«Архітектура та містобудування» – це спеціальність, яка об’єднує науку та мистецтво проєктування будівель і споруд, а також їх комплексів, що формують архітектурне середовище для комфортного життя і діяльності людей. Архітектурне середовище є основною складовою життєвого середовища людини, яке створює архітектор, органічно поєднуючи мистецькі та інженерні основи професійної діяльності. Створення гармонійного архітектурного середовища для комфортного проживання людини в екологічно чистому просторі – основне завдання архітектора в сучасних умовах.

Що вивчають:

За час навчання студенти-архітектори вивчають дисципліни, які стосуються історії мистецтва, архітектури та містобудування, будівельних спеціальностей та ін. Значну частину навчального процесу займають практичні заняття, де студенти вчаться проєктувати будівлі і споруди та їх комплекси. Навчальна програма передбачає творчі завдання з постійним підвищенням рівня складності: від малих архітектурних форм, індивідуальних житлових будинків, садиби селянина до проєктів загальноосвітніх шкіл, сакральних будівель, житлових кварталів та багатофункціональних об'єктів (громадський центр, генеральний план сільського поселення).

 Курсовий проєкт дитячого садка, виконаний студентами факультету будівництва та архітектури ЛНАУ

 

Курсовий проєкт загальноосвітньої середньої школи, виконаний студентами факультету будівництва та архітектури ЛНАУ

 

Курсовий проєкт сакральної будівлі (церква), виконаний студентами факультету будівництва та архітектури ЛНАУ

 

Сфера професійної діяльності випускника:

- проєктування будівель, споруд та їх комплексів;

- проєктування генеральних планів житлових кварталів, громадських центрів та сільських поселень, садово-паркових об'єктів та ін.;

- розроблення концепції та дизайну будівель і споруд, архітектурного середовища сільських поселень та міст;

- розроблення проєктів реставрації архітектурних об’єктів, екстер’єрів будівель та інтер'єрів приміщень;

- підготовка графічних креслень та підрахунків, планування;

- координація процесу розробки проєктної документації на всіх етапах;

- авторський нагляд;

- робота в державних містобудівних адміністраціях та навчальних закладах.

Перспективи:

На ринку праці цінується знання сучасних тенденцій архітектури, креативність мислення, знання комп’ютерних програм, пропагування сучасного дизайну. Наші архітектори затребувані в будівельних та архітектурних фірмах. Високі доходи архітектори отримують з набуттям досвіду роботи. Особливо цінуються спеціалісти, які виконують архітектурно-проєктні та дизайнерські роботи з веденням авторського нагляду.

Powered by Web Agency