Кафедра
Колектив
Наука
Навчання
Студенту
Абітурієнту
Лабораторії
Новини
Контакти


Новини кафедри

Наш стейкхолдер, начальник науково-дослідного сектору програмно-технічних засобів вимірювання №123 науково-дослідного відділу методів та засобів еталонних вимірювань №12 ДП НДІ «Система» Дарія Володимирівна Дувіряк очно та в дистанційному режимі проводить лабораторно-практичні заняття з дисципліни «Технологічні вимірювання та прилади» здобувачам вищої освіти за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (група АКТ-12сп).


9 березня у Львівському національному аграрному університеті відбулися урочистості з нагоди 207 річчя з дня народження видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Його творчість  і життєва позиція завжди об’єднували українців у боротьбі за цінності свободи і справедливості. У світі Кобзарю встановили 1384 памятники, із них в Україні - 1256.

Тарас Шевченко — геній планетарного масштабу. Його праці перекладені на більшість мов світу. У багатьох державах за межами України встановлено пам’ятники Шевченка. На честь поета названі парки, виші, бульвари, театри і вулиці.

Тарас Гргорович Шевченко є одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він є автором понад тисячі мистецьких творів (втрачено бiльше 160)

Незважаючи на короткий життєвий шлях, Тарас Шевченко залишив великий відбиток у літературі і художньому мистецтві. Шевченко писав, в основному, в жанрі поеми («Гайдамаки», «Сон», «Катерина» та ін.), балади («Причинна»), повісті («Княгиня», «Музикант»). Загальновідомі збірки його віршів — «Кобзар» (рання творчість), «Три літа», «У казематі» (написані в ув’язненні). Тарас Шевченко — автор більше 1000 художніх робіт, в основному, це пейзажі, портрети, жанрові малюнки. Він досконало володів технікою написання картин олівцем, пером, аквареллю та олією. Шевченку було присвоєно ступінь академіка з гравірування. Випущений альбом картин Тараса Григоровича Шевченка«Живописна Україна».

Згадуючи Великого Кобзаря ми вшановуєм пам'ять письменника та поета, який своєю невтомною працею і талантом надав усвідомлення про самобутність українців, нашу солов’їну мову та нашу унікальсть як нації.

До урочистостей долучилися як викладачі так і студенти кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Львівського національного аграрного університету.


25 лютого 2021 року на кафедрі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Львівського національного аграрного університету відбувся науково-практичний семінар на тему "Системи обробки зображень та комп’ютерний зір". Вступне слово взяв завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, професор, доктор технічних наук Яцишин Святослав Петрович. На семінарі були підняті та розглянуті важливі питання, пов’язані з необхідністю впровадження у всіх сферах людської діяльності систем обробки зображень і комп’ютерного зору, зокрема, технологій, які можуть проводити виявлення, стеження та визначення об'єктів, а також розвиту кіберфізичних систем як механізму, що контролюється або відстежується комп'ютерними алгоритмами і тісно пов'язаний з Інтернетом та його користувачами. У процесі доповіді було наведено, у тому числі і з власного досвіду, низку прикладів використання комп’ютерного бачення (зору) за кордоном, зокрема, у Європі, США та Китаї.

Також у процесі обговорення теми семінару неодноразово наголошувалось на необхідності впровадження таких систем та технологій у ключові галузі українського суспільства, зокрема: систем керування процесами (промислові роботи, автономні транспортні засоби); систем відеоспостереження; систем організації інформації (для індексації баз даних зображень); систем моделювання об'єктів або навколишнього середовища (аналіз медичних зображень, топографічне моделювання); систем взаємодії (пристрої введення для систем людино-машинної взаємодії) та ін.

Виступи та обговорення були змістовними та надзвичайно корисними.


22 лютого 2021 року на кафедрі автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Львівського національного аграрного університету провели годину вшанування пам'яті та святкування 150 річчя з дня народження Лесі Українки.

В Новоград-Волинському 25 лютого 1871 року народилася Лариса Косач, яка увійшла в історію під псевдонімом Леся Українка. Саме вона стала однією з центральних постатей української культури та піднесла її до європейського рівня.

Леся Українка - видатна письменниця, полум’яна патріотка своєї вітчизни, найславніша українська дочка, послідовний та енергійний борець за утворення українського народу, за його дружню, могутню і неподільну сім’ю. Ім’я Лесі Українки, наймужнішої поетеси у світі, сяє яскравою зорею її таланту. Її ім’я займає одне з почесних місць в історії суспільно-політичної думки на Україні кінця XIX і початку XX ст.

У нинішніх змаганнях за повернення до європейської спільноти, у не завжди вдалих спробах позбутися імперського тиску якраз Леся Українка чи не найбільше переконує нас у приналежності до Заходу.

Це вона, вслід за Т.Г. Шевченком, переконала свій народ у тому, що він може говорити й бути почутим. Все своє життя, величезний талант і непохитну волю вона віддала справі боротьби проти всякої експлуатації, за визволення простих людей, знищення соціального і національного гноблення, встановлення таких суспільних відносин, які забезпечили б справжнє народовладдя, свободу і розквіт духовних сил людства – такий ідеал Лесі Українки, за який вона пристрасно боролася на протязі всього свого життя


19 лютого 2021 року викладачами і студентами кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Львіського національного аграрного університету було відвіданно виставку присвячену Героям Небесної Сотні у фойє ЛНАУ, де вшанували Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні Відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави.

Саме в ці дні сім років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. Герої небесної сотні є незаперечним дивом, адже не можна передати сміливість тих людей які з дня у день у страшенний холод з фанерними щитами протистояти кулям беркуту. Тому вони є дійсно справжніми героями, так само, як і Революція Гідності. Майдан нам показав, що ми нація — а не натовп.

Майдан показав що українці готові пожертвувати собою заради інших тобто після подій лютого 2014 року Україна дійсно стала іншою.

Ці юні хлопці,чоловіки та жінки загинули за правду,свободу незалежність своєї держави,і ціною власного життя показали ,що український дух є незламний,а народ — нескорений.

Кожен громадянин України має пам'ятати шляхетний винок Небесної сотні. Адже вони віддали свої життя за нас.

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!!!!!!! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ ВОНИ ЗАВЖДИ ОБЕРІГАТИМУТЬ УКРАЇНУ!!!!!!!!


15 лютого 2021 року на кафедрі автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Львівського національного аграрного університету відбулось чергове засідання кафедри, на якому поряд з іншими поточними питаннями обговорювалась і готовність кафедри до акредитації спеціальності 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегрованих технологій. На засіданні кафедри були присутні всі викладачі кафедри.

Засідання відкрив завідувач кафедри д.т.н., професор Яцишин С.П. У вступному слові він вкотре наголосив на важливості сьогоднішного засідання, і зокрема, на питання, що стосується акредитації спеціальності 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегрованих технологій. На засіданні була заслухана доповідь гаранта к.т.н., доцента Лисої О.В. про провдену роботу по підготовці пакету документів по акредитації спеціальност. На засіданні також були присутні члени робочої групи у складі д.т.н., професор Чаплига В.М., к.т.н., доцент Вєнніков Д.П., які також виступили з доповідями по виконаній ними роботі відносно акредитаційної справи.

Після звіту робочої групи завідувач кафедри вказав на певні недоліки та опуски, які потрібно врахувати у їх роботі. Всі зауваження і пропозції до роботи робочої групи в загальному були доречними. Зі свої сторони, як і гарант Лиса О.В., так і члени робочої групи погодились з наведеними уточненнями.

В цілому робота гранта та робочої групи була оцінена позитивно.

Результати засідання кафедри внесені в протокол №7 від 15 лютого 2021 року.


24 листопада в переддень «Дня пам’яті жертв Голодоморів» на кафедрі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Львівського національного аграрного університету із застосування он-лайн платформи Zoom була проведена загальнокафедральна виховна година кураторами для студентів академічних груп, а саме Акт-11,Акт-12Сп,Акт-21 та Акт-22Сп. Була підготовлена презентація на тему “Голодомор 1932-1933”.

Тож давайте пом’янемо сьогодні, тих великомучеників нашої тяжкої історії – мільйони українських селян, жертв небаченого в історії людської цивілізації голодомору.

Сьогодні ми мусимо озирнутися назад, згадати про кожного, кого тогочасний режим змусив страждати і гинути страшною смертю, не дав розквітнути новим паросткам життя, аби цей гіркий досвід минулого ніколи не повторився. Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути. Запаліть вдома кожен свою свічку, зігріваючи душі тих, кого в тридцять третьому не відспівували, не оплакували, не проводили, не поминали.Студентам було запропоновано переглянути фільми про голодомор:«Голод — 33» (Україна, 1991), «Маленьке життя» (Україна, 2008), «Поводир» (Україна, 2014), «Номер 44» (США, 2015), «Гіркий врожай» («Гіркі жнива») (Канада, 2016).

Згадуємо,пяматаємо, незабуваємо ...

Powered by Web Agency