Лекції  історичної правди

9 жовтня 2018 року у Науковій бібліотеці ЛНАУ у рамках університетського лекторію до Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, Дня Українського козацтва, Дня створення Української повстанської армії була прочитана лекція «Українська національно-патріотична ідеологія та героїзм крізь століття» для студентів перших курсів факультету будівництва та архітектури, агротехнологій і екології, землевпорядного факультету. Лектор – доцент кафедри гуманітарної освіти Оксана Федорівна Юрчук – розпочала лекцію нещодавно прийнятим на державному рівні привітанням «Слава Україні! Героям слава!». Основним гаслом-зверненням до розуму студентів став заклик Папи Івана-Павла ІІ: «Не бійся!». Оксана Федорівна провела історичну лінію українського державотворення з часів Київської Русі до сьогодення, звернувши увагу на те, як формувалася ідеологія українців, у яких закладено ген господаря, борця. Історичний шлях Української держави підтверджує прагнення одночасного політичного, духовного розвитку із зростанням добробуту.

Під час лекції було розкрито питання, які торкаються сьогодення: «Хто є героєм, а хто є ворогом? Чому хтось вибирає окопи, а хтось – зручні кабінети?» Щоб зберегти національну ідентичність, потрібно насамперед поважати себе як українця, знати історію рідної держави.

Оксана Федорівна завершила лекцію питаннями, відповіді на які стануть дискусійним продовженням під час круглого столу «Кристалізація національної свідомості: якою буде Україна і якою ми її хочемо бачити?».

10 жовтня 2018 року у лекції-презентації «Українська військова звитяга – героїзм крізь століття» доцент кафедри гуманітарної освіти Ігор Володимирович Баран студентам першого курсу економічного факультету розповів про звитяжний шлях українського війська. Студенти прослухали історію боротьби українського народу від найдавніших часів до сьогодення. Було проаналізовано суть та методи боротьби українців за свою свободу протягом століть. Особлива увага була звернена на діяльність Українських Січових Стрільців, Української Галицької армії, Української повстанської армії. Студенти захоплено переглянули документальні кадри про становлення та розвиток сучасних Збройних сил України і їхню героїчну боротьбу на східних кордонах нашої держави.

Проведення лекцій історичної правди має глибокий національно-патріотичний та виховний вплив на розуміння студентською молоддю процесів, які відбуваються сьогодні.


Героїко-патріотична година «Українська військова звитяга – героїзм крізь століття»

Традиційно, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, Дня Українського козацтва, Дня створення Української повстанської армії у Львівському національному аграрному університеті відбувається тиждень інформаційно-просвітницьких тематичних заходів, лекцій та патріотичних екскурсів у минуле.

У межах заходів 9 жовтня в Музеї Степана Бандери Львівського НАУ пройшла героїко-патріотична година «Українська військова звитяга – героїзм крізь століття», учасниками якого стали студенти перших курсів факультету механіки та енергетики, викладач кафедри гуманітарної освіти Ігор Володимирович Баран, керівник підрозділу з організації виховної роботи студентів Оксана Володимирівна Качмар та директор Музею Степана Бандери Антоніна Василівна Ковалів.

Цікавий та пізнавальний мультимедійний екскурс у минуле провів викладач Ігор Баран. В процесі звучали козацькі, стрілецькі, повстанські пісні та марші, всі присутні мали змогу побачити цікаву презентацію та переглянути ролики, пов’язані із звитягою сучасної української армії та боями під Іловайськом та Донецьким аеропортом.

Після презентації Антоніна Ковалів представила лекцію про героїчне минуле та життя і діяльність трьох відомих постатей ХХ століття під назвою «Три Провідники: Євген Коновалець, Степан Бандера та Роман Шухевич». Студенти мали змогу ознайомитися із літературно-книжковою виставкою «Невмируща слава героям –  воїнам УПА». Зокрема, користувачів зацікавило багатотомне зібрання «Літопис УПА», численні спогади наших краян – вояків УПА, та багато інших видань. Мовою світлин розповідають про героїчну епоху визвольної боротьби альбоми «Армія безсмертних» та «Яворівський фотоархів УПА».

До учасників заходу звернулася Оксана Качмар, яка у своєму виступі наголосила на важливості патріотичного виховання молоді, яке засноване на історичних традиціях українського народу, а також відзначила вагомий внесок та волонтерську діяльність студентської молоді ЛНАУ у наданні допомоги бійцям, які беруть участь в АТО.

Опісля студенти із зацікавленням оглянули унікальні фотографії із похорону Степана Бандери в Мюнхені та з могили Євгена Коновальця в Роттердамі, які були передані Роксоланою Лемик – депутатом Львівської міської ради та племінницею Миколи Лемика (виконавця атентату у 1933 р. у Львові).

Наприкінці було зроблене спільне фото та висловлена подяка студентам за участь у заході.

«Українська молоде! Доля держави та її майбутнього у твоїх руках. Але братися за стерно треба вже нині. Так, як це чинили козаки, Січові Стрільці, вояки УПА, Степан Бандера та його послідовники», – зазначила керівник підрозділу з організації виховної роботи студентів Оксана Володимирівна Качмар.

Самовіддана і мужня боротьба впродовж століть заслуговує всенародного визнання і пошанування, тому відкривати все нові і нові сторінки історії визвольних змагань – це наше увіковічнення пам'яті загиблих борців минулого та сучасності.


Участь кафедри гуманітарної освіти у XIX Міжнародному науково-практичному форумі «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій»

20 вересня 2018 р. кафедра гуманітарної освіти долучилась до проведення XIX Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій», організувавши роботу секції «Гуманітарні дослідження в аграрній сфері: філософський, історичний та мовознавчий аспекти» і давши доповідачам можливість порушити і обговорити низку вкрай важливих для українського аграрного комплексу проблем. Помітний акцент під час зустрічі було зроблено на теорії фізичної економії, яка розглядалась під різним кутом у теоретичній і практичній площинах. Так, доповідачі висвітлили філософсько-методичні проблеми у теорії фізичної економії, окреслили нові моделі сталого розвитку й особливості вивчення екологічних дисциплін у структурі аграрних спеціальностей, описали перспективи формування «розумних» міст майбутнього і етичні виміри екокультури в екопоселеннях України. Не залишились поза увагою дослідників й історичні розвідки щодо особливостей практичної підготовки студентів в Академії рільничій у Дублянах на початку ХХ ст., української державності і проблем польсько-української конфедерації з акцентом на постаті А. Бохенського, освітні аспекти діяльності українських партій серед галицького селянства та багато інших цікавих тем. Учасники засідання брали активну участь в обговоренні вищезазначених питань, ставили конкретизуючі запитання та висловлювали власні прогнози стосовно майбутнього українського суспільства.

Окрім цього, викладацький склад кафедри гуманітарної освіти організував й курував роботу студентської секції «Духовне виховання молоді та культурне відродження села». Чимало молодих дослідників з Львівської та Івано-Франківської областей виявили свій інтерес до зазначеної проблеми і підготували цікаві різнопланові доповіді із відображенням власних поглядів стосовно тих чи інших аспектів духовного життя співвітчизників. Студенти торкались таких актуальних тем, як органічне землеробство, екобудівництво, екологічні проблеми сільської місцевості, внутрішньоособистісні конфлікти студента, алкогольна і тютюнова залежність молоді, спорт та фізично-оздоровчі заняття, перспективи українського кіно, українська мова у сучасному світі та багато інших.

Дякуємо усім учасникам форуму за плідну співпрацю і чекаємо на наступні зустрічі!