Круглий стіл «Цифровізація обліку та оподаткування: реалії та виклики сьогодення»

25 травня 2022 року згідно з планом роботи кафедри проведено студентський круглий стіл. Серед учасників були члени студентського наукового гуртка «Облік – мова бізнесу» кафедри обліку та оподаткування, студенти спеціальності «Облік і оподаткування» Золочівського, Стрийського, Вишнянського та Тлумацького коледжів Львівського національного університету природокористування, Шацького лісового коледжу, Державного біотехнологічного університету (м. Харків), Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» (м. Кам’янець-Подільський).
Зі словами вітання до учасників круглого столу звернулись: д.е.н. Станіслав Василішин (ДБУ, м. Харків), к.е.н. Володимир Слободян (КПДІ, м. Кам’янець-Подільський), к.е.н. Людмила Кушнір (КПДІ, м. Кам’янець-Подільський), к.е.н. Надія Ціцька (ЛНУП, м. Дубляни).
Для публічного обговорення студенти представили доповіді, зокрема:
- Юлія Нежид «Проблеми розвитку зайнятості в аграрному секторі економіки» (ДБУ, м. Харків);
- Олександр Решетюк «Вплив глобалізаційних процесів в економіці на розвиток бухгалтерського обліку» (КПДІ, м. Кам’янець-Подільський);
- Ольга Чопко «Блокчейн-технології в Україні: перспективи та пріоритети» (Вишнянський коледж ЛНУП);
- Мар’яна Павлик «Діджиталізація обліку: перспективи та недоліки» (Золочівський коледж ЛНУП);
- Христина Ткач «Програмні та технічні засоби здійснення цифрової трансформації усіх сфер життя» (Стрийський  коледж ЛНУП);
- Олена Бобик «Роль автоматизації обліку у професійній діяльності бухгалтера» (ОС «Магістр», ЛНУП);
- Софія Рогоза «Особливості форензік-послуг в умовах трансформаційної економіки» (Шацький лісовий коледж);
- Юлія Куліш «Особливості справляння єдиного податку на період дії воєнного стану» (ОС «Бакалавр», ЛНУП).
Доповідачі отримають сертифікати про участь.


IV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми сучасного бізнесу: обліково-фінансовий та управлінський аспекти»

19 травня 2022 року, у переддень Дня науки, з ініціативи кафедри обліку та оподаткування у режимі онлайн було обговорено результати та підведено підсумки IV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми сучасного бізнесу: обліково-фінансовий та управлінський аспекти». Конференція, яку кафедра проводить кілька років поспіль, уже стала популярним науковим заходом в академічному середовищі України, платформою апробації результатів наукових досліджень, своєрідним середовищем пошуку однодумців, нових колег та друзів.
Цьогоріч матеріали конференції зібрано у дві частини збірника. Загалом у роботі конференції взяли участь 326 представників із 48 закладів вищої освіти України (в т.ч. коледжі) та 4 зарубіжних країн (Литва, Польща, Туреччина, Молдова).
З доповідями та науковими повідомленнями виступили:
- Ірина Леонтіївна Гуменюк – к.е.н., доцент, в.о. завідувача кафедри фінансів, обліку та оподаткування ім. С. Юрія; Ірина Валентинівна Годнюк – к.е.н., доцент кафедри фінансів, обліку та оподаткування ім. С. Юрія; Володимир Дмитрович Слободян – к.е.н., доцент кафедри фінансів, обліку та оподаткування ім. С. Юрія; Андрій Олександрович Тимків – к.е.н., доцент кафедри фінансів, обліку та оподаткування ім. С. Юрія, керівник інклюзивного науково-методичного центру (Навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут»);
- Любов Сергіївна Дранус – к.е.н., доцент (Чорноморський національний університет імені Петра Могили, кафедра менеджменту);
- Світлана Юріївна Хамініч – д.е.н., професор кафедри аналітичної економіки та менеджменту (Дніпровський національний університет внутрішніх справ);
- Катерина Пилипенко – д.е.н., професор кафедри бухгалтерського обліку та економічного контролю (Полтавський державний аграрний університет);
- Станіслав Василішин – д.е.н., професор кафедри обліку, аудиту та оподаткування; Олена Ковальова – к.е.н., доцент, професор кафедри обліку, аудиту та оподаткування (Державний біотехнологічний університет);
- Діана Шиленко – д.е.н., професор кафедри теоретичної і прикладної економіки; Іван Федорович Баланюк – д.е.н., професор, завідувач кафедри обліку і оподаткування (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника);
- Ірина Володимирівна Ксьонжик – д.е.н., професор кафедри обліку і оподаткування (Миколаївський національний аграрний університет);
- Олена Павлівна Славкова – д.е.н., професор, завідувач кафедри публічного управління та адміністрування (Сумський національний аграрний університет);
- Оксана Юріївна Балазюк – к.е.н., доцент кафедри економіки, обліку та оподаткування (Вінницький навчально-науковий інститут економіки ЗУНУ);
- Юрій Едвардович Губені – д.е.н., професор, академік АЕНУ, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності (Львівський національний університет природокористування);
- О.Ю. Бочко – д.е.н., професор кафедри маркетингу і логістики; Віталій Андрійович Когут – аспірант (Національний університет «Львівська політехніка»).
Колектив кафедри обліку та оподаткування, оргкомітет висловлює учасникам конференції вдячність за співпрацю.

Бажаємо нових наукових звершень, зичимо міцного здоров’я, мирного неба та благополуччя!

Скачати матеріали Конференції можна ТУТ


Відкрита виховна година, присвячена Міжнародному дню музеїв

9 травня 2022 року в групах ОП-11, Фін-11 і Ек-11 (куратор доцент Зоряна Мирончук) відбулась відкрита виховна година, присвячена Міжнародному дню музеїв. Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв), а з 1978 року став відзначатися більш ніж в 150 країнах.
Музеї – це ті місця, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути в майбутнє. Саме тут ми знайомимося із важливими історичними подіями і постатями, дізнаємося більше про свій край, свій народ, гортаємо важливі сторінки історії.
Україна володіє безцінними музейними колекціями – археологічними, історичними й художніми. Для України цей день виходить далеко за межі професійного свята й має загальнонаціональне значення, адже здатність зберігати та збільшувати свою культурну спадщину свідчить про зрілість і духовний розвиток нації.
Студенти першого курсу змогли відвідати Музей Степана Бандери та Музей історії ЛНУП під час очного навчання, про що свідчать фото.

Ще кілька цікавих фактів про музеї:
- Своє сучасне значення слово «музей» набуло в епоху Відродження. А взагалі воно походить від грецького «музеон», що означає «храм музи».
- Широковідомий знаменитий музей мадам Тюссо – найвідоміша виставка воскових фігур. Велика частина його експозиції знаходиться в Лондоні і налічує близько 1000 експонатів.
- Найбільш відвідуваним музеєм світу і музеєм із найбільшою займаною площею є французький Лувр в Парижі. Щороку тут буває понад 9 мільйонів відвідувачів, а площа – цілих 58470 квадратних метрів.
- Найбільшим музеєм України є Національний художній музей України, заснований у 1899 р. В ньому зберігається понад 40 000 експонатів.
- Капітолійський Музей (Capitoline Museums), найстаріша публічна колекція мистецтв у світі, почав свою роботу в 1471 р., коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур.
- Музей Ватикану (Vatican Museums) – другий найстаріший у світі музей, він почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представленої публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 р.
- Перший університетський музей було відкрито в Оксфорді в 1685 р.Застосування інноваційних методик – це підвищення мотивації студентів до навчання та формування практичних навичок

Відповідно до графіка відкритого процесу 2 травня 2022 року (в режимі онлайн за допомогою платформи Zoom) на кафедрі обліку та оподаткування відбулась бінарна лекція на тему «Висновки судово-бухгалтерської експертизи та їх оцінка» із дисципліни «Контроль і ревізія та судово-бухгалтерська експертиза» (Розділ 2) для студентів груп ОП-41, ОП-22сп спеціальності «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр». Теоретичний матеріал був представлений двома лекторами: доцентом Р.П. Андрушко та старшим науковим співробітником ЛНДІСЕ (сектор економічних досліджень лабораторії товарознавчих та економічних досліджень) О.М. Кудлатим.
Експерт-бухгалтер поділився своїм практичним досвідом, розкрив особливості проведення економічних експертиз та оформлення їх результатів і побажав студентам збагачувати свій фаховий рівень під час щоденного навчання.
Як зазначили присутні викладачі кафедри, перевагою такої лекції є актуалізація наявних у студентів знань, необхідних для розуміння діалогу та участі у ньому. В цілому бінарну лекцію проведено на високому рівні з використанням презентаційного матеріалу.
Звітна наукова студентська конференція за результатами досліджень у 2021 році

28 квітня 2022 року в онлайн-режимі у форматі засідання студентського наукового гуртка «Облік – мова бізнесу» відбулася звітна наукова студентська конференція за результатами досліджень у 2021 році. Модератором зустрічі була керівник гуртка к.е.н., доцент Надія Ціцька.
У заході взяли участь 35 студентів спеціальності «Облік і оподаткування». Було заслухано 19 доповідей. Студенти продемонстрували глибокі теоретичні знання та відповідальне ставлення до підготовки доповідей, про що засвідчили успішні виступи та оригінальні презентації. Переможці (Ю. Куліш та Я. Романюк, група ОП-21; Н. Сухоставська, група ОП-21; Ю. Юматов та М. Заплатинська, група ОП-31) делеговані представляти здобутки студентської науки на факультетському рівні. Кращі студентські наукові роботи рекомендовані до публікації в університетських збірниках студентських наукових робіт.
Кваліфікаційні рубежі здобувачів освіти за спеціальністю «Облік і оподаткування»

Впродовж 27 і 28 квітня 2022 року в онлайн-форматі відбулися захист кваліфікаційних робіт за другим (магістерським) рівнем вищої освіти та кваліфікаційний іспит за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти здобувачів освітніх програм «Облік і оподаткування» заочної форми навчання.
Члени екзаменаційної комісії відзначили високий науковий рівень підготовки кваліфікаційних робіт та їх практичне значення, наукову новизну, змістовність та глибину розкриття облікових проблем. Доповіді випускників супроводжувались презентаціями.
Відповіді студентів-бакалаврів на питання, що передбачені в екзаменаційних білетах кваліфікаційного іспиту, також одержали позитивну оцінку екзаменаційної комісії.
Усім випускникам присвоєно освітні ступені магістра та бакалавра за спеціальністю «Облік і оподаткування».
Колектив кафедри обліку та оподаткування сердечно вітає своїх випускників.

__фото в листі Гнатишин 13:27, на  кафедру обліку та оподаткування
Гостьова лекція як сучасний метод забезпечення нового рівня освіти


В рамках співпраці кафедри обліку та оподаткування ЛНУП та КБ «ПриватБанк» 7 квітня 2022 р. на базі платформи Zoom доцентом кафедри обліку та оподаткування Наталією Жидовською спільно з представником відділу інкасації КБ «ПриватБанк» Романом Міховичем було проведено гостьову лекцію для здобувачів освітньої програми «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр» з дисципліни «Облік в банках» на тему «Облік касових операцій».
Роман Міхович чітко окреслив специфіку та особливості роботи інкасатора, затребуваність даної професії на ринку праці та поділився власним досвідом в організації роботи відділу інкасації ПриватБанку під час війни.
Компетентність лекторів викликала позитивні враження, зацікавленість та відповідну поведінкову реакцію присутніх. Здобувачі вищої освіти мали змогу висловити свої думки, поставити запитання та отримати на них конкретні відповіді.Разом до перемоги


Незважаючи на важкі випробування, колектив кафедри обліку та оподаткування у дистанційному режимі провадить освітній та виховний процес, реалізує графік відкритого процесу. При цьому неабиякого значення надаємо залученню до освітнього процесу стейкхолдерів. Впродовж березня 2022 року до участі у проведенні навчальних занять та виховних заходів запрошували:
- головного бухгалтера ТОВ Tecnocap UA Оксану Хом’як (доцент Ольга Малецька – дисципліна «Бухгалтерський облік» для здобувачів освітніх програм «Економіка підприємства», «Підприємництво та біржова діяльність», «Міжнародні економічні відносини» освітнього ступеня «Бакалавр»; доцент Надія Ціцька – дисципліна «Бухгалтерський облік» для здобувачів освітньої програми «Облік і оподаткування» освітнього ступеня «Бакалавр»);
- керівника ТзОВ «Будинок Бухгалтерії» Ірину Спірке та головного бухгалтера Plantpol-Ukraine Оксану Степанюк (доцент Оксана Прокопишин – дисципліна «Облік зовнішньоекономічної діяльності» для здобувачів освітньої програми «Облік і оподаткування» освітнього ступеня «Магістр»; професор Людмила Гнатишин – дисципліна «Облік і звітність в оподаткуванні» для здобувачів освітньої програми «Облік і оподаткування» освітнього ступеня «Бакалавр»);
- психолога Львівського національного університету природокористування Мирославу Ходакову (доцент Руслана Андрушко – виховна година про покращення психоемоційного стану у період війни для здобувачів освітньої програми «Облік і оподаткування» освітнього ступеня «Бакалавр»).Участь у Міжнародному науково-педагогічному семінарі «Розвиток системи освіти в галузі аграрних наук – від теорії до практики»


Доценти кафедри обліку та оподаткування Руслана Андрушко та Зоряна Мирончук в рамках підвищення кваліфікації як складової навчання впродовж життя взяли активну участь у роботі Міжнародного науково-педагогічного семінару науково-педагогічних, педагогічних працівників закладів фахової передвищої та вищої освіти на тему «Розвиток системи освіти в галузі аграрних наук – від теорії до практики» («Rozwój systemu edukacji w obszarze nauk rolniczych – od teorii do praktyki»), який проходив на базі Вищої школи агробізнесу в м. Ломжі, Польща (Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży). Семінар проводився в онлайн-форматі у програмі Microsoft Teams.

Найкращі спікери Вищої школи агробізнесу в м. Ломжі поділилися досвідом підготовки здобувачів освіти за спеціальностями для системи агропромислового виробництва. Учасники семінару з України представили свої презентації та з допомогою перекладача взяли участь у дискусії з польськими колегами.

Після завершення семінару учасники отримали сертифікати, що підтверджують участь тривалістю 6 год (0,2 кредиту ЕСТS).

Розширюючи коло професійних партнерів, ми розширюємо свої професійні можливості!Наукове видання


Вийшла з друку монографія «Обліково-аналітичне забезпечення інноваційного розвитку АПК», яка є результатом наукового пошуку колективу кафедри обліку та оподаткування у 2016–2021 роках у межах однойменної науково-дослідної тематики. Видання присвячене двом ювілейним датам – 70-річчю заснування економічного факультету і 50-річчю створення кафедри обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету.
Реалізовуючи право на внутрішню академічну мобільність учасників освітнього процесу, колективна монографія підготовлена у співпраці із науково-педагогічними працівниками споріднених кафедр Білоцерківського національного аграрного університету, Полтавського державного аграрного університету та Подільського державного аграрно-технічного університету.


«Мова – то серце народу: гине мова, то гине народ»


Іван Огієнко

З 1997 року 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Це свято покликане нагадати українцям про унікальність та багатство їхньої мови, прищепити любов та гордість за наше національне надбання та закликати поширювати та популяризувати українську мову у світі.

З цієї нагоди викладачі кафедри гуманітарної освіти (завідувач кафедри, к. філос. н. М.Л. Лазарева, в.о. доцента, к. філол. н. А.М. Куза та доцент, к. філос. н. Р.А. Наконечний) організували та провели виховний захід для здобувачів вищої освіти, присвячений історії свята, новинкам у сфері сучасної української лексики та особливостям проведення національного радіодиктанту. Слід зазначити, що цьогорічний текст на тему «Слідом за пам’яттю» прочитав український письменник Юрій Андрухович.

Активну участь у зустрічі взяли студенти спеціальності «Облік і оподаткування» та наставники академічних груп, доценти кафедри обліку та оподаткування Р.П. Андрушко та З.П. Мирончук.

Дуже цікавим моментом виховної години став перегляд фільму «Що таке українська мова?» від дослідницького проєкту Ukraïner. Живий, сучасний, цікавий фільм розповів глядачам історію становлення та розвитку української мови, продемонстрував її сучасний стан, а також виклики та проблеми, які постають перед носіями української мови сьогодні.

Анжела Михайлівна Куза розповіла учасникам заходу про найбільш ефективні сучасні технології, додатки та інтернет-ресурси, які допомагають вивчати, вдосконалювати та очищати українську мову.

Важливо плекати високу мовну свідомість у молоді, щоб забезпечити повноцінне функціонування української мови як одного із найважливіших символів державності.

Без мови — не створити нам держави,

Доріг тернистих не перебрести!

Хай вороги жорстокі і лукаві -

Стіною стань і мову захисти!

Річ не про те, що мова солов'їна,

Бо мова глибше, ніж пташиний спів.

В її скарбниці – доля України,

Космічна нерозгаданість віків.


«Мій вибір, це моє добро, це моя воля – чи це так насправді?»


Україна, як і ряд інших країн світу, переживає найважчий період – пандемію Covid-19. Більшість з нас зрозуміли, що настав час, коли ми маємо змінити наше звичне життя. Формат навчання в умовах карантину додав нових форм виховної роботи: використання соціальних мереж, виховні години в онлайн-режимі та тісний контакт «викладач – студент».

4 листопада 2021 року (в режимі програми Zoom) викладачі кафедри обліку та оподаткування провели виховний захід для здобувачів вищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування» на тему «Мій вибір, це моє добро, це моя воля – чи це так насправді?».

Тематика виховної години обумовлена важливістю активізації зусиль із підвищення духовного рівня студентської молоді, формування стійкої системи глибоких та морально-духовних цінностей, оскільки саме вони складають основу мотиваційної сфери особистості.

До зустрічі долучились: капелан Львівського національного аграрного університету отець Іван Венгрин, психолог Мирослава Ходакова та заступник декана з виховної роботи Оксана Булик.

Модератором заходу виступила заступник з виховної роботи кафедри Руслана Андрушко.

Отець Іван розповів, як важливо сьогодні зробити правильний вибір – вибір професії, друзів, вподобань, захоплень. Адже правильний вибір – це впевненість, душевна рівновага і матеріальне забезпечення у майбутньому. З огляду на це, роблячи вибір, необхідно ретельно зважити всі «за» і «проти», а не керуватися принципом «...всі пішли, і я пішов», «...так вийшло», «...захотілося». Тому дуже важливо вивчити себе і свої можливості, щоб прийняти правильне рішення, про яке не довелося б потім шкодувати.

Студенти активно долучились до дискусії та обговорень важливих питань.

Навіть карантин не може стати перепоною для формування правильних цінностей та всебічного розвитку студентів.22 жовтня 2021 року здобувачі вищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування» Львівського національного аграрного університету в режимі онлайн взяли участь у науково-практичній конференції «Інтегровані економічні погляди та виклики сучасності», організованій Стрийським фаховим коледжем ЛНАУ.
З доповідями на відповідну тематику виступили: Юлія Куліш – «Податки в нашому житті»; Андрій Баглай – «Тіньова економіка: негативний чинник розвитку і становлення економіки України»; Олена Бобик – «ПДВ в Україні: проблеми стягнення та перспективи». Науковий керівник – к.е.н., доцент Оксана Степанівна Прокопишин.
Конференція викликала надзвичайне зацікавлення всіх учасників, гостей, студентів, які були присутні, а особливо тих, які хотіли поглибити свої знання у сфері вдосконалення обліку та оподаткування, спрогнозувати перспективи розвитку в Україні фінансової системи та з’ясувати проблеми, пов’язані з нею в умовах глобалізації економіки.
Учасники мали змогу дізнатися про шляхи реформування законодавства в національному, європейському та міжнародному вимірах, аби вирішити проблему надходження податків, а не думати над тим, які економічні втрати ми матимемо внаслідок економічної кризи в Україні. У ході конференції була розглянута тіньова економіка як злочинна інфраструктура, а також класифікація видів злочинної економічної діяльності.
Щиро дякуємо за можливість взяти участь у цій конференції, обмінятися думками та представити результати наукових пошуків студентів. Такий формат проведення конференцій створює умови для дискусій, налагодження наукового діалогу. Плідної нам співпраці, нових здобутків!
Від теорії до практики


Співпраця зі стейкхолдерами-роботодавцями передбачає певні преференції для закладів вищої освіти: потенційна можливість майбутнього працевлаштування для випускників, можливість проходження здобувачами вищої освіти виробничої практики, взаємовигідна співпраця щодо проведення виїзних навчальних занять на виробництві тощо. У контексті інтеграції вищої освіти і виробництва 15 вересня 2021 року відбулась зустріч колективу кафедри та студентів спеціальності «Облік і оподаткування» із головним бухгалтером ТОВ «Технокап УА» Оксаною Богданівною Хом’як. ТОВ «Технокап УА» є стейкхолдером освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів за спеціальністю «Облік і оподаткування» у Львівському національному аграрному університеті.
Зустріч викликала жвавий інтерес у студентства, адже такі взаємодії в особливий спосіб сприяють формуванню нової генерації облікових працівників, здатних швидко адаптуватись у бізнес-середовищі, застосовувати інноваційний спосіб мислення та прогресивні компетентності в галузі обліку і оподаткування. Оксана Богданівна відповіла на численні питання студентів. Зокрема їх цікавило:
- Чи важливо роботодавцю, щоб претендент на посаду бухгалтера мав практичний досвід, володів іноземною мовою?
- Чи реально сьогодні випускнику університету знайти роботу не просто за фахом, а таку, яка гарантує особистісний і професійний розвиток?
- Якими професійними компетентностями і людськими якостями повинен володіти претендент на посаду бухгалтера?
- Наскільки важливо сьогодні в епоху інформаційних технологій знати теорію бухгалтерського обліку?
- На які основні моменти слід звертати увагу у взаємовідносинах із контролюючими органами?
- Що найважче у професії бухгалтера?
- Що для фахового бухгалтера означає професійний успіх?
Колектив кафедри обліку та оподаткування висловлює щиру вдячність директору ТОВ «Технокап УА» Юрію Малецькому за методичну та практичну підтримку освітнього процесу, зацікавленість у підготовці фахівців з обліку і оподаткування у Львівському національному аграрному університеті.Сучасність і майбутнє бухгалтерської професії: погляд молоді


Саме під такою назвою 14 вересня 2021 року відбулося розширене засідання студентського наукового гуртка «Облік – мова бізнесу». Учасниками засідання були викладачі та студенти спеціальності «Облік і оподаткування» Львівського національного аграрного університету і коледжів ЛНАУ. Обговорення окреслених питань відбулось у формі круглого столу у змішаному форматі.
Розлога тематика та змістовність доповідей свідчать про переконання студентів, що в умовах сьогодення професія бухгалтера є популярною і потрібною.
В обговоренні учасники круглого столу зазначили, що сьогодні економічне і суспільне життя характеризується стрімкими змінами в технологіях. Загальновідомий прогрес в ІТ-сфері зумовлює прихильність молоді до професій, що пов’язані з інформаційними технологіями. То чи можна в таких умовах сьогодення професію бухгалтера вважати популярною, потрібною, чи буде вона незмінною серед професій майбутнього?
Є міркування, що низка професій у майбутньому буде замінена новими, прогресивнішими. Очевидно, що суспільні трансформації призведуть до зміни характеру й обсягу роботи бухгалтерів. Програмне забезпечення набуде ще більшої автоматизованості, тому бухгалтер здебільшого буде виконувати роль аналітика і спостерігача за виконанням облікових функцій. Але попри усі зміни бухгалтери, безумовно, залишаться потрібними, бажаними та цінними працівниками.Впродовж 2020–2021 навчального року колектив кафедри обліку та оподаткування активно працював у напрямку профорієнтаційної роботи. В умовах адаптивного карантину зустрічі відбувались здебільшого у форматі онлайн.
2 березня 2021 року був проведений День гостинності для студентів коледжів, зокрема тих, що входять у структуру Львівського національного аграрного університету. На зв’язку за допомогою онлайн-платформи Zoom були викладачі та студенти Горохівського, Стрийського, Золочівського, Вишнянського, Тлумацького коледжів ЛНАУ, Млинівського державного технолого-економічного коледжу, Прикарпатського лісогосподарського та Шацького лісового коледжів.
21 квітня 2021 року кафедра обліку та оподаткування провела День гостинності для випускників шкіл. На зв’язку за допомогою платформи Zoom були учні-одинадцятикласники із Львівської та Волинської областей, зокрема: ОЗЗСО І-III ст. «Новострілищанський ліцей ім. Миколи Лебедя», НВК «Турянська ЗОШ І-III ст.», НВК «Топорівська ЗОШ І-III ст.», Жидачівського ОЗЗСО І-III ст. № 2 разом із директоркою Оксаною Тадеївною Мальцевою, НВК «Машівська ЗОШ І-III ст.» разом із класним керівником Олександром Миколайовичем Романюком.
Завідувачка кафедри Людмила Гнатишин ознайомила учасників зустрічей з особливостями вступної кампанії 2021 року й запевнила у високому фаховому рівні науково-педагогічного персоналу кафедри та високій якості надання освітніх послуг за акредитованою спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» у Львівському національному аграрному університеті.
До виступів долучилися студентки університету. Софія Кулина та Ольга Тимчина розповіли майбутнім абітурієнтам про студентське дозвілля та можливість проходження виробничої практики за кордоном.
Після завершення карантинних обмежень зустрічі із потенційними абітурієнтами відбувались офлайн. Випускникам коледжів важливо зрозуміти, що продовження навчання забезпечує нові можливості та перспективи у професійній діяльності.
13 травня 2021 року в рамках днів гостинності на кафедрі обліку та оподаткування відбулась зустріч зі студентами Тлумацького коледжу ЛНАУ. Викладачі кафедри ознайомили студентів із організаційною структурою кафедри й університету, особливостями вступу та перспективами фахового здобування знань зі спеціальності «Облік і оподаткування», умовами проживання та навчання у ЛНАУ.
19 та 21 травня студенти випускних курсів Горохівського та Вишнянського коледжів Львівського національного аграрного університету мали змістовну зустріч профорієнтаційного спрямування з науково-педагогічними працівниками університету.
Завідувачка кафедри обліку та оподаткування Львівського НАУ, докторка економічних наук, професорка Людмила Богданівна Гнатишин, доцентка кафедри обліку та оподаткування, кандидатка економічних наук Оксана Степанівна Прокопишин та доцентка кафедри обліку та оподаткування, кандидатка економічних наук Наталія Михайлівна Жидовська разом зі студентами університету Надією Пікуль та Катериною Борщ (випускницями Горохівського коледжу), Максимом Стріжиком (випускником Вишнянського коледжу) ознайомили студентів коледжів з особливостями вступної кампанії Львівського НАУ у 2021 році, акцентуючи увагу на нововведеннях вступу, розповіли про переваги та перспективи навчання у Львівському національному аграрному університеті, про проходження практичної підготовки у провідних сільськогосподарських підприємствах України і за кордоном та перспективи працевлаштування випускників університету.
Зустріч мала мотиваційний характер, адже студенти коледжів зробили свій вибір на користь продовження навчання саме у Львівському національному аграрному університеті.
30 березня 2021 року на економічному факультеті Львівського національного аграрного університету (онлайн на платформі ZOOM) відбулась Звітна студентська наукова конференція за результатами науково-дослідної роботи у 2020 р.


Активну участь у роботі конференції взяли студенти спеціальності «Облік і оподаткування»: Софія Кулина, Віталій Галац та Ольга Тимчина (науковий гурток «Облік – мова бізнесу», керівник – доцент Надія Ціцька).

Грамотою з відзнакою за перше місце та актуальність і лаконічність розв’язання наукової проблеми нагороджена студентка групи ОП-31 Софія Кулина (науковий керівник – доцент кафедри обліку та оподаткування Руслана Андрушко).

Бажаємо всім студентам подальших наукових звершень та успіху!Піду візьму я «Кобзаря» у руки і прочитаю ті всі вірші іще раз…


Щорічно 9 та 10 березня Україна відзначає Шевченківські дні –  дати народження і смерті Т.Г. Шевченка. Викладачі-наставники кафедри обліку та оподаткування вшанували 207-му річницю від дня народження Кобзаря та провели поетичну годину «Шевченкове слово у серці моєму». Шевченко для нас – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, з чого черпають сили й надії.


Свою Україну любіть,

Любіть її... во время люте,

В остатню тяжкую минуту

За неї Господа моліть. 

Поезію Т.Г. Шевченка декламували студенти спеціальності «Облік і оподаткування».Хто своєї мови цурається, хай сам себе встидається…


22 лютого 2021 року (в режимі програми ZOOM) відбувся виховний захід з нагоди Міжнародного дня рідної мови, організований кафедрою обліку та оподаткування на тему «Рідна мова – то сила культури, а культура – сила народу».

Тематика заходу обумовлена важливістю плекання високої мовної свідомості у молоді для забезпечення повноцінного функціонування української мови як одного із найважливіших символів державності.

Зі вступним словом виступила доцент кафедри обліку та оподаткування Р.П. Андрушко й висвітлила думку щодо пріоритетного розвитку української мови як важливого чинника державотворення й консолідації України.

До заходу долучилась доцент кафедри гуманітарної освіти, кандидат філологічних наук А.М. Куза. Анжела Михайлівна розповіла про історію свята, навела приклади боротьби за впровадження рідної мови у державне життя в інших країнах. Нагадала, що боротьба за мову триває, бо наслідки лінгвоциду, який здійснювала тоталітарна радянська держава, відчутні й донині. Наголосила на здобутках та ще не вирішених проблемах щодо функціонування української мови як державної в умовах інформаційної війни. Обґрунтувала важливість наповнення інтернет-ресурсів якісним українським контентом, підтверджуючи свої міркування цитатами відомих українських діячів, та навела як приклад відомих україномовних блогерів.

В обговоренні окремих питань взяли участь наставники академічних груп, доценти Н.М. Жидовська, Н.М. Ціцька, О.С. Прокопишин, З.П. Мирончук та О.І. Малецька.

А студенти провели флешмоб з декламації віршів:

Мова рідна, слово рідне!
Хто вас забуває,
Той у грудях не серденько,
А лиш камінь має.
Як же мову ту забути,
Що нею учила
Нас всіх ненька говорити,
Ненька наша мила.
Ой, шануйте, поважайте
Ріднесеньку мову,
I навчайтесь розмовляти
Своїм рідним словом.
Мова рідна, слово рідне!
Хто вас забуває,

Той у грудях не серденько,

А лиш камінь має.

З післясловом виступила в.о. завідувача кафедри обліку та оподаткування, доцент Л.Б. Гнатишин й подякувала студентам за активну участь у заході.
Новітні технології у розвитку бухгалтерського обліку

23 лютого 2021 року кафедрою обліку та оподаткування було ініційовано проведення круглого столу «Новітні технології у розвитку бухгалтерського обліку». Захід, що присвячений 50-річчю створення кафедри обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету, відбувся в режимі онлайн. Серед учасників були викладачі коледжів, що входять у структуру ЛНАУ, стейкхолдери, бухгалтери-практики, випускники.
З доповідями виступили: Ю. Неміш (Тлумацький коледж ЛНАУ); С.  Шелін (Горохівський коледж ЛНАУ); Г. Хом’як (Золочівський фаховий коледж ЛНАУ); А. Дмитрів (Стрийський коледж ЛНАУ); О. Клебан (Вишнянський коледж ЛНАУ).
У ході обговорення учасники заходу торкнулися актуальних питань щодо:
- важливості володіння навичками автоматизованого обліку;
- вимог до претендентів на посаду бухгалтера у контексті новітніх облікових технологій;
- запровадження електронних трудових книжок в Україні;
- специфіки електронного документообігу в органах місцевого самоврядування та державної влади;
- формування фахових компетентностей, пов’язаних із новітніми технологіями, які повинен набути здобувач вищої освіти під час навчання;
- використання новітніх технологій та інструментів для організації дистанційного навчання та самостійної роботи студентів спеціальності «Облік і оподаткування».
Підсумовуючи обговорення,  в.о. завідувача кафедри Л. Б. Гнатишин зазначила, що в рамках ступеневої освіти університет та коледжі повинні вибудовувати спільне бачення у підготовці універсального фахівця з обліку і оподаткування, що ґрунтується на досягненні здобувачами вищої освіти програмних результатів навчання через впровадження у навчальний процес передових освітніх практик та новітніх бухгалтерських технологій.
Матеріали круглого столу «Новітні технології у розвитку бухгалтерського обліку» будуть оформлені у збірник.Небесна Сотня – ангели, які тримають українське небо…


Викладачі кафедри обліку та оподаткування і студенти спеціальності «Облік і оподаткування» ЛНАУ долучились до виховних заходів, які присвячені сьомій річниці вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Відвідали у фоє університету експозицію, відмовили молитву та пом’янули хвилиною мовчання наших Героїв.

Сьогодні ми їх згадуємо, бо не маємо права забувати!10 лютого 2021 року студенти та викладачі кафедри обліку та оподаткування ЛНАУ відвідали Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької та переглянули виставу за п’єсою Мартіна Макдонаха «Каліка з Інішмаану».
Режисер вистави – улюбленець глядачів Орест Огородник, художник-постановник – Олександр Оверчук. З англійської переклав Віктор Морозов.
Автором п’єси є один з найвідоміших драматургів світу – Мартін Макдонах, якого ще називають «Тарантіно від театру» і який у 2018 році отримав премію «Оскар» за найкращий оригінальний сценарій.
«Каліка з Інішмаану» – вистава про маленького борця з великим серцем. За жанром це комедія. Хоч у виставі є і гумор, і іронія, і деякі смішні моменти, все ж вона є серйозною та трішки філософською.
Події відбуваються у 1939 році на крихітному острові Інішмаан з населенням 135 осіб. Довкола каміння, корови та океан… Здавалося б, суцільна зневіра і безвихідь… «Калікою» в п’єсі називають Біллі – сімнадцятирічного юнака-сироту, якого виховують дві старі тітки, які приховують таємницю його народження. Він – людина з інвалідністю, яка стикається з фізичними обмеженнями, але все-таки завдяки силі духу перемагає всі життєві труднощі.
Біллі – мрійник за натурою. Він всією душею хоче вирватись з того стану і з того місця, в якому він опинився, чекає свого шансу втекти із цього замкненого простору і врешті його отримує – їде до Голлівуду на зйомки фільму. Майстерний драматург Макдонах робить із цієї мандрівки переломну подію у житті головного героя п’єси, проте не зоряним сп’янінням від голлівудських пагорбів, а внутрішньою переміною хлопця. Він не домігся там успіху, але повернувся сильнішим.
Тут автор озвучує ще одне непросте питання: «Що таке Батьківщина для людини сьогодення?».
Лейтмотив п’єси будується на тому принципі, що кожній людині дається хоч маленька, але можливість спробувати змінити своє життя. Зі слів головного персонажа, всі ми маємо шанс у цьому житті й мусимо цим скористатись.
Надзвичайні декорації та майстерна гра акторів у виставі надовго запам’ятаються усім глядачам.В одній особі образ покоління

9 лютого 2021 року студенти групи ОП-11 та ОП-12сп разом із кураторами Н.Є. Ціцькою та О.С. Прокопишин під час виховної години  відвідали музей Степана Бандери у Львівському національному аграрному університеті.
Неможливо збудувати державу, не знаючи минулого, не шануючи того, хто за тебе з любов’ю віддав своє життя. Саме таким був Степан Бандера — герой ХХ століття, людина-легенда. Він увійшов у історію як видатний політичний діяч українського національно-визвольного руху, голова Революційного Проводу Організації українських націоналістів і як невмирущий, світлий символ боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу (УССД). Саме Бандера врятував честь України й зумів організувати народ на відчайдушну боротьбу проти комунізму та фашизму.
Експозиція музею розкриває історію національно-визвольної боротьби українського народу, знайомить відвідувачів із життям і громадсько-політичною діяльністю Степана Бандери та його родини.
Висловлюємо щиру вдячність директору музею Степана Бандери Антоніні Білик за проведену екскурсію і надзвичайно цікаву розповідь.
Недарма люди кажуть, що без минулого немає майбутнього. А в нас воно буде! Слава Україні!26 січня 2021 року у групі Оа-12СП (III пара, аудиторія 428) відбулась виховна година. Захід під назвою «Трагедія, історія, пам’ять» присвячено Дню Соборності України та вшануванню героїв Крут.
Із вступним словом виступила куратор групи, доцент кафедри обліку та оподаткування О.С. Прокопишин, акцентуючи на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 – початку 1919 року охопив майже всю Україну.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.
День Соборності України – свято, яке українці відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 1919 року. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її втілювали українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик.
29 січня Україна відзначатиме 103-тю річницю героїчного бою під Крутами, що став символом героїзму й жертовності молоді в боротьбі за незалежність України, а також успішною оборонною операцією, оскільки зупинив ворога на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу.
Коли українські війська відступили до станції Крути, на їхню підтримку було направлено Першу Українську юнацьку (юнкерську) школу ім. Б. Хмельницького у складі чотирьох сотень (400–450 курсантів і 20 старшин) та першу сотню (116–130 осіб) новоствореного добровольчого Помічного Студентського куреня січових стрільців. До них приєдналися ще близько 80 добровольців з підрозділів місцевого Вільного козацтва із Ніжина.
Незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії. Ворогові протистояли молоді добровольці, які завдяки сміливості та жертовності стали прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними часто порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому героїв Крут також називають «кіборгами».


Студенти групи Оа-12СП презентували цікаві та змістовні доповіді.

У завершальному слові куратор групи О.С. Прокопишин наголосила, що День Соборності України – свято, яке символізує єдність українських земель. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке доводить, що ми всі – один народ, і жодні рубежі не зможуть нас розділити.
Хвилиною мовчання вшанували тих, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спочиває у знаних і безіменних могилах, розкиданих на рідній і чужій землі, славних синів і дочок нашого народу, що в розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали найдорожче – своє життя.
Виховну годину відвідали: зав. кафедри Л.Б. Гнатишин, заступник зав. кафедри з виховної роботи, доцент Р.П. Андрушко, куратори академічних груп, доценти Н.М. Жидовська, Н.Є. Ціцька, О.І. Малецька.Підсумком роботи колективу кафедри обліку та оподаткування у першому півріччі 2020–2021 навчального року є низка проведених методичних семінарів.


10 вересня 2020 року разом із фахівцем-практиком із переліку стейкхолдерів Остапом Мирославовичем Кудлатим (завідувач лабораторії товарознавчих та економічних досліджень Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз) у рамках методичного семінару «Специфіка формування програмних результатів навчання під час викладання облікових дисциплін: практичні аспекти» обговорено напрямки практичної підготовки для досягнення здобувачами вищої освіти фахових компетентностей та програмних результатів навчання. Акцентовано, що глобалізаційні та інтеграційні процеси в економічному просторі вимагають наявності у бухгалтерів та аудиторів не лише глибоких теоретичних знань за обраною спеціальністю, але й уміння грамотно використовувати їх у практичній діяльності, правильно орієнтуватися в економічній ситуації, проводити якісний аналіз, визначати тенденції, що характеризують економічні явища. Львівський національний аграрний університет у цьому контексті сприяє зустрічі з роботодавцями, а випускова кафедра організовує ознайомчі екскурсії на підприємства та проводить заняття у виробничих умовах. Водночас практична підготовка реалізується в межах вивчення низки фахових дисциплін. Досягається це шляхом використання в освітньому процесі комп’ютерних інформаційних технологій, моделювання та виконання практичних завдань прикладного системного характеру у вигляді наскрізних задач, складання на практичних заняттях первинних, зведених та звітних бухгалтерських і податкових документів.
22 грудня 2020 року спільно з Іваном Федоровичем Баланюком (завідувач кафедри обліку і аудиту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника) та Галиною Ігорівною Грещук (завідувачка кафедри права Львівського національного аграрного університету) проведено методичний семінар «Компетентнісний підхід у формуванні цілей та змісту освітніх програм зі спеціальності ”Облік і оподаткування”». Ігор Григорович Костирко (багаторічний завідувач кафедри обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету) зазначив, що сучасна концепція надання освітніх послуг повинна ґрунтуватися на компетентнісному підході з акцентом на поглиблення знань та умінь для забезпечення здатностей майбутніми випускниками комплексно розв’язувати виробничі та комерційні проблеми бізнесу. Учасники семінару погодились, що ключовою ціллю освітніх програм зі спеціальності «Облік і оподаткування» має бути формування нової генерації облікових працівників, компетентних у: методології, практиці та організації облікового процесу; адмініструванні податків; методиці формування звітності; плануванні, проведенні та узагальненні результатів аудиту. Вектор означених освітніх програм слід націлювати на підготовку фахівців, здатних швидко адаптуватись у бізнес-середовищі, застосовувати інноваційний спосіб мислення та прогресивні компетентності в галузі обліку і оподаткування для успішної діяльності сфери виробництва і послуг, роботи банківського та державного секторів національної економіки і створення власного бізнесу.


Вітаємо Ольгу Тимчину з отриманням обласної премії імені В’ячеслава Чорновола!

Вітаємо студентку І курсу ОС «Магістр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Ольгу Тимчину з отриманням обласної премії імені В’ячеслава Чорновола для студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти. Ця премія призначається студентам за доробки в галузі гуманітарних і суспільних наук, які є важливими для Львівщини, сприяють подальшому розвитку науки, суспільному прогресу та утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі.
Бажаємо лауреату подальших наукових успіхів та досягнення поставлених цілей!


Виконання курсових робіт, як елемент індивідуальної роботи здобувачів освіти, у поєднанні із лекціями, практичними заняттями та самостійною роботою є основою реалізації освітніх компонент на освітній програмі «Облік і оподаткування».
Згідно із затвердженим графіком 2 та 4 грудня 2020 року на кафедрі обліку та оподаткування відбулись захисти курсових робіт:
- у групі Оп-31 з дисципліни «Облік в зарубіжних країнах». Склад комісії: Н.Є. Ціцька – голова комісії, З.П. Мирончук, О.І. Малецька – члени комісії.
- у групі Оп-41 з дисципліни «Управлінський облік». Склад комісії: З.П. Мирончук – голова комісії, Н.Є. Ціцька, Р.П. Андрушко – члени комісії.
- у групі Оп-22сп з дисципліни «Управлінський облік». Склад комісії: З.П. Мирончук – голова комісії, О.С. Прокопишин, О.І. Малецька – члени комісії.
Захисти проходили в дистанційному режимі за допомогою платформи Zoom. Доповіді студентів супроводжувались презентаційним матеріалом.
Методичними рекомендаціями передбачено виконання курсових робіт за результатами діяльності реальних суб’єктів господарювання, здебільшого з аграрної сфери. При цьому у курсових роботах вирішуються наукові завдання у контексті окреслення шляхів вивчення проблематики відповідно до предмета дослідження. Для виконання курсових здобувачі вищої освіти нерідко послуговуються науковим доробком своїх керівників.
Захист курсових робіт при комісії в особливий спосіб забезпечує набуття здобувачами вищої освіти соціальних навичок (soft skills). Відстоювання власної позиції, активна комунікація, соціальна взаємодія викристалізовують ті навички, які в майбутньому забезпечать успіх комунікації молодих фахівців у діловому партнерстві, можливість фахового та професійного вдосконалення і ведення соціально відповідального бізнесу.


Історія нашого народу багата на героїв, які з власної волі віддали своє життя за українську соборну незалежну державу. На їхньому прикладі повинне виростати нове українське покоління, якому будувати майбутнє життя нашої країни.

Про це свідчить і експозиція виставки «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини», яка розміщена у холі ЛНАУ. Викладачі кафедри обліку та оподаткування ознайомились з її матеріалами та поділились думками.

Герої Небесної Сотні пожертвували своїм життям за Свободу та Гідність, за краще майбутнє українського народу. Їх героїзм назавжди залишиться у наших серцях та в пам’яті. Одним з Героїв Небесної Сотні є Анатолій Жаловага, колишній житель нашого міста – «вартовий небес».2 грудня 2020 року доценти кафедри обліку та оподаткування Р.П. Андрушко, З.П. Мирончук та в.о. завідувача кафедри Л.Б. Гнатишин були учасниками онлайн-зустрічі з випускниками шкіл Вишнівської ОТГ Волинської області та заступницею директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяною Вакуленко. Співпраця колективу кафедри з Вишнівською ОТГ (стейкхолдер освітніх програм, які реалізуються на кафедрі обліку та оподаткування) триває доволі довго. У рамках укладеного договору доцент Р.П. Андрушко консультує ОТГ з питань контролю за формуванням і використанням коштів місцевого бюджету.

У ході зустрічі викладачами було презентовано Львівський національний аграрний університет як заклад вищої освіти, який забезпечує надання якісних освітніх послуг за низкою освітніх програм та спеціальностей. Представники університету зазначили, що підготовку фахівців з обліку та оподаткування у Львівському національному аграрному університеті розпочато у 60-х роках ХХ ст. Сучасна концепція враховує шістдесятирічний досвід надання освітніх послуг та націлена на формування нової генерації облікових працівників, компетентних у методології та практиці облікового процесу, адмініструванні податків, методиці формування звітності, плануванні, проведенні та узагальненні результатів аудиту. Освітній процес за спеціальністю «Облік і оподаткування» націлений на підготовку фахівців, здатних швидко адаптуватись у бізнес-середовищі, застосовувати інноваційний спосіб мислення та прогресивні компетентності в галузі обліку і оподаткування для успішної діяльності сфери виробництва і послуг, роботи банківського та державного секторів національної економіки і створення власного бізнесу.Запалімо свічку пам’яті…

Згідно з графіком відкритого процесу на кафедрі обліку та оподаткування у групі ОП-11 (керівник-наставник – к.е.н., доцент Н.Є. Ціцька) відбулась виховна година на тему «Запали свічку у своєму вікні», присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Слід зазначити, що до заходу долучились студенти спеціальності «Облік і оподаткування» та викладачі кафедри.

Мета відкритого заняття:

- вивчити події про Голодомор 1932–1933 років;

- вказати на жорстокість, з якою винищували український народ;

- навчити сприймати чужий біль, біду;

- поглибити бажання студентів вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, вболівати за її майбутнє.

У ході бесіди було зазначено, що 2006 року Верховна Рада офіційно визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. За законом, публічне заперечення Голодомору вважається протиправним, але покарання за такі дії не уточнюється.

Однак серед істориків та політиків немає єдиної думки щодо того, чи можна вважати Голодомор геноцидом у юридичному значенні цього слова, закріпленому в Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього. При цьому «батько Конвенції про геноцид», доктор Рафаель Лемкін, який запровадив термін «геноцид», у 1953 році сказав, що «винищення української нації – це класичний приклад геноциду».

У резолюції Європарламенту від 2008 року Голодомор названо «жахливим злочином проти народу України та людяності». Документ також містить посилання на Конвенцію ООН про геноцид.


Сприяючи формуванню наукових зв’язків між Львівським національним аграрним університетом та навчальними закладами і науковими установами світу, в.о. завідувача кафедри обліку та оподаткування, д.е.н. Л.Б. Гнатишин та доцент кафедри, к.е.н. О.С. Прокопишин виступили співорганізаторами (членами виконавчої ради) міжнародної конференції «Global Challenges and Threats to National Economies Nowadays». Впродовж 20-22 листопада 2020 року учасниками заходу стали науковці з України (Львів, Ужгород, Черкаси, Харків), Індії, Таїланду, Бразилії, Камбоджі та інших країн. У ролі спікера Л.Б. Гнатишин виступила із доповіддю «New economic paradigm and sustainable development of agrarian sphere».
Комунікація із дослідниками з різних куточків світу – вагомий досвід для колективу кафедри. Такий формат наукових взаємин у вересні 2020 року започаткувала доцент О.С. Прокопишин, налагодивши співпрацю із науковцями з м. Аллахабад (Індія), серед яких професор Панкай Шрівастава. Цікаві доповіді спікерів, живе спілкування у контексті обговорення актуальних проблем національних економік та світових викликів сприяють підвищенню інтересу до активної наукової діяльності, забезпеченню міжнародного науково-технічного співробітництва та обміну результатами наукових досліджень.
Усі учасники міжнародної конференції нагороджені сертифікатами.


Впродовж 17-19 листопада 2020 року на кафедрі обліку та оподаткування відбулись виховні години (онлайн на платформі ZOOM) на тему «Україна гідна свободи та європейського вибору». Активну участь в обговорені актуальних питань та хроніки подій взяли студенти спеціальності «Облік і оподаткування». У ході бесід було зазначено, що Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії нашої країни. Це насамперед політичні та суспільні зміни в Україні з листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані протестом громадян України проти протиправного розгону мирної акції студентів та громадських активістів, яка розпочалася 21 листопада 2013 як спротив проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на європейську інтеграцію.

Студенти груп ОП-31 (керівник-наставник – к.е.н., доцент Р.П. Андрушко), ОП-22СП (керівник-наставник – к.е.н., доцент Н.М. Жидовська) та ОП-51 (керівник-наставник – к.е.н., доцент З.П. Мирончук) створили мультимедійні презентації та представили їх.

Викладачі та студенти пригадали, як три місяці стояв український Майдан – під осінніми дощами і мокрими снігами, під дзвонами храмів на Різдво Христове і морозами на Водохреща. Бог і Україна – таким був високий вимір людського духу. Відважні патріоти захищали Україну і загинули як герої, навічно ставши вартовими небес.

Небесна сотня золотими літерами ввійде в новітню історію української держави.


17 листопада  2020 року в режимі онлайн відбулась виховна година у групі Оа-12 СП. Захід під назвою «Пора навчання – світла й неповторна» пройшов у рамках святкування Міжнародного дня студента. Зі вступним словом виступила куратор групи доцент кафедри обліку та оподаткування О.С. Прокопишин.

День студента в Україні святкують двічі – 17 листопада та 25 січня. Свято об'єднує молодь, яка навчається в різних куточках світу.

Студентські роки – одні з найкращих і найбезтурботніших. В цей час чудово все, навіть та сама сесія, про яку стільки говорять. Насправді це певна школа життя, де ви набираєтеся досвіду у всьому.

Університет готує вас до життя, тому що вже в стінах рідного ЛНАУ ви починаєте усвідомлювати, що таке самостійність і відповідальність.

Вітаємо всіх студентів з їх професійним святом! Нехай в вашому житті все буде так, як ви хочете!


Новітні технології в освітньому процесі

6 жовтня 2020 року засідання студентського наукового гуртка «Облік – мова бізнесу» було проведено у формі участі у вебінарі «Оподаткування агропродовольчого сектору в ЄС – уроки для України». Ініціатором проведення заходу у форматі Zoom-конференції був Kомітет підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України за підтримки проєкту «Агроторгівля України» (Аgritrade Ukraine).
У ході дискусії було обговорено низку питань:
- доцільність та ефективність оподаткування земель як інструменту виведення виробників сільськогосподарської продукції з тіньової економіки;
- як універсальний податок на землю впливатиме на домогосподарства, малих, середніх та великих фермерів;
- на кого впливають обрані зміни ставки ПДВ, а на кого ні, і який їх загальний вплив на добробут;
- як застосовується податок на прибуток корпорації до учасників агропродовольчого сектору в Німеччині/ЄС, як забезпечується справедливість;
- який економічний вплив різного балансу землі, ПДВ та оподаткування прибутку на сектор та добробут в цілому;
- чому важливо розглядати оподаткування сектору в цілому, а не лише окремі елементи системи окремо.
Участь у таких заходах сприяє формуванню професійних компетентностей студентів.


30 березня 2020 р. пройшло засідання кафедри у форматі відео-конференції, у якому взяли участь усі викладачі кафедри. Кафедра використовує дистанційні технології як для навчання студентів, так і у процесі управління кафедрою. Для комунікації зі слухачами і проведення лекцій та семінарів в дистанційному режимі застосовується програма Zoom, яка дозволяє в режимі реального часу під час проведення заняття демонструвати презентацію, вести діалог між викладачем та слухачами, обмінюватися думками в чаті. Особливого значення набуває спілкування з викладачами та обговорення у режимі реального часу.

Порядок денний:

- розгляд та затвердження звітів про виконану роботу професорсько-викладацьким складом кафедри;

- організація на період до 24 квітня 2020 р. дистанційного навчання студентів з використанням відповідних програм;

- проведення онлайн-консультування з дипломного проєктування студентів  ННІЗПО;

- здійснення консультацій студентів щодо написання наукових тез;

- різне.

Завідувач кафедри зауважила, що всі викладачі кафедри склали плани і звіти про виконання педагогічного навантаження  відповідно до запропонованої форми. Наголосила, що програму Zoom вважає найбільш вдалою для проведення лекційних і практичних занять, оскільки користувачі  можуть використовувати додаток як на комп’ютері, так і на планшеті  й телефоні. До відеоконференції може підключитися будь-який користувач за посилання або за ідентифікатором конференції. Захід можна запланувати заздалегідь, а також зробити перманентне посилання для постійних зустрічей у певний час. У переважній більшості викладачі використовують саме цю програму і проводять заняття у дистанційній формі згідно з розкладом. Програма Skype теж використовується, але меншою мірою. В повному обсязі матеріали надаються студентам через електронну пошту, таким же чином установлено зворотний зв’язок. Активно використовуються можливості мобільного додатку Viber, зокрема для проведення консультацій студентам.

На засіданні також було обговорено результати ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми сучасного бізнесу: обліково-фінансовий та управлінський аспект», яка відбулася на кафедрі 18-20 березня 2020 р. Проінформувала про її проведення заступник завідувача кафедри  з наукової роботи доцент О.С. Прокопишин.


27 квітня 2020 р. проведено дистанційне засідання кафедри з використанням програми Zoom. Обговорювались поточні та перспективні завдання, що стоять перед викладачами кафедри в умовах дистанційного навчання. Зокрема, розглядалися звіти про виконання індивідуальних планів роботи науково-педагогічних працівників кафедри за період карантину та затверджено плани  роботи на період до 11 травня 2020 року, обговорено складені завдання підсумкового тестового контролю для дистанційного навчання студентів і зміни до індивідуальних планів викладачів.

Під час засідання були обговорені проблеми, що виникають під час дистанційного навчання в умовах карантину, необхідність своєчасного контролю успішності студентів, виконання ними навчальних завдань із семестрових дисциплін та звітність кураторів про стан виховної роботи у підзвітних групах.

Викладачі звітували про результати методичної і наукової роботи за період карантину. Заступник завідувача з виховної роботи доцент Р.П. Андрушко зауважила, що кураторам груп необхідно налагодити зв’язок зі студентами для кращих результатів дистанційного проведення літньої екзаменаційної сесії, провести дистанційно виховні години у групах щодо роботи студентів на навчально-інформаційному порталі ЛНАУ.

Розглянули можливість проведення Дня відкритих дверей на факультеті і обговорили проведення у дистанційному режимі профорієнтаційної роботи. Усі співробітники кафедри побажали одне одному здоров’я, наснаги та висловили побажання якнайшвидшої зустрічі в університеті.


Під час карантину кафедра обліку та оподаткування ЛНАУ  повністю перейшла на дистанційний формат навчання.

21 травня 2020 р. на засіданні кафедри відбувся розгляд низки важливих питань, серед яких одним з найактуальніших було обговорення  результатів та подальших стратегій дистанційного навчання студентів в умовах карантину. Викладачі озвучили звіти своєї викладацької діяльності в режимі інтернет-навчання та погодилися, що дистанційна освіта розширює і оновлює роль викладача, робить його наставником-консультантом, який координує пізнавальний процес та підвищує навчальну активність студента у ситуації, що склалася.

Також йшлося про вірогідність проведення захистів дипломних робіт студентів ОС «Магістр»  ННІЗПО дистанційно в залежності від терміну дії карантинних заходів.

Завідувач кафедри  доцент Л.П. Петришин зазначила, що це питання потребує ретельної та ґрунтовної організації. Окремо було обговорено та затверджено зміст і форму проведення фахового кваліфікаційного іспиту для студентів денної форми навчання ОС «Бакалавр».

Обговорили стан курсового  проєктування. Заступник завідувача з навчально-методичної роботи доцент Н.М. Жидовська доповіла, що захисти курсових робіт відбулися  у режимі відеоконференції з використанням програми Zoom з відеофіксацією захисту.

Розглядалося також питання необхідності перманентного наповнення сайту кафедри актуальною інформацією та наголошувалося на активній участі кожного викладача у керуванні його інтернет-сторінкою та внесенні подальшої інформації про майбутні науково-дослідницькі та навчально-методичні здобутки.

На завершення завідувач відзначила фаховість викладацького складу кафедри під час підготовки документів, необхідних для проведення акредитаційної експертизи освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування», а саме  звіту про самооцінювання, силабусів навчальних дисциплін тощо, та висловила вдячність за їхню участь у дистанційних зустрічах зі стейкхолдерами.


20 травня свій ювілей відзначає завідувач кафедри обліку та оподаткування, доктор економічних наук Людмила Петрівна Петришин.

Шановна Людмило Петрівно! Щиро вітаємо Вас із ювілеєм!
Високий професіоналізм, безмежна відданість справі, працьовитість і наполегливість у досягненні поставлених цілей дали Вам змогу досягти значних успіхів у Вашій діяльності, здобути шану та повагу серед колег.
Міцного здоров'я Вам, благополуччя, миру, щедрої долі, щастя у житті, творчої наснаги у відповідальній роботі, здійснення заповітних мрій та сподівань! Успіхів у всьому задуманому та нових плідних здобутків! Нехай Господь береже Вас та Вашу родину і подарує многії і благії літа!Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Економіка сільського господарства та АПК»

10 квітня 2020 року в Подільському державному аграрно-технічному університеті за результатами першого етапу ІІ туру підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Економіка сільського господарства та АПК». Рішенням галузевої конкурсної комісії на основі результатів рецензування 66 студентських наукових робіт з різних ЗВО України претендентами на перемогу у конкурсі визначено авторів 20 робіт.

За результатами оцінювання студентка економічного факультету Львівського національного аграрного університету Ольга Тимчина стала однією із переможців конкурсу та нагороджена дипломом І ступеня. Наукова робота виконувалася під керівництвом к.е.н., доцента кафедри обліку та оподаткування Наталії Михайлівни Жидовської.

Вітаємо та бажаємо творчої наснаги до нових перемог!


18-20 березня 2020 року на кафедрі обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція на тему «Актуальні проблеми сучасного бізнесу: обліково-фінансовий та управлінський аспекти».

Організатори конференції:ї

● Міністерство освіти і науки України;

● Державна вища технологічна та економічна школа в Ярославі;

● Університет Миколаса Ромеріса, Литва;

● Турецький Гіресунський університет;

● Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва;

● Полтавська державна аграрна академія;

● Дніпровський національний аграрно-економічний університет;

● Миколаївський національний аграрний університет;

● Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка;

● Львівський національний аграрний університет;

● кафедра обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету.

Робота конференції проводилася за такими тематичними напрямами:

● Теоретичні та методичні засади інституційного забезпечення розвитку сучасного бізнесу;

● Сучасний бізнес: управління та оподаткування;

● Обліково-фінансове забезпечення сучасного бізнесу: організація, методика та практика;

● Інформаційні системи в управлінні бізнес-процесами підприємства;

● Інструменти та механізми інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності сучасного бізнесу.

Мета конференції полягає у пошуку рішень актуальних проблем методики та практики обліку, оподаткування та аудиту діяльності сучасного бізнесу, що зумовлено розширенням спектру інформаційних запитів про результативність бізнесу, встановленні контактів між вченими різних ЗВО України та зарубіжжя, обміні науковими результатами і дослідницьким досвідом.

Загалом, у роботі конференції взяли участь представники із 40 навчально-наукових закладів України.

Найбільш активними були:

Львівський національний аграрний університет;
Полтавська державна аграрна академія;
Дніпровський національний аграрно-економічний університет;
Чорноморський національний університет імені Петра Могили;
Миколаївський національний аграрний університет;
Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара;
Львівський державний університет внутрішніх справ ;
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького;
Національний лісотехнічний університет України.

За результатами конференції сформовано збірник матеріалів ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми сучасного бізнесу: обліково-фінансовий та управлінський аспекти».

Відповідальна за випуск: к.е.н., доцент  кафедри обліку та оподаткування  О.С.Прокопишин.

Результати наукового пошуку можуть бути використані для подальших наукових досліджень та формування нових наукових ідей.

Збірник тез - Скачати


Найщиріші вітання, мої дорогі студенти-випусники спеціальності «Облік і оподаткування!
Ось і настав час, коли переплелися біль розлуки і світлі надії, сум прощання і радість зустрічі з майбутнім – це день закінчення навчання в університеті.
Ви пройшли нелегкий, але надзвичайно цікавий шлях студентства, насичений подіями, новою інформацією, здобули знання, необхідні для отримання вищої освіти. Лекції, семінари, заліки, іспити були для вас серйозним випробуванням на зрілість, рівень володіння здобутими знаннями і вмінням використовувати їх на практиці. Були на цьому шляху перемоги, були й труднощі, які вчили вас не падати духом, а долати всі негаразди.
Настав час вирушати в самостійне життя, відшукати себе у великому світі.
Багато хто з вас, іще навчаючись, знаходив роботу, де відкривався шлях до практичного втілення набутих знань.
Тепер перед вами відкривається безліч шляхів, кожен із яких пов’язаний із конкретною цариною життя нашої країни.
Вітаю вас зі здобуттям омріяного освітнього рівня! Бажаю щастя, стрімкої кар’єри, снаги і сил для здійснення амбітних проєктів і втілення їх у життя. Будьте патріотами України і сумлінними знавцями своєї справи!
Велике спасибі Вам за те, що Ви є! За надзвичайні емоції! За взаєморозуміння і повагу один до одного!
Люблю Вас і вірю у ваше майбутнє!!!

Ваш куратор26-27 лютого на кафедрі обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету пройшли успішні захисти магістерських дипломних робіт студентів групи ОП-61 спеціальності 071 «Облік і оподаткування.
Дипломні роботи наших магістрів традиційно вражають різноманіттям цікавих тем. Але, що важливіше, всі вони стали приводом до глибоких досліджень, вартих й подальшого продовження. Тож з повною впевненістю та радістю хочемо привітати наших любих випускників із успішних захистом та отримання дипломів освітнього ступеня магістра з обліку і оподаткування!
Вітаємо! Щиро віримо у блискуче майбутнє наших випускників, у їх успішний власний шлях у світі, сповненому безлічі можливостей. А також запевняємо, що двері кафедри обліку та оподаткування для наших магістрів завжди залишаються відкритими, тому з нетерпінням чекатимемо нових зустрічей.
Наша улюблена Оп-61 ‒ ви прекрасні, розумні, успішні!


Участь у круглому столі «Імперативи становлення і реалізації фахових компетенцій бухгалтера в умовах викликів сучасного аграрного бізнесу»

5 лютого 2020 р. представники ЛНАУ долучилися до круглого столу «Імперативи становлення і реалізації фахових компетенцій бухгалтера в умовах викликів сучасного аграрного бізнесу», який був проведений бухгалтерським відділенням Горохівського коледжу ЛНАУ. Участь у круглому столі взяли студенти випускових груп спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», викладачі обліково-економічних дисциплін коледжу.

З привітальним словом звернулася завідувач бухгалтерського відділення, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Станіслава Володимирівна Шелін, яка зазначила актуальність проблеми підготовки фахівців бухгалтерського обліку нової генерації, здатних ефективно працювати в швидкозмінних умовах.

Багатогранність теми круглого столу була підкреслена та проілюстрована у виступі к.е.н., доц. кафедри обліку та оподаткування ЛНАУ Оксани Степанівни Прокопишин.

Яким буде бізнес майбутнього? Які навички потрібно формувати тим, хто хоче бути успішним? Як економічні кризи змінюють реальність? Чому важливо добре володіти навичками фінансової грамотності у професіях бухгалтера чи фінансиста? Все це викладачі бухгалтерського відділення і студенти спеціальностей «Облік і оподаткування» та  «Фінанси, банківська справа та страхування» Горохівського коледжу ЛНАУ мали змогу почути і обговорити з Оксаною Степанівною.

Круглий стіл відбувся на високому науковому та організаційному рівні, він став ареною жвавих дискусій, обміну думками з проблем, що порушувалися під час його роботи. Проведення таких наукових заходів є надзвичайно корисним для поглиблення знань, отриманих в процесі навчання, а також для формування та розвитку здібностей студентів до наукових досліджень.Вибір професії для кожної молодої людини – це вибір подальшого шляху навчання і праці, свого місця в житті.

5 лютого 2020 року у бібліотеці Горохівського коледжу ЛНАУ відбувалися зустрічі студентів випускних груп агрономічного, технологічного та бухгалтерського відділень з науково-педагогічними працівниками та студентами Львівського НАУ.

Ярослав Степанович Янишин, к.е.н., професор, декан економічного факультету Львівського національного аграрного університету розповів студентам коледжу про умови навчання в університеті, проживання у гуртожитку, проходження практики та працевлаштування у майбутньому.

Оксана Степанівна Прокопишин,  к.е.н., доцент кафедри обліку та оподаткування  ознайомила студентів коледжу з особливостями вступної кампанії Львівського НАУ у 2020 році, акцентуючи увагу на нововведеннях цьогорічного вступу, розповіла про переваги та перспективи навчання в університеті та можливість «перехресного вступу», що надає студентам можливість здобувати дві професії одночасно або поглиблювати свої знання з певного фаху.

Надзвичайно цікавими та захоплюючими були виступи колишніх випускників Горохівського коледжу,  а тепер студентів ЛНАУ: Ольги Гойдало, Анни Шільберг та Яни Сусь.

Студентка групи Оп-22 Оля Гойдало виступила з доповіддю на тему «Чому я обрала ЛНАУ». Представивши презентаційний матеріал, ознайомила студентів із переліком спеціальностей, за якими можна навчатися в  ЛНАУ, його потужною матеріально-технічною базою, культурно-масовими та спортивними заходами, наголосила на можливості практичної підготовки студентів у стінах  ЛНАУ і стажування за кордоном. Доповідачка акцентувала, що загалом студентське життям в університеті надзвичайно цікаве, чому сприяє ректорат університету та деканат економічного факультету. Оля є активним членом студентського наукового гуртка кафедри обліку та оподаткування «Облік – мова бізнесу», тому у своєму виступі акцентувала увагу на різного роду студентські наукові заходи, які проходять у ЛНАУ.

Магістрантка Анна Шільберг представила презентацію та відео про проходження практики у Великій Британії, наголосила на можливості  побувати в інших країнах, поєднати навчання і практику і вдосконалити іноземну мову, навчаючись у ЛНАУ. Адже це можливості, які завтра будуть перевагами на ринку праці і допоможуть вистояти у конкурентній боротьбі за гідні вакансії.

Студентка заочної форми навчання ЛНАУ Яна Сусь, бухгалтер-практик, наголосила на необхідності продовження навчання та отриманні вищої освіти. Вона відзначила, що поєднуючи практичний досвід та навчання в університеті, фахівець набуває не лише певних компетенцій, а й збагачується духовно, вчиться професійній культурі, опановує принципи управління, що забезпечує його кар’єрне зростання.


28 січня 2020 року в світлиці гуртожитку №3 викладачами кафедри обліку та оподаткування доц. Р.П. Андрушко та доц. З.П. Мирончук проведено відкритий виховний захід на тему «Герої України та їх вплив на розвиток сучасної молоді».
На захід був запрошений доцент кафедри гуманітарної освіти, к.і.н.  І.В. Баран, який у своєму виступі наголосив на важливості та значенні державотворчих процесів, які відбувалися в минулому і які відбуваються зараз. Акцентовано увагу на подіях Української революції 1917–1921 рр., національно-визвольних змаганнях у 1940–1950-х роках та боротьбою, яка триває сьогодні. Виступ вдало доповнено візуальним супроводом у формі документального фільму «Герої України».
В обговоренні окремих питань української історії, які прямо чи опосередковано стосувалися даної теми, взяли участь студенти спеціальності «Облік і оподаткування. Було проаналізовано самовідданість та самопожертву усіх тих, хто боровся за волю і незалежність України в минулому, і продовжує зараз відстоювати суверенітет і територіальну цілісність України.
З післясловом виступила доц. Р.П. Андрушко, привернувши увагу присутніх до важливості та актуальності засвоєння уроків історії сучасною студентською молоддю з метою розбудови української держави сьогодні.


Творча співпраця – запорука успіху

13 грудня 2019 року відбулася презентація навчального посібника «Фінансовий облік» під редакцією д.е.н., професора,  І.В. Баланюка, д.е.н., професора  Н.І. Пилипів, к.е. н., доцента Т.М. Гнатюка та колективу авторів ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» і Львівського національного аграрного університету.

Зазначимо, що презентований посібник відповідає навчальним планам та програмам і являє собою працю, яка орієнтована на потреби студентів економічних спеціальностей закладів вищої освіти. У посібнику «Фінансовий облік» систематизовано теоретичні, практичні та нормативні матеріали з ведення фінансового обліку та складання фінансової звітності на підприємствах. У розрізі 17 тем висвітлено методичні та організаційні основи ведення фінансового обліку активів, зобов’язань і капіталу.

Посібник розраховано на студентів, аспірантів, викладачів, бухгалтерів-практиків, економістів, аудиторів і керівників підприємств. Доступність матеріалу та чимала кількість виробничих ситуацій викличе зацікавленість у всіх, хто цікавиться сучасною теорією та практикою облікової діяльності.

 


Вітаємо!

7 грудня 2019 року в Луцькому національному технічному університеті відбулась ХІ Міжнародна конференція молодих учених, аспірантів, здобувачів і студентів «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю в умовах глобалізації економіки». Активну участь у роботі конференції взяли студенти економічного факультету, зокрема спеціальності «Облік і оподаткування», Софія Кулина, Вікторія Яремчук, Катерина Гінайло та Орися Поліщук. Студентки отримали сертифікати за участь у конференції та дипломи у номінаціях.

Дипломом першого ступеня за лаконічність розв’язання наукової проблеми відзначена студентка групи Оп-21 Софія Кулина та диплом за лідерські позиції у вирішенні науково-практичних питань отримала студентка групи Оп-12СП Орися Поліщук. Подякою за високий рівень підготовки учасників конференції відзначена доцент кафедри обліку та оподаткування  Руслана Андрушко.


День відкритих дверей

24 жовтня 2019 року традиційно на економічному факультеті Львівського національного аграрного університету пройшов День відкритих дверей. Кафедра обліку та оподаткування радо вітала учнів випускних класів ЗОШ Жидачівського і Пустомитівського районів Львівщини, а також студентів бухгалтерських відділень коледжів, які входять у структуру ЛНАУ. Вступники 2020 року ознайомилися з перевагами навчання за освітньою програмою спеціальності 071 «Облік і оподаткування», із викладацьким складом кафедри, умовами проживання та  навчання у ЛНАУ, інфраструктурою студентського містечка, можливостями закордонних практик і отримання подвійного диплома. Завідувач кафедри Людмила Петришин з приємністю розповіла про чудові перспективи, які відкриває перед абітурієнтами навчання  саме на спеціальності із отримання  облікового фаху. Про особливості спеціальності учнів поінформувала керівник студентського наукового гуртка Людмила Гнатишин. Студентка-обліковець Софія Кулина охоче поділилася інформацією про переваги проходження виробничої та навчальної практик за кордоном. Доповідачі доповнили свої виступи презентаціями.
День відкритих дверей супроводжувала активність учасників і приємна атмосфера зустрічі. Проведений захід довів, що виступає  якісним інструментом комунікації між академічною спільнотою і школами. Учні з особливим оптимізмом щодо вибору спеціальності для навчання і позитивними враженнями повернулися додому.


На «ти» з бухобліком

13 жовтня 2019 р. в рамках проведення заходів, присвячених Міжнародному дню бухгалтера, на кафедрі обліку та оподаткування відбулася публічна лекція на тему «Об’єднання трьох світів: ПСБО, МСФЗ, ПКУ. Теорія і реальність» директора ПП «Академія професійного бухгалтера» Людмили Шахно, яка має понад 20 років практики у сфері бухгалтерського обліку, аудиту та фінансів, є тренером тематичних тренінгів, сертифікованим бухгалтером за версією САР (Certified Accounting Practitioner) і СIPA (Certified International Professional Accountant).

Студентам цікаво було прослухати лекцію фахівця такого рівня, оскільки Людмила Шахно має щоденний багаторічний практичний досвід в галузі бухгалтерії, податків та права, безпосередньо проводить практичні навчальні курси бухгалтерів (майстер-класи, тренінги, практикуми, відкриті і закриті студії та ін.) і, крім того, вирізняється креативним підходом викладу лекційного матеріалу. Лектор абсолютно логічно поєднує теорію з практикою, правильно розставлячи акценти на взаємозв’язках між ними. «Ми навчаємо на практиці фахівців різного рівня, які хочуть вирости професійно» – таким є слоган компанії.

Заходи подібного формату допомагають студентам підвищити фахові компетенції і краще оволодіти навичками в сфері податкових і правових норм, бухгалтерського обліку та фінансової грамотності.


Презентація «Практичного посібника для фермера (організаційно-економічні та правові аспекти)»

14 листопада 2019 року д.е.н., в.о. професора кафедри обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету Людмила Богданівна Гнатишин у рамках IV Міжнародної агропромислової виставки EuroAgro презентувала видання за редакцією декана економічного факультету Ярослава Степановича Янишина, яке побачило світ 2019 року. Це «Практичний посібник для фермера (організаційно-економічні та правові аспекти)». Доповідач зазначила, що посібник готувався у тісній співпраці із Департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, де викладачі економічного факультету беруть участь у роботі консультаційно-дорадчого центру, який функціонує при департаменті.

Передумовою підготовки посібника були кілька підтриманих і схвалених законодавчих ініціатив, що націлені на створення, легалізацію та підтримку сімейний фермерських господарств. Автори вважають, що через обмеженість і роздрібненість землі Львівщина повинна бути в авангарді останніх законодавчих змін щодо становлення сімейного фермерства і входження його в організований ринок.

Розраховуючи на широку аудиторію, основна частина «Практичного посібника для фермера» побудована у зручній і доступній формі – у формі питань і відповідей. У межах розділу 2 «Теоретичні і практичні аспекти організації та діяльності  фермерських господарств: у питаннях і відповідях», усі питання і відповіді авторський колектив умовно поділив на такі блоки:

1 – організаційні моменти створення та реєстрації фермерських господарств (пит. 1-9);

2 – земельно-майнові питання (пит. 10-15);

3 – спеціалізація, в тому числі специфіка виробництва та сертифікації органічної продукції, нішеве виробництво (пит. 16-30);

4 – трудові відносини, соціальне та майнове страхування (пит. 31-34);

5 – система обліку та оподаткування фермерських господарств, у тому числі порядок електронного адміністрування ПДВ (пит. 36-45);

6 – механізми та особливості державної підтримки фермерства (пит. 46-51);

7 – пит. 52-53 присвячені кооперації;

8 – кілька останніх питань стосуються припинення діяльності фермерського господарства та необхідності бізнес-планування.

З цього приводу у розділі 3 посібника розміщено кілька бізнес-планів виробництва нішевої продукції у сімейних фермерських господарствах – ягід, зокрема лохини, імбиру, равликів, кролів, а також бізнес-план утримання 50 голів молочного поголів’я ВРХ.


На «ти» з бухобліком?

13 жовтня 2019 р. в рамках проведення заходів, присвячених Міжнародному дню бухгалтера, на кафедрі обліку та оподаткування відбулася публічна лекція на тему «Об’єднання трьох світів: ПСБО, МСФЗ, ПКУ. Теорія і реальність» директора ПП «Академія професійного бухгалтера» Людмили Шахно, яка має понад 20 років практики у сфері бухгалтерського обліку, аудиту та фінансів, є тренером тематичних тренінгів, сертифікованим бухгалтером за версією САР (Certified Accounting Practitioner) і СIPA (Certified International Professional Accountant).

Студентам цікаво було прослухати лекцію фахівця такого рівня, оскільки Людмила Шахно має щоденний багаторічний практичний досвід в галузі бухгалтерії, податків та права, безпосередньо проводить практичні навчальні курси бухгалтерів (майстер-класи, тренінги, практикуми, відкриті і закриті студії та ін.) і, крім того, вирізняється креативним підходом викладу лекційного матеріалу. Лектор абсолютно логічно поєднує теорію з практикою, правильно розставлячи акценти на взаємозв’язках між ними. «Ми навчаємо на практиці фахівців різного рівня, які хочуть вирости професійно» – таким є слоган компанії.

Заходи подібного формату допомагають студентам підвищити фахові компетенції і краще оволодіти навичками в сфері податкових і правових норм, бухгалтерського обліку та фінансової грамотності.


«Освітній десант» у Львові

5 жовтня 2019р. у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського відбувся захід, спрямований на підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ЗВО та популяризацію сучасних підходів у викладанні та навчанні під назвою «Освітній десант». У ньому взяли участь понад 100 освітян з 18 закладів освіти із Луцька, Івано-Франківська Чернівців, Ужгорода, Рівного, Києва, Одеси, Херсона. Кафедру обліку і оподаткування ЛНАУ на заході представила завідувач кафедри Людмила Петрівна Петришин.
Організаторами виступи тренінговий центр T-Update в партнерстві з Центром розвитку особистості Training BOX. Ще більш знаковою була ця подія тому, що відбувалася напередодні Дня працівника освіти. Анонс заходу включав: панель коротких виступів від спікерів, дві лінійки майстер-класів, зустріч з однодумцями та якісний нетворкінг. Учасники обговорювали сучасні ролі викладача й нові підходи у викладанні, теорію поколінь та її вплив на навчання, компетентності ХХІ ст. на думку роботодавців та їх розвиток у навчальному процесі. Двогодинні майстер-класи були присвячені сучасним підходам та методам викладання (фасилітації, тренінгу, коучингу) та інструментам розвитку новітніх компетентностей (креативності, роботи в команді, ефективної комунікації, емоційного інтелекту).
На майстер-класах організаторами були надані конкретні інструменти, які можна буде використовувати у своїй викладацькій практиці. Кожен став повноцінним учасником освітнього перформансу і отримав після завершення заходу сертифікат з підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ЗВО.


Конкурс професійної майстерності педагогічних працівників «Педагогічний Оскар – 2020»

У Горохівському коледжі Львівського національного аграрного університету проведено відбірковий етап всеукраїнського конкурсу «Педагогічний Оскар – 2020» з метою виявлення та підтримки творчої діяльності педагогічних працівників коледжу, сприяння зростанню їх професійної майстерності, вивчення та поширення інноваційних педагогічних практик, підвищення ефективності освітнього процесу і якості підготовки фахівців.

У рамках проведення Тижня обліково-економічних дисциплін виставку конкурсних робіт відвідала Оксана Степанівна Прокопишин, к.е.н., доцент кафедри обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету. Відібрано 26 методичних робіт педагогічних працівників, які будуть представлені на заключному етапі конкурсу в ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».

Конкурсна комісія відібрала роботи, які відповідають вимогам стандартів освіти, Положення про проведення конкурсу «Педагогічний Оскар» Горохівського коледжу ЛНАУ та Положення про проведення конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників технікумів і коледжів «Педагогічний Оскар – 2020». Особливу увагу було приділено вивченню науковості змісту представленого матеріалу, його актуальності, професійній спрямованості,  наявності авторських дидактичних матеріалів, розроблених на основі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, інноваційності роботи та її практичному застосуванню. Голова конкурсної комісії, директор Горохівського коледжу ЛНАУ О.М. Жельчик забезпечив об’єктивність конкурсного оцінювання.

Заступник голови конкурсної комісії О.М. Генсецька зазначила, що показник участі у конкурсі «Педагогічний Оскар – 2020»  буде враховано при атестації педагогічних працівників для встановлення або підтвердження кваліфікаційних категорій та педагогічних звань і підведенні підсумків щорічного рейтингового оцінювання роботи педагогічного працівника, а також побажала переможцям гарних результатів у заключному етапі конкурсу.


Екскурсія на сучасне виробництво: технологічний та обліковий аспекти

10 жовтня 2019 року для студентів груп Оп-31 та Оп-51 викладачі кафедри обліку та оподаткування О.І. Малецька, Л.Б. Гнатишин та Н.Є. Ціцька організували заняття на виробництві – ТОВ «Галфрост» (м. Жовква). ТОВ «Галфрост» працює за двома напрямками: замороження плодів і ягід, а також сублімація ягід, овочів, плодів і грибів. Впродовж екскурсії студенти дізналися про особливості виробничого процесу, а також з'ясували специфіку бухгалтерського обліку, системи оподаткування, процедури укладання договорів із контрагентами тощо. Неабияке зацікавлення виникло навколо питання документального оформлення та оподаткування експортних операцій, адже близько 90% замороженої та 40% сублімованої продукції відправляється за кордон.

Жовква – це не лише економічний осередок на прикордонній території Львівщини. Жовква – це унікальна історична перлина Галичини. Королівське місто, місто куполів, «ідеальне місто» – так характеризують її історики. Про це та інші історичні факти і події студенти дізналися під час екскурсії Жовківським замком, таким чином поєднавши навчальний і виховний процеси.


Циліндр як аргумент для «грамотних»

Уже доброю традицією є відвідини студентами та викладачами кафедри обліку та оподаткування Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Ось і цьогоріч 17 жовтня 2019 р. ми подивились виставу «Циліндр». Її легка комедійна основа, під якою ховається глибокий зміст, притягує відвідувачів.

«Циліндр» – одноактна п’єса Едуарда де Філіппо, написана у 1966 році. Дія вистави відбувається в 60-х роках минулого століття у бідному кварталі Неаполя, де суцільна криза і безробіття. У центрі подій – квартира, у якій живуть дві пари: молоде подружжя Рита та Родольфо і старше покоління – Агостіно і Беттіна. І все у них було б добре, якби не великий борг за орендоване помешкання – 300 тисяч лір. Аби заробити ці неймовірно великі гроші за квартиру, вони вигадують стару як світ історію. На що ми здатні заради досягнення бажаного… Маски – це так по-італійськи. Гра у пристрасті. Як віднайти справжні почуття. Чи є у цьому потреба?

Від перегляду комедії-вистави всі були в захваті, кожен зробив висновок та взяв щось корисне для себе.


Decoding «software of the mind»: крос-культурний аналіз для бізнес-стратегій

10 жовтня 2019 року у Tech StartUp School (м.Львів) відбувся семінар на тему «Крос-культурний аналіз для бізнес-стратегій», який провела Олена Михайленко, дослідниця Технічного Університету Онтаріо, співзасновниця Collaboritsi.com (Канада), експертка з культурних і креативних індустрій Українського Культурного Фонду. В минулому – викладач кафедри Стратегії бізнесу КНЕУ і аналітик Мінекономрозвитку України. У семінарі взяли участь викладачі Львівського НАУ: завідувач кафедри обліку та оподаткування Людмила Петришин та  доценти Наталія Жидовська і Алла Желєзняк.Цей семінар – це не просто набір порад з крос-культурних комунікацій і менеджменту. Доповідач зробила науковий аналіз культурних профілів і прогнозування поведінки населення окремих країн, пояснила проактивну адаптацію стратегій. Присутні дізналися про системні ключі до культурних кодів, за якими люди приймають рішення, мають можливість краще зрозуміти міжнародних партнерів, споживачів, персонал, уряди, суспільства на ціннісному рівні на основі big data і всесвітньо визнаних моделей.


Підсумки ХХVІ книжкового Форуму видавців у м. Львові. Фокусна тема «Відшукування причетного»

«Ми постійно шукаємо причетних до глобальних зрушень, так наче це знання дасть нам якусь владу над цими процесами. І шукаємо їх найчастіше десь ззовні, недооцінюючи власний вплив на все, що відбувається довкола»…Грицько Чубай

Щорічно кафедра обліку та оподаткування бере активну участь у роботі Форуму видавців та заходах, що проводяться в його рамках, адже подібне дійство інтелектуально збагачує кожного. Це подіум книжкової індустрії, тиждень моди серед письменників, літераторів і читачів. Недарма його ознаменовано як головний культурний фестиваль країни.

26 вересня 2019 року у приміщенні гуртожитку №3 в рамках Дня кафедри обліку і оподаткування відбулася виховний захід на тему: «Підсумки ХХVІ книжкового Форуму видавців у м. Львові» для студентів спеціальності «Облік і оподаткування» за участі викладачів кафедри та працівників наукової бібліотеки ЛНАУ.

Захід мав на меті підвести підсумки книжкового Форуму видавців, обговорити основні події та книжкові презентації. Слід зазначити, що цьогоріч у конкурсі взяли 104 видавці-учасники. Конкурсні видання одночасно розглядалися на засіданнях малих журі у трьох містах –  Львові, Києві та Харкові, для розгляду було надіслано 465 книжок. Велике журі у Львові обрало найкращі книжки Форуму видавців з-поміж відібраних та присудило нагороди у 21 номінації.

Важливою подією книжкового Форуму стала акція «Книга року – 2019», головне гран-прі отримала  книга «Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989 років» (автор Василь Косів, видавництво «Родовід»). Найбільш конкурентними стали такі номінації: Non-fiction, Сучасна українська проза та література для дітей від 6-12 років. Окрім гран-прі та 17 переможців, достойні книжки були відзначені спеціальними та персональними відзнаками. Спецвідзнака  Tvoemisto.tv  – книга «Дороговкази лідеру: думки митрополита Андрея Шептицького» (упорядники Мирослав Маринович, Наталія Бордун, Катерина Ридош, Віталій Руденький, видавництво УКУ).


Вітаємо студентів спеціальності «Облік і оподаткування»!

Щиро вітаємо з Днем знань — справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя, до підвищення своєї фаховості.
Бажаємо  вам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети, здобути професію. Переконані, що ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним та  несе добрий настрій у кожну академічну групу.
Зі святом, дорогі друзі! Щасти Вам!
Колектив кафедри обліку та оподаткування ЛНАУДень кафедри обліку та оподаткування

30 травня 2019 р. на кафедрі обліку та оподаткування відбувся круглий стіл на тему «Українська економічна наука та освіта: історія і сучасність», який організовано  у співпраці з працівниками наукової бібліотеки ЛНАУ та кафедрою гуманітарної освіти.

Зі вступним словом до присутніх звернулась доцент Р.П. Андрушко, яка представила доповідачів заходу та зазначила, що «бухгалтерський облік в історичному аспекті – це пошук доцільних відповідей на актуальні контрольно-облікові питання сучасності».

Директор наукової бібліотеки ЛНАУ доцент Л.А. Пинда у доповіді «Українська економічна наука Галичини кінця ХІХ ст. та першої половини ХХ ст.: історичний аспект») наголосила, що до 120-річчя від заснування українського крайового товариства «Сільський господар» колективом викладачів ЛНАУ під керівництвом ректора, академіка НААНУ В. Снітинського підготовлено наукове видання «Українська аграрна наука та освіта Східної Галичини у другій половині  XIX – першій половині XX століття». Доповідач відзначила особливості формування українських аграрних інституцій Галичини кінця XIX ст. («Просвіта», «Сільський господар», сільськогосподарська кооперація з її кооперативними центрами «Маслосоюз», «Центросоюз», «Центробанк», «Народна торгівля»). Було охарактеризовано внесок видатних вчених-аграріїв (економіста Є. Олесницького,  агронома та економіста Ю. Павликовського,  агронома та економіста  Є. Храпливого, священника та економіста Т. Войнаровського, агронома і ветеринара М. Холєвчука). Також підкреслила факт пошанування ряду знаних дослідників та практиків кооперації й економічної думки в ЛНАУ (музей  Є. Храпливого, навчальна аудиторія ім. Я. Зайшлого, навчальна аудиторія ім. Г. Кияка), згадала про відомих випускників освітніх та наукових студій в Дублянах, зокрема, М. Творидла, С. Бандеру.

Виступ доповнила заступник  декана з наукової роботи економічного факультету доцент Г.В. Брик та вказала, «що історична еволюція управлінського обліку в Україні розглядається не заради неї самої, а для полегшення розуміння теперішнього і передбачення майбутнього».

Доцент А.Д. Копитко (кафедра гуманітарної освіти) представив мультимедійну презентацію на тему «Історія економічних злочинів: світ та Україна, погляд крізь роки». Доповідач зробив огляд важливих моментів правового регулювання економічних правопорушень в країнах стародавнього світу, середньовіччя та ранньомодерного часу. Значна увага була відведена характеристиці природи економічних злочинів в Україні XVIII–XX ст. та заходів, спрямованих на їх подолання, враховуючи їх в контексті тогочасних соціально-історичних реалій. Органічною складовою виступу була характеристика такого нового різновиду економічних злочинів як шахрайство в страховому бізнесі: його сутність, методи та форми здійснення, основні різновиди та прояви, організаційні структури злочинців, моделі боротьби з ним в різних країнах.

В підсумку завідувач кафедри обліку та оподаткування д.е.н. Л.П. Петришин відзначила, «що лише вивчаючи історію науки, можна зрозуміти та усвідомити ті помилки і недоліки, які відбувалися в сфері організації і ведення обліку в минулому та існують на сучасному етапі».

Історична спадкоємність визначає розвиток методології бухгалтерського обліку, зумовлює необхідність встановлення чітких орієнтирів при окресленні перспектив подальшого розвитку облікової науки, розробленні концептуальних основ систем сучасного обліку та її гармонізації з передовою світовою практикою.


Результати ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі  спеціальності «Обліку і оподаткування» у 2018–2019 н.р.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 1010 від 18.09.2018 р. у 2018–2019 навчальному році на базі Національної академії статистики, обліку та аудиту 23 квітня 2019 р. відбувся заключний етап ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з обліку та оподаткування. Галузева конкурсна комісія попередньо забезпечила рецензування 132 студентських наукових робіт (149 авторів), що надійшли з 63 закладів вищої освіти.

Підсумкова конференція розпочалася з напутніх слів голови конкурсної комісії, професора О.Ю. Редька, виступів завідувача кафедри обліку та оподаткування НАСОА, професора М.Т Теловатої і члена журі, завідувача кафедри обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету Л.П. Петришин.

На науково-практичній конференції було представлено 33 наукові роботи із 28 закладів вищої освіти. На підставі рецензій та оцінки наукових доповідей учасників науково-практичної конференції галузева конкурсна комісія визначила переможців конкурсу, серед яких – студентка групи ОП-51 Львівського НАУ Ганна Шільберг, яка отримала почесне третє місце.

Усі конкурсанти отримали пам’ятні подарунки від оргкомітету. За високий рівень проведення конкурсу, дружню і теплу атмосферу заходу учасники фінального етапу конкурсу висловили вдячність його організаторам.

Вітаємо переможницю і бажаємо їй успіхів та нових звершень!


Сучасні інноваційні методики викладання

Застосування інноваційних методів навчання веде до активізації пізнавальної діяльності студентів, підвищення мотивації, формування практичних умінь та навичок.
Відповідно до графіку відкритого навчального процесу 15.04.2019 року на кафедрі обліку та оподаткування відбулась бінарна лекція із дисципліни «Контроль і ревізія та судово-бухгалтерська експертиза» (Розділ 2) для студентів груп ОП-22СП та ОА-41 спеціальності «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр» на тему «Методика дослідження судово-бухгалтерською експертизою основних фінансово-господарських операцій».
Теоретичний матеріал був представлений у живому спілкуванні двох лекторів – доцента Р.П. Андрушко та старшого наукового співробітника ЛНДІСЕ (сектор економічних досліджень лабораторії товарознавчих та економічних досліджень) О.М.Кудлатого.
Експерт-бухгалтер поділився своїм практичним досвідом, розкрив особливості методики проведення економічних експертиз та узагальнення їх результатів, а також побажав студентам збагачувати свій фаховий рівень під час щоденного навчання і вміти його застосовувати на практиці.
В ході обговорення даної теми студенти проявили не тільки знання, але й навики ведення дискусії.
В цілому бінарну лекцію проведено на високому рівні з використанням презентаційних матеріалів.


«Облік – мова бізнесу»

Саме під таким гаслом 19 березня 2019 року на кафедрі обліку та оподаткування у рамках засідання студентського наукового гуртка відбулася Звітна студентська наукова конференція за результатами досліджень у 2018 році. Студенти спеціальності «Облік та оподаткування» виявили неабияку активність у роботі конференції, розуміючи, що оволодіння методами бухгалтерського обліку дозволяє пізнати економічну, фінансову та юридичну сторони бізнесу, аграрного зокрема.

Тематика студентських доповідей була доволі розлога і стосувалася: оподаткування та фінансування аграрного сектора, визнання та обліку гудвілу, формування ефективної облікової політики, використання криптовалюти тощо. Кращими доповідями, із якими студенти представили кафедру на рівні факультету, були:

 1. «Проблемні аспекти розмитнення «євроблях» в Україні», доповідач Ольга Тимчина (Оп-31), науковий керівник к.е.н., доцент Н.М. Жидовська;
 2. «Форензік – сучасний інструмент боротьби із фінансовим шахрайством», доповідач Н.О. Синицька (Оа-41сп), науковий керівник к.е.н., доцент Р.П. Андрушко;
 3. «Облікова політика за МСФЗ як поштовх до ефективного розвитку підприємства», доповідач Л.Ю. Михальчук (Оп-51), науковий керівник к.е.н., доцент Н.Є. Ціцька;
 4. «Гудвіл підприємства: сутність та обліково-аналітичне забезпечення у практиці українських і зарубіжних підприємств», доповідач Г. Кузьмак (Оп-22 сп), науковий керівник к.е.н., доцент З.П. Мирончук;
 5. «Особливості оподаткування благодійної допомоги податком на доходи фізичних осіб», доповідач О.С. Гойдало (Оп-12сп), науковий керівник к.е.н., доцент О.С. Прокопишин.

Щиро вітаємо наших студентів із науковими досягненнями, бажаємо їм подальших успіхів у навчанні та науковій роботі, а науковим керівникам висловлюємо подяку за настанови і підтримку.


Герої не вмирають. Вони залишаються в людській пам’яті назавжди!

 Горить свіча і пам’яті сльоза

Додолу з неї краплями стікає.

Земля ридає плачуть небеса –

Майдан героїв з почестю ховає.

На кафедрі обліку та оподаткування ЛНАУ були проведені виховні заходи, присвячені вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Викладачі і студенти вшановували Героїв хвилиною мовчання та виконали державний гімн України.

Студенти груп ОП-11 (керівник-наставник к.е.н., доцент Р.П. Андрушко) та ОП-31 (керівник-наставник к.е.н., доцент З.П. Мирончук) створили мультимедійні презентації на актуальні теми: «Герої не вмирають», «Небесна сотня в вирій полетіла» та «У їхніх серцях жила Україна».

А студенти групи ОП-51 на чолі з к.е.н., доцентом О.С. Прокопишин підготували розповідь на тему «Небесна Сотня. Пам’ятаймо!».

У групі ОП-22СП  відбувся виховний захід на тему «Герої ніколи не вмирають, герої в нашій пам’яті» (керівник-наставник к.е.н., доцент Н.Є. Ціцька).

Студенти групи ОП-21 та керівник-наставник к.е.н., доцент Л.Б. Гнатишин провели бесіду та обговорення теми «Зірки не падають із неба, зірки ідуть на небеса».

У групі ОП-12СП відбулась виховна година на  тему «Небесна сотня на стороні гідності» (керівник-наставник к.е.н., ст. викл. К.С. Янковська).

Змістовною була бесіда у групі ОА-41 на тему «Небесна сотня – ангели, які тримають українське небо» (керівник-наставник к.е.н., доцент О.І. Малецька).

Загиблих назвали Небесною Сотнею, бо вважається, що їхні душі потрапили до раю, і з неба Сотня продовжує охороняти Україну.  Сотні історій, сотні людських життів, сотні героїв! Сьогодні ми їх згадуємо, бо не маємо права забувати!

Студенти збагатилися почуттям патріотизму та зрозуміли, що люди, яких називають Небесною сотнею, повинні бути в нашій пам’яті навік, адже вони віддали за краще майбутнє найдорожче – життя.


Вітаємо магістрів-обліковців!

28 лютого 2019 року у Львівському національному аграрному університеті відбулося урочисте вручення дипломів освітнього ступеня «Магістр». Викладацький склад кафедри обліку та оподаткування щиро вітає студентів із отриманням дипломів. Бажаємо реалізації усіх творчих і наукових задумів, наснаги у професійному зростанні!
Кафедра обліку та оподаткування ЛНАУ давно і тісно співпрацює із всеукраїнським виданням –  газетою «Все про бухгалтерський облік». Редакція газети на честь свого 25-річчя провела конкурс «Нам 25 – і ти нас можеш привітать». Конкурс проводився серед студентів закладів вищої освіти України I-IV рівня акредитації. Учасники мали змогу розмістити на сайті vobu.ua/congrats25 лише одне святкове привітання в одній із трьох категорій: фото-привітання, відео-привітання, листівка.

До привітань також долучилися студенти-магістри спеціальності 071 «Облік та оподаткування» Львівського НАУ Ліля Михальчук та Анастасія Столярчук, які підготували відео-привітання улюбленій газеті.

За результатами проведення конкурсу комісія визначила трьох переможців в кожній з трьох категорій. При визначенні переможців враховувався:

- креативний та оригінальний підхід учасника;

- творчий задум (ідея);

- відповідність задуму (роботи) учасника до тематики конкурсу;

- винахідливість учасників.

Магістри-обліковці стали переможцями конкурсу у своїй категорії, здобувши почесне друге місце і отримали в нагороду від редакції цінні подарунки.

Вітаємо магістрів з перемогою у конкурсі і бажаємо подальших успіхів!


Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі магістерських робіт зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування»

22 листопада у Житомирському державному технологічному університеті відбувся Всеукраїнський конкурс бакалаврських та магістерських робіт студентів закладів вищої освіти зі спеціальності «Облік і оподаткування».

В конкурсі взяли участь представники із 49 закладів вищої освіти. На конкурс було подано 103 магістерські та 38 бакалаврських робіт.

Конкурсну комісію представляли провідні вчені закладів вищої освіти України.

Комісія відмітила високий рівень робіт, які отримали найвищі оцінки. Водночас, вирішено направити закладам вищої освіти наступні рекомендації щодо покращення якості робіт: посилити наукову обґрунтованість пропозицій в магістерських роботах із застосуванням математичних методів; здійснювати підтвердження актуальності теми роботи, базуючись на статистичних дослідженнях; дотримуватися тенденції скорочення обсягу магістерських робіт з метою уникнення плагіату; дотримуватися наукової доброчесності і висвітлення в роботах виключно власної наукової думки.

Вітаємо з перемогою Валентину Ростиславівну Цепок, яка здобула Диплом ІІІ ступеня серед магістерських робіт та керівника дипломної роботи  д.е.н., доцента Л.П. Петришин і бажаємо творчих успіхів, натхнення та подальших перемог!


Захист курсових робіт із дисципліни «Організація бухгалтерського обліку»4 грудня 2018 року на кафедрі обліку та оподаткування відбувся захист курсових робіт із дисципліни «Організація бухгалтерського обліку» студентів групи ОП-51 денної форми навчання ОС «Магістр» напряму підготовки «Облік і оподаткування». Студенти продемонстрували дослідження відповідно до конкретної тематики, оригінальність вирішення поставлених завдань, володіння методами дослідження, логічність, послідовність, грамотність викладення матеріалу, запропоновували способи вдосконалення організації обліку у досліджуваних підприємствах. На запитання членів комісії надавали вичерпні та аргументовані відповіді. Захист курсових робіт відбувся на високому рівні і супроводжувався мультимедійними презентаціями. Комісія у складі к. е. н., доц. Л. Б. Гнатишин, к. е. н., доц. О. С. Прокопишин, к. е. н., доц. Н. М. Жидовської вітає студентів з успішним захистом курсових робіт і бажає подальших успіхів.


Від читання – до знань, від знань – до духовності та самореалізації

6 листопада 2018 року на кафедрі обліку і оподаткування відбулася виховна година з групою ОП-51 на тему «Від читання – до знань, від знань – до духовності та самореалізації», яку провела к.е.н., доцент О.С. Прокопишин.
Під час заходу піднімалися питання духовності та самореалізації людини за допомогою книг. З їх допомогою ми вчилися читати й писати. Книги розвивають нашу мову. Читаючи книгу, ми поринаємо в інший світ – світ фантазій, інтриг, знань, сміху, добра чи зла. Часом книги відкривають нам те, чого ми не знаємо, про що навіть не підозрюємо: таємниці океану або космосу, будову рослин або щонайменшої клітини. Усі повинні читати книги, щоб більше знати, накопичувати досвід, удосконалювати майстерність у тій чи іншій професії.
Книга – джерело знань. Тому не можна ставитися до неї лише як до способу відпочинку та розваги. Книга повинна сприяти духовному розвитку людини, становленню її як особистості. Звичайно, у пошуках певної інформації розумніше скористатися комп'ютером. Він оперативно знайде й надасть необхідні відомості. Існують також такі галузі знань, де наочність більш інформативна, ніж друкований текст. Хіба не цікавіше побачити красу рослинного і тваринного світу або спостерігати зміни молекули, ніж прочитати про це в підручнику? Тут, безумовно, книга поступається кіно і телебаченню, як би чудово вона не була ілюстрована. Але якщо говорити про художні твори, то ніколи телебачення не зрівняється з книгою. Який же результат роздумів? Книга передає нам досвід минулих поколінь, їхні ідеали, переконання, шляхи пошуку істини. А щоб передати це майбутнім поколінням, існують розумні, добрі і вічні книги.


Успішний захист звітів з виробничої практики магістрів спеціальності «Облік і оподаткування»

13 листопада 2018 року на кафедрі обліку та оподаткування відбувся захист звітів за результатами проходження виробничої практики студентами групи ОП-61 ОС «Магістр» спеціальності «Облік і оподаткування». Для захисту звітів було створено комісію у складі к.е.н., доцента Л.П. Петришин (голова комісії), к.е.н., доцента Н.М. Жидовської та к.е.н., доцента Л.Б. Гнатишин (члени комісії).
Результати проходження практики студенти представили у формі інформативних звітів та презентації. Комісією були відмічені доповіді наступних студентів: Наталії Хромей, Вікторії Бушмич, Володимира Царука, Олени Ковальчук. Під час захисту магістри продемонстрували високий рівень теоретичних знань, поділилися своїми враженнями від здобутого практичного досвіду на обраних об’єктах, розповіли про труднощі, з якими їм довелося зіткнутися під час проходження практики.
Сподіваємося, що знання та навички, які отримали студенти під час  проходження виробничої практики, у недалекому майбутньому стануть надійним підґрунтям їх професійного зростання.


Кафедра обліку та оподаткування пишається своїми випускниками!

13 листопада 2018 року кафедру обліку та оподаткування відвідав наш випускник Андрій Грицак, який повертався з чемпіонату Європи з гирьового спорту (8-11 листопада, м. Порту). Беручи участь в чемпіонаті, він виборов золоту медаль у складі естафетної команди України у вправі естафета (3 чол. по 3 хвилини), піднявши за 3 хвилини 2 гирі по 24 кг найбільшу кількість разів серед усіх учасників – 67. Збірна України у чемпіонаті посіла 2 загальнокомандне місце, поступившись лише команді Італії.

Разом з завідувачем кафедри д.е.н. Л.П. Петришин Андрій Грицак зустрівся з деканом економічного факультету Я.С. Янишиним та студентами ІІІ курсу, що навчаються у ЛНАУ за спеціальністю «Облік і оподаткування». На зустрічі Андрій поділився не лише своїми успіхами в гирьовому спорті, але й історією професійної реалізації у сфері фінансово-облікового забезпечення після завершення навчання у ЛНАУ.

Вітаємо Андрія Грицака з заслуженою перемогою і бажаємо подальшої реалізації як на професійній ниві, так і в спорті!


24 жовтня 2018 викладачі кафедри обліку та оподаткування та студенти спеціальності «Облік і оподаткування» Львівського національного аграрного університету відвідали Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької та подивились комедію «За двома зайцями» Михайла Старицького. Кожен з акторів неповторно передав характер та внутрішній світ героїв, що ще більше притягувало увагу глядача. Актори дуже талановито і натхненно відіграли виставу, ніби це було їх життя, а всі ми стали мимовільними глядачами. Великої емоційності додавала музика та весь музичний супровід.

Студенти першого курсу вперше побували у театрі, дізнались багато нового для себе і зробили висновки з перегляду вистави. Ми отримали багато позитивних емоцій та хороший настрій.


2 жовтня 2018 року у приміщенні гуртожитку №3 в рамках Дня кафедри обліку і оподаткування відбулася відкрита виховна година для студентів спеціальності «Облік і оподаткування» за участі викладачів кафедри та працівниці Наукової бібліотеки ЛНАУ, кандидата наук з соціальних комунікацій Марії Павлюх. Виховний захід мав на меті обговорити та підвести підсумки ХХV книжкового Форуму видавців у м. Львові.

У формі мультимедійної презентації М. Павлюх окреслила основні події Форуму, кластери і блоки у 30 тематичних напрямах, а також розповіла про основні книжкові презентації. Відкрив цьогорічний ювілейний Форум видавців Президент України Петро Порошенко. Гості Book Forum – американські письменники Марсі Шор та Енн Епплбом.

Було зазначено, що цього року Book Forum став членом престижної всеєвропейської поетичної платформи Версополіс (Versopolis), яка популяризує молоду поезію та об’єднує фестивалі з 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, Швеції та Литви.

Важливою подією книжкового Форуму стала акція «Книга року – 2018», головне гран-прі отримала книга «Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення» (Андрій Гречило, Богдан Завітій; видавництво «Родовід»).

Виховний захід урізноманітнила виставка нових надходжень на українському книжковому ринку. А студенти групи Оп-11 (наставник доц. Р.П. Андрушко) підготували стінгазету із фотографіями відвідин цьогорічного Форуму видавців.

Насамкінець усі присутні стали учасниками активної дискусії. Аудиторія дійшла висновку, що, попри матеріальні труднощі і складну політичну ситуацію, українська література добре розвинена і нічим не поступається світовій за жанрами та сюжетами.


На допомогу виробнику

Останні зміни в законодавстві не завжди зрозумілі нашим селянам і це суттєво стримує процес реєстрації сімейних господарств. Але розбиратись в законодавстві нашим фермерам просто необхідно.

Багато з останніх змін націлені на полегшення ведення сільськогосподарського бізнесу середнього та дрібного формату. Наприклад, згідно із останніми поправками до Податкового кодексу України, після 15 серпня 2018 року фермерським господарствам, які діють як фізичні особи підприємці, запропонована спрощена система оподаткування – вони можуть бути платниками єдиного податку 4-ї групи. Але треба розуміти, що формат сімейної ферми на законодавчому рівні передбачає кілька умов, головними серед яких є заборона використання найманої робочої сили та наявність земельної ділянки від 2 га до 20 га.

Про ці та інші законодавчі ініціативи розповіла Людмила Богданівна Гнатишин, доцент кафедри обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету під час виступу на семінарі «Фермерські господарства: основа для розвитку сільських територій». Подія проводилась 22 вересня 2018 року під час фестивалю «Кращий господар Львівщини – 2018», який організував департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА на території оптового ринку «Шувар».


Львів – 25 BookForum

Щорічно кафедра обліку та оподаткування бере участь у Форумі видавців, адже подібне дійство інтелектуально збагачує кожного. Це подіум книжкової індустрії, тиждень моди серед письменників, літераторів і читачів! Недарма його ознаменовано як головний культурний фестиваль країни. Тому й цьогоріч працівники і студенти спеціальності «Облік і оподаткування» взяли активну участь у роботі Форуму та заходах, які проводились в його рамках, зокрема у публічній дискусії з Міністром освіти і науки Лілією Гриневич. Зустріч стосувалася затвердження проекту нової української школи.

Також відвідали презентацію книги Савіка Шустера «Свобода слова проти страху і приниження». На зустрічі автор розповів про те, що відбувалося за лаштунками його програми, і про найважливіші політичні події в житті України, свідком яких став. Савік Шустер відверто висловлює свою думку про проблеми сучасної України та пропонує неординарні шляхи їх вирішення.

Залишилися сповнені вражень від зустрічі із непересічним українським письменником Мирославом Дочинцем, що представив на 25 BookForum книгу «Якщо послухати мудреців…».

Студенти мали можливість ознайомитись із новими виданнями навчальної та наукової літератури, отримати задоволення від дискусії і залишилися вдячними за цікаві думки, які спонукають переосмислити багато стереотипів.


18 вересня 2018р. викладачі кафедри обліку та оподаткування О.І. Малецька, Л.Б. Гнатишин, Н.Є. Ціцька для студентів спеціальності «Облік і оподаткування» груп ОП-51 та ОП-22СП організували виїзні відкриті заняття на філії кафедри обліку та оподаткування у ТзОВ «Агрокап УА» (село Сопошин Жовківського району).

Зокрема головний бухгалтер підприємства О.Б. Хомяк та к.е.н., доцент О.І. Малецька провели бінарну лекцію для студентів групи ОП-51 з дисципліни «Адміністрування податків» на тему «Організація обліку платників податків органами державної фіскальної служби». В умовах конкретного виробництва на прикладі реальних даних студентам пояснили особливості вибору системи оподаткування та реєстрації платників податків, їх персоніфікований облік в органах ДФС, терміни подачі податкової звітності та сплати податків, обов’язки платників податків та компетенції контролюючих органів.

Також для студентів групи ОП-51 відбулося заняття з дисципліни «Організація бухгалтерського обліку» на тему «Формування і функціонування облікових підрозділів», яке провели головний бухгалтер О.Б. Хомяк та к.е.н., доцент Л.Б. Гнатишин. Студенти на практиці закріпили теоретичні знання щодо формування організаційної структури бухгалтерії, розподілу обов’язків між обліковим персоналом, визначення та оформлення у вигляді посадових інструкцій прав, обов’язків та відповідальності працівників облікового апарату, оформлення іншої внутрішньої регламентації облікового процесу.

Студенти групи ОП-22СП під керівництвом головного бухгалтера О.Б. Хомяк та к.е.н., доцента Н.Є. Ціцької у ході ознайомлення із функціонуванням бухгалтерії ТзОВ «Агрокап УА» ознайомились із системою автоматизованого обліку, порядком первинного документування у автоматизованому середовищі, формуванням фінансової та податкової звітності, її електронною подачею.


Дорогі студенти-обліковці!

Щиро вітаємо вас з початком нового навчального року у стінах ЛНАУ. Зичимо, щоб цей навчальний рік був для всіх цікавим, пізнавальним та насиченим приємними подіями! Сподіваємось, що ваш професіоналізм та обізнаність досягнуть ще більших вершин і кількість відмінників суттєво збільшиться. Тож – в добру путь!

Колектив кафедри обліку та оподаткування ЛНАУ


День кафедри обліку та оподаткування

Уже доброю традицією стало проведення Дня кафедри обліку та оподаткування, який цьогоріч організовано у співпраці з працівниками Наукової бібліотеки.
21 червня 2018 року на заході були присутні студенти спеціальності «Облік і оподаткування», викладачі кафедри, працівники бібліотеки, запрошені гості.
Зі вступним словом до слухачів звернулася доцент Руслана Андрушко, яка представила доповідачів заходу і наголосила, що протягом навчання студент повинен максимально збагачуватися знаннями як особистість і як фахівець.
Директор бібліотеки, доцент Любов Пинда представила доповідь на тему «Науково-бібліографічні видання вчених ЛНАУ, історія та сучасність», під час якої ознайомила присутніх з особливостями інформаційного супроводу наукової роботи, забезпечення навчального процесу друкованою та електронною інформацією, а також надала рекомендації щодо пошуку вторинної інформації.
Виступ Л. Пинди мультимедійною презентацією на тему «Можливості платформи Web of Science для молодого науковця» доповнила працівник бібліотеки, кандидат наук з соціальних комунікацій Марія Павлюх, яка також розповіла про системи доступу до міжнародних науково-метричних баз даних.
Завершився захід побажанням студентам успішно навчатися та плідно працювати над собою. «Основними трендами сучасності є інформація та довіра. Тож будьте мобільними у сучасному інформаційному просторі, використовуйте на повну цифрові та інформаційні технології, створюйте команди фахових однодумців», – відзначила завідувач кафедри обліку та оподаткування Людмила Петришин.


Сучасні інноваційні методики викладання облікових дисциплін

 Традиційні форми і методи навчання передбачають передачу знань, але не завжди формують професійні вміння і навички в майбутніх фахівців.

Застосування активних методів навчання веде до активізації пізнавальної діяльності студентів, підвищення мотивації до навчання, формування практичних умінь та навичок.

Відповідно до графіку відкритого процесу 24.04.2018 року на кафедрі  обліку та оподаткування відбулась бінарна лекція для студентів груп ОП-22сп та ОА-41 спеціальності «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр» на тему: «Висновки судово-бухгалтерської експертизи та їх оцінка» із дисципліни «Судово-бухгалтерська експертиза» (Розділ 2). Ініціатором проведення лекції у такій формі виступила доцент Р.П. Андрушко. На лекції були присутні викладачі кафедри та заступник декана економічного факультету доцент Г.В.Брик.

Теоретичний матеріал був представлений у живому спілкуванні двох осіб: викладача-теоретика та старшого наукового співробітника ЛНДІСЕ (сектор економічних досліджень лабораторії товарознавчих та економічних досліджень) О.М. Кудлатого.

Остап Мирославович поділивсь своїм практичним досвідом проведення економічних експертиз та узагальнення і оформлення  її матеріалів.

В ході обговорення даної теми студенти ставили запитання; проявили не тільки знання, а й навики ведення дискусії.

Експерт-бухгалтер завершив свій виступ побажанням студентам збагачувати свій фаховий рівень під час щоденного навчання, бути допитливими та вміти його застосовувати на практиці.

В цілому бінарну лекцію проведено на високому рівні з використанням презентаційних матеріалів.


День відкритих дверей: калейдоскоп подій

Будучи школярем, завжди переймаєшся питанням: «Яке воно, навчання в університеті? Та й який він сам, вищий навчальний заклад, що в ньому такого, чого немає в школі?» Як свідчить електронна пошта та офіційна сторінка кафедри у соціальних мережах, такими питаннями напередодні вступної кампанії переймається кожен майбутній абітурієнт. І багато з них прагнуть більше дізнатися саме про ЛНАУ, адже понад 160 років він знаходиться в авангарді освіти і науки.

З цією метою 11 травня 2018року на економічному факультеті ЛНАУ було проведено День відкритих дверей. Під час заходу школярі, що завітати до університету, мали змогу ознайомитися з факультетом та спеціальностями, які функціонують на факультеті, пройнятися духом енергії та незгасимого запалу, що витає студмістечком, відвідати музеї університету тощо. Оригінальні доповіді студентів, концертна програма та екологічно чиста територія студмістечка, приязні і комунікабельні студенти та викладачі – все вражало юних відвідувачів і створювало позитивний настрій. А під час перебування на кафедрі обліку та оподаткування школярі детально познайомилися із особливостями навчання у ЛНАУ, перевагами професії бухгалтера та освоєнням цього фаху у стінах ЛНАУ.

Загалом за цей день з кафедрою обліку познайомилося понад 50 школярів з Жидачівського та Пустомитівського районів Львівщини. І в кожного залишилися приємні спогади, позитивні враження та ґрунтовна інформація про спеціальність  «Облік і оподаткування», яку можна опанувати в університеті. Тож, сподіваємося, до скорої зустрічі знову тут, у стінах Львівського національного аграрного університету!


Шановні колеги!

Вийшов з друку черговий збірник матеріалів за результатами наукових досліджень студентів економічних спеціальностей у 2016–2017 рр. за заг. ред. професора Ігоря Костирка.

У збірнику представлено наукові праці студентів економічних спеціальностей з широкого спектру питань, пов'язаних з дослідженнями та розробками в сфері бухгалтерського обліку, контролю, аудиту, звітності та оподаткування, висвітлено погляди щодо сучасного стану облікового, контрольного та аналітичного забезпечення управління підприємством, оглянуто актуальні питання розвитку облікової, контрольної і фінансової складових економічної науки та практики.

Видання розраховане на науковців, викладачів, аспірантів, студентів, усіх, хто прагне отримати ґрунтовні знання теоретичного і прикладного характеру.


Диплом ІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Організація і методика аудиту»

25-27 квітня 2018 р. у Миколаївському національному аграрному університеті проходив ІІ етап Олімпіади з дисципліни «Організація і методика аудиту». Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України МНАУ було визначено базовим вищим навчальним закладом освіти для організації і проведення цього заходу. Інформаційним спонсором олімпіади виступила Всеукраїнська Професійна Громадська Організація «Спілка аудиторів України».

Участь в Олімпіаді взяли 147 студентів з 52 закладів вищої освіти. Львівський національний аграрний університет представляли завідувач кафедри обліку та оподаткування Людмила Петришин (в якості заступника голови Апеляційної комісії) та студенти групи ОП-22 СП Ліля Михальчук та Дмитро Горбань.

Олімпіада була організована у три тури. І тур Олімпіади – представлення презентаційних матеріалів на одну обрану із запропонованих тем. Презентаційні матеріали надсилались учасниками заздалегідь – до 20 квітня 2018 р. ІІ тур Олімпіади складався із надання відповідей на тестові завдання (30 тестових запитань). Всі учасники отримали їх у програмному забезпеченні LMS/ Moodle. Завдання ІІІ туру мало практичний характер. Для формування завдання ІІІ туру використано метод кейсів. Кейс мав паперовий вигляд та неструктуровану форму (матеріал із значною кількістю даних та можливістю знаходження нестандартного рішення). Учасникам було запропоновано вирішити проблемну ситуаційну задачу. Вони повинні були дослідити запропоновану ситуацію, розібратися у сутності проблеми, запропонувати можливі рішення та обрати найоптимальніше з них. Кейси створено на реальному фактичному матеріалі діяльності підприємств.

Більшість студентів, які брали участь в Олімпіаді, показали високий рівень підготовки з даної дисципліни. Провівши детальний аналіз конкурсних робіт, журі визначило переможців. Крім того, інформаційний спонсор Олімпіади разом із провідними аудиторськими фірмами України сформували призовий фонд для переможців та найкращих учасників, зокрема: грамоти, сертифікати на проходження практики та стажування, професійна аудиторська література, цінні подарунки.

За підсумками трьох етапів олімпіади Лілія Михальчук здобула переможне друге місце та Диплом ІІ ступеня відповідно, грамоту від Всеукраїнської професійної громадської організації «Спілка аудиторів України» і сертифікат на проходження стажування за напрямом «Аудит» в аудиторській компанії Grant Thornton (м. Київ).

За підготовку студентів та активну участь у проведенні II етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади подякою нагороджена також завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» ЛНАУ  Л.П. Петришин.

Кращі за відбором членів журі презентаційні матеріали разом із результатами Олімпіади розміщено на офіційному сайті Миколаївського НАУ.

Бажаємо всім переможцям та учасникам ІІ етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади нових професійних та особистісних здобутків та перемог!


18 квітня 2018 року в рамках профорієнтаційної роботи кафедри обліку та оподаткування ЛНАУ доценти Руслана Петрівна Андрушко та Ольга Володимирівна Лиса відвідали Стільський НВК, Липівську ЗОСШ, Демнівський НВК Миколаївського району.

Зустрічі із випускниками 9-11 класів відбувались у співпраці з працівниками Миколаївського районного центру зайнятості. Заступник директора Миколаївського районного центру зайнятості Н.В. Ваймак та начальник відділу активної підтримки безробітних С.в. Вірт розповіли про специфіку вибору майбутньої професії.

Викладачі розповіли випускникам про Львівський національний аграрний університет і пріоритетні вектори його розвитку. Охарактеризували спеціальності, які можна освоїти в ЛНАУ, а також проінформували про умови та особливості навчання на економічному факультеті, про міжнародні освітні програми та проекти, перспективи працевлаштування за спеціальністю «Облік і оподаткування», поділились з майбутніми абітурієнтами секретами кар’єрного росту після закінчення університету.

Позитивом доповідей учасників профорієнтаційного заходу стало представлення виступів із використанням мультимедійного та ілюстративного наочного матеріалу, що дозволило слухачам отримати корисну інформацію в інтерактивному вигляді та краще її засвоїти.

Все це вселяє надію, що випускники шкіл оберуть справді гідний навчальний заклад – Львівський національний аграрний університет.Звітна студентська наукова конференція за результатами досліджень у 2017 році 

17 квітня 2018 року на кафедрі обліку та оподаткування звіт студентів про результати наукових досліджень у 2017 році відбувся у рамках засідання студентського наукового «Облік – мова бізнесу». Студенти виявили неабияку активність у підготовці до звітної конференції. Тематика доповідей була доволі розлогою: «Суть «зелених інвестицій» та їх обліково-аналітичне забезпечення», «Бухгалтерський облік розподілу загальновиробничих витрат: методичний аспект», «Інформаційні системи в обліковому забезпеченні та в управлінні бізнес-процесами підприємства», «Організаційно-методологічні передумови та облікове забезпечення запровадження екологічного обліку в АПК», «Bitcoin як альтернативне джерело інвестування», «Криптовалюта: проблеми визнання та оцінки», «Особливості оподаткування в офшорних зонах» та інші.

Слід відмітити, що студенти та присутні викладачі жваво обговорювали актуальні питання, які стоять перед сучасним обліком. було окреслено ряд дискусійних моментів щодо професійних інтересів сучасних бухгалтерів та особливостей бухгалтерського обліку як науки. сподіваємось, що такі заходи, які уже стали традицією у нашому університеті, забезпечать особистісне фахове та творче зростання студентів і викладачів.

За результатами засідання кафедрального наукового гуртка, кращими доповідями визнано:

1. Проблеми оподаткування оплати праці та доходів фрилансерів в Україні – доповідач А. Клеха, група Оп-22сп, науковий керівник: к.е.н., доцент З.П. Мирончук.

2.  Облік та оподаткування суб’єктів малого підприємництва: можливості та перспективи – доповідач Д. Руленко, група Оп-12сп, науковий керівник: к.е.н., доцент Р.П. Андрушко.

Усі учасники звітної конференції були нагороджені дипломами та грамотами.

Колектив кафедри обліку та оподаткування вітає призерів і учасників звітної студентської конференції, бажає подальших наукових звершень та успіхів у навчанні.


IFRS Forum Ukraine Львів «На шляху до якісної звітності за МСФЗ»

12 квітня у Львові відбувся IFRS Forum Ukraine Львів «На шляху до якісної звітності за МСФЗ» за ініціативи Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, за участі Національної комісії з цінних партнерів та фондового ринку та за підтримки BDO Ukraine, EBA Western Ukrainian Office, SAP Business One.
На форум завітали бухгалтери та фінансисти різних галузей, а також науковці. Кафедру обліку та оподаткування представляли завідувач кафедри Л.П. Петришин та в.о.доцента Т.І. Поверляк. Учасники та гості були поінформовані про зміни та доповнення до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», нові форми звітності та фінансову звітність за МСФЗ. Також було обговорено міжнародний досвід регулювання бухгалтерської професії та перспективи для України. Запрошеними спікерами були представники НКЦПФР, Міністерства фінансів України, ФПБАУ, Ліга:Закон, BDO Ukraine, СІМА.
Всі учасники форуму отримали сертифікати і залишились вдячні організаторам за професійність і креатив у проведенні заходу.


Публічна лекція на тему: «Облік формування доходів, витрат і фінансових результатів операційної діяльності підприємств»


11 квітня 2018 року доцент кафедри обліку та оподаткування, к.е.н. В.М. Хомка прочитав публічну лекцію: «Облік формування доходів, витрат і фінансових результатів операційної діяльності підприємств».

Лекцію було проведено для студентів групи Оа-31 і Оа-12СП. Також на лекції були присутні викладачі кафедри обліку та оподаткування і кафедри фінансів, банківської справи та страхування, зокрема доценти Н.М. Жидовська, Н.Є. Ціцька, Р.П. Андрушко, О.В. Лиса, О.С. Прокопишин, О.В. Шолудько, І. М.Тофан.

Лектор акцентував увагу на розкритті суті питань доходів за видами діяльності на підприємствах, а також на особливостях визнання доходів при реалізації продукції, робіт, послуг.

До активного обговорення представленої теми долучались студенти і викладачі.

Варто зазначити, що студенти виявили неабиякий інтерес до публічної лекції, проявили не тільки знання, а й навики ведення дискусії.

Загалом лекцію проведено на належному сучасному рівні з використанням презентаційних матеріалів.

Проведення публічних лекцій є невід’ємною складовою забезпечення розвитку студентів, тому з нетерпінням чекаємо на публічні обговорення інших не менш цікавих тем. Бажаємо усім натхнення до науки!20 березня – Міжнародний день щастя!

День щастя — це гарна нагода нагадати всім, що варто радіти життю і бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні сюрпризи. Викладачі-куратори кафедри обліку та оподаткування разом зі студентами спеціальності креативно відсвяткували цей день, прослухавши один з неперевершених творів Йоганна Штрауса-молодшого – дивовижну оперету «Летюча миша» у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Твір виконується українською мовою. Диригент – Ірина Стасишин.

Саме куратору належить значна роль у формуванні і становленні особистості студента, розкритті його здібностей і потенційних можливостей. Тому відвідування подібних заходів забезпечить якісно новий висококультурний рівень у майбутніх фахівців та в системі освіти в цілому.

Свято вдалося і принесло багато тепла та посмішок.


14-15 березня 2018 року на кафедрі обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція на тему: «Обліково-аналітичне забезпечення інноваційного розвитку економіки».


Організатори конференції:

• Міністерство освіти і науки України;

• Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва;

• Миколаївський національний аграрний університет;

• Львівський національний аграрний університет;

• Кафедра обліку та оподаткування.

Робота конференції проводилася за такими тематичними напрямами:

• Теоретичні та методичні засади інституційного забезпечення бухгалтерського обліку та інноваційної економіки.

• Обліково-аналітичне забезпечення в контексті інноваційного розвитку: організація, методика та практика.

• Практична реалізація вимог зовнішньоекономічної діяльності та оподаткування в обліково-аналітичному середовищі підприємств.

• Інформаційні системи в обліковому забезпеченні та в управлінні бізнес-процесами підприємства.

• Обґрунтування теорії та вдосконалення практики економічного контролю.

Мета конференції полягає у пошуку рішень з актуальних проблем методики та практики обліку, оподаткування та контролю в інноваційній економіці, встановлення контактів між вченими різних закладів вищої освіти України, обмін науковими результатами і дослідницьким досвідом.

Загалом, у роботі конференції взяли участь представники із 38 навчально-наукових закладів України. Найбільш активним були:

• Львівський національний аграрний університет;

• Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва;

• Полтавська державна аграрна академія;

• Миколаївський національний аграрний університет;

• Горохівський коледж ЛНАУ;

• ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»;

• ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника»;

• Львівський національний університет імені Івана Франка;

• Тернопільський національний економічний університет;

• Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка.

За результатами конференції сформовано збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Обліково-аналітичне забезпечення інноваційного розвитку економіки». Результати наукового пошуку можуть бути використані для подальших наукових досліджень та формування нових наукових ідей.


21 лютого 2018 року на ІV парі в аудиторії 424 відбулась відкрита виховна година у групі Оа-41. Захід під назвою «Мова єднає всіх» пройшов у рамках святкування Міжнародного дня рідної мови. Зі вступним словом виступила куратор групи доцент кафедри обліку та оподаткування О.С. Прокопишин.

Виховну годину відвідали: заступник зав. кафедри з виховної роботи доцент О.В Лиса і куратори академічних груп, доценти Л.Б. Гнатишин, Н.М. Жидовська, Н.Є. Ціцька, О.І. Малецька та Р.П.Андрушко.

Під час декламації поезії розгорнулася жвава дискусія про значущість та повагу до рідної мови.

21  лютого за рішенням ЮНЕСКО всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. В Україні цей день відзначають з 2002 року. Рідна мова для кожного є оберегом, таїть у собі пам’ять народу, оберігає й передає із покоління в покоління духовні скарби. Мова – це наше минуле. Який тернистий шлях довелося пройти мові у своєму розвитку, скільки заборон витерпіти, яку мученицьку, але велику долю вистраждати. Українська ж є дуже давньою й самобутньою мовою. Основну увагу присутніх студентів та викладачів було сконцентровано на актуальності української мови на фоні сучасних державотворчих процесів.

У заключному слові куратор групи О.С. Прокопишин наголосила,  що людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, його мову. Знання мови народу, серед якого ти живеш, – ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови – священний обов’язок кожного.


З прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!

У Новому році бажаємо всім професійних успіхів, взаєморозуміння і поваги серед колег і друзів. Нехай відкриються перед Вами нові перспективи і втіляться в життя поставлені завдання! Нехай у Ваших родинах панує мир і спокій. Будьте здорові, щасливі та успішні!

Колектив кафедри обліку та оподаткування
Підвищити інтерес студентів до навчання, визначити рівень підготовки з дисципліни і якість знань, активізувати самостійну роботу студентів, популяризувати професію бухгалтера та підвищити зацікавленість студентів у досконалому оволодінні нею – такою була мета олімпіади з дисципліни «Бухгалтерський облік», яка відбулася 14 грудня 2017 року на бухгалтерському відділені Горохівського коледжу Львівського національного аграрного університету.

В олімпіаді взяли участь 25 студентів ІІ курсу спеціальностей «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування».

Компетентне конкурсне журі у складі: голови журі О.С. Прокопишин к.е.н., доцента кафедри «Обліку і оподаткування» Львівського національного аграрного університету, завідувача бухгалтерським відділенням Г.Г. Наглюка, голови циклової комісії обліково-економічних дисциплін С.В. Шелін, викладача бухгалтерських дисциплін І.М. Янчук визначило переможців.

Переможцями стали: Галина Кравчук, Анастасія Мелюх (І місце), Аліна Кондратюк, Дарія Голотяк (ІІ місце), Максим Слюсар, Зінаїда Криворучко (ІІІ місце). За активну участь, наполегливість та професійну майстерність переможці нагороджені грамотами директора редакції всеукраїнської професійної бухгалтерської газети «Все про бухгалтерський облік».


Герої не вмирають

Три роки Україна у великій скорботі. матері, родини, дружини оплакують своїх синів, братів, чоловіків, батьків… бракує слів, щоб передати глибину відчаю, болю, жалю, тривоги, розпачу. Майдан… ато… була і є кров, було і є пекло, але за спиною у небесної сотні була Україна, а сьогодні вона є за спиною наших хлопців, які беруть участь в ато. Як слушно зауважив євген сверстюк: «небесна сотня назавжди залишиться в українській історії як своєрідний орден, створений у боях».

Усіх активістів майдану та героїв ато недаремно називають «воїнами світла». Таким своєрідним світочем є наш земляк, мешканець м. Дублян, герой україни та герой небесної сотні – анатолій жаловага.

В пам'ять про героїв небесної сотні та з нагоди вшанування Дня Гідності та Свободи 21 листопада на кафедрі обліку та оподаткування відбувся спільний відкритий захід. У виховному заході взяли участь групи Оп-11 (куратор Л.Б. Гнатишин), Оп-12сп (куратор Н.Є. Ціцька), Оа-41 (куратор О.С. Прокопишин) Із презентацію «анатолій жаловага – вартовий небес» про життя та діяльність колишнього жителя нашого міста, героя небесної сотні перед студентами виступила доцент Л.Б. Гнатишин.

Студенти та викладачі пригадали, як три місяці стояв український майдан – під осінніми дощами і мокрими снігами, під дзвонами храмів на Різдво христове і морозами на Водохреща. Бог і Україна – таким був високий вимір людського духу. Відважні патріоти захищали Україну і загинули як герої, навічно ставши вартовими небес. Небесна сотня золотими літерами ввійде в новітню історію української держави.

Вічна пам'ять героям України!


Захист дипломних робіт спеціальності «Облік і оподаткування»

20 листопада 2017 року на кафедрі обліку та оподаткування відбувся захист дипломних робіт студентів 6 курсу заочної форми навчання спеціальності 071 «Облік і оподаткування» ОКР «Спеціаліст».

Захист відбувався у відповідності з вимогами щодо організації та порядку роботи екзаменаційних комісій. Головою екзаменаційної комісії був призначений к.е.н, заслужений економіст України М.І. Диба. В склад комісії були включені: заступники голови д.е.н, професор І.Б. Яців, к.е.н., в.о. професора Я.С. Янишин, к.е.н., професор С.М. Онисько, члени д.е.н., професор І.Г. Костирко, к.е.н., доцент Л.П. Петришин, к.е.н., доцент Г.В. Брик. Секретарем призначено ст. лаборанта О.М. Романець.

До захисту було допущено 11 студентів заочної форми навчання спеціальності 071 «Облік і оподаткування», які успішно виконали навчальний план. Дипломи з відзнакою отримали Іванна Михайлів та Юлія Грицик. Належну кваліфікацію випускників та набуті професійні компетентності відзначили заступник голови комісії проф. С.М. Онисько, завідувач кафедри доцент Л.П. Петришин та члени екзаменаційної комісії. Захист студентів-спеціалістів вирізнявся креативністю, повнотою викладу і супроводжувався наочністю презентацій.

Науково-педагогічний колектив кафедри щиро вітає випускників із успішним захистом та бажає подальших успіхів у житті та професійній діяльності!


3 листопада 2017 року доценти кафедри обліку та оподаткування Л.Б. Гнатишин та О.С.  Прокопишин взяли участь в обговоренні Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018–2020 роки. Зустріч відбулася у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА з ініціативи директора департаменту Наталії Хмиз. Метою такого заходу був розгляд конкретних пропозицій для запровадження ефективного механізму та напрямків надання державної підтримки фермерським господарствам і сільськогосподарським кооперативам. В розгляді означених питань взяли участь працівники департаменту, науковці, представники Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області, фермери. Учасники обговорення схвалили Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018–2020 роки та висловили власні позиції щодо порядку розподілу державного фінансування розвитку фермерства. Напрацьовані пропозиції будуть передані Міністерству аграрної політики України для подальшої імплементації у правове поле, яке регулює взаємовідносини у секторі аграрної економіки.


31 жовтня 2017 року студенти групи Оп-11 в рамках виховної години разом із куратором доцентом кафедри обліку та оподаткування Л. Гнатишин відвідали музей С. Бандери Львівського національного аграрного університету.
Екскурсія була цікавою та одночасно повчальною, тому що наслідування патріотичного духу та приклад боротьби за волю України С. Бандери є невід’ємною складовою у формуванні національної гідності кожного українця. Студенти у книзі відгуків висловили вдячність за екскурсію та побажали успіхів у роботі засновникам і працівникам музею.
Яким буде бізнес майбутнього? Які навички потрібно формувати тим, хто хоче бути успішним? Як економічні кризи змінюють реальність? Чому важливо добре володіти навичками фінансової грамотності у  професіях бухгалтера чи аудитора? Про це викладачі кафедри і студенти спеціальності «Облік і оподаткування» ЛНАУ мали змогу почути у Будинку вчених (м. Львів) 1-3 листопада, де проходила серія заходів з фінансової обізнаності, спрямованих на виховання освічених майбутніх споживачів фінансових послуг: інтерактивні тренінги та семінари для молоді, лекції та презентації від провідних фінансистів країни, унікальна тематична історична експозиція українських грошей та сучасних пам’ятних монет. Захід  покликаний підготувати молодь до прийняття впевнених та зважених фінансових рішень.


День кафедри обліку та оподаткування

31 жовтня 2017 року в приміщенні гуртожитку №7 в рамках Дня кафедри обліку та оподаткування відбулась відкрита лекція на тему: «ЗУНР – важливий етап українського державотворення».

У вступному слові к.і.н., доцент кафедри українознавства І.В. Баран ознайомив присутніх з історією становлення ЗУНР та визначними діячами цієї епохи. Було представлено документальний фільм та презентацію.

Активну участь у заході взяли викладачі кафедри, а також студенти спеціальності «Облік і оподаткування».

Історія нашого народу багата на героїв, таких, які з власної волі віддали своє життя за українську соборну незалежну державу. На їхньому прикладі повинне виростати нове українське покоління, якому будувати майбутнє життя нашої держави.


17 жовтня 2017 року на міжкафедральному  науковому семінарі економічного факультету Львівського національного аграрного університету відбувся попередній захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) аспіранта  кафедри обліку та оподаткування ЛНАУ Катерини Сергіївни Янковської на тему: «Ефективність використання біомаси для енергозабезпечення сільськогосподарських підприємстві». Науковий керівник – доктор економічних наук, професор І.Г.Костирко. В цілому присутні на засіданні зауважили актуальність і повноту дисертаційного дослідження. Висловили думку, що більшість висновків і рекомендацій дисертанта аргументовані, критично оцінені і мають практичне застосування, та рекомендували дисертаційну роботу К.С. Янковської  до захисту на засіданні спеціалізованої Вченої ради.Онлайн-семінар від «Баланс-Агро»

Сьогодні вебінари стають популярною формою дистанційного інтерактивного навчання і використовуються в системі додаткової професійної освіти. 18 жовтня 2017 р. колектив кафедри обліку та оподаткування взяв участь у вебінарі на тему «Оплата праці на сільгосппідприємствах: системи, режими, робочий час, виплати», який організувала редакція видання «Баланс-Агро» (лектор: Світлана Лістрова, консультант з оплати праці та оподаткування).

Питання вебінару включали наступну тематику:

 • Система оплати праці на сільгосппідприємствах;
 • Погодинна система оплати;
 • Відрядна оплата праці;
 • Робочий час: режими роботи;
 • Зарплатна звітність.

Викладачі мали змогу дізнатися:

 • як специфіка праці у сільгосппідприємствах впливає на вибір системи оплати праці та режиму робочого часу;
 • переваги та особливості різних систем та режимів роботи, порядок їх встановлення, порядок проведення оплати праці;
 • додержання мінімальної зарплати, оплати в разі виконання та невиконання норми праці під час застосування різних систем, відображення виплат у формі №1 ДФ та Звіту з ЄСВ;
 • яким чином забезпечити дотримання норм чинного законодавства та не наразитися на фінансові санкції.

Вебінар характеризувався високою інформаційною насиченістю і активністю його учасників.


Науково-освітній захід EU career day

Чи є місце української молоді в Європі та на інші запитання щодо євроінтеграції молодого українського суспільства намагалися знайти відповіді учасники науково-освітнього заходу EU career day, що відбувся 5 жовтня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка, в тому числі – студенти-магістри ЛНАУ спеціальності «Облік і оподаткування» Марія Грисьо та Наталія Хромей.

Програма заходу передбачала дискусійний клуб і проведення цікавих, пізнавальних та головне – надзвичайно інформативних тренінгів. Один із таких тренінгів, темою якого була «Стипендіальна програма німецької економіки для України», провів Андрій Гончарук (представник Торгово-промислової палати України, GIZ, координатор програми). Учасники дискусійного клубу висловили цікаві думки з приводу євроінтеграційних процесів в Україні та дійшли висновку, що європейський простір однозначно потребує молодих талановитих українців. Але разом з тим батьківщина їх теж потребує не менше і чекає своїх реформаторів із надбаним європейським досвідом, який допоможуть зреалізувати  представники українського бізнесу.

Ярмарок кар’єри надав можливість студентам безпосередньо поспілкуватися з працедавцями, провайдерами освітніх, міжнародних, кар’єрних можливостей. Вони дуже вдячні організаторам та учасникам програми за цікаво проведений час, за актуальну інформацію, можливості спілкування.


03 жовтня 2017 року у аудиторії 428 відбувся вебінар у прямому ефірі за участю Бухгалтерської компанії «Збережені активи», студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» і викладачів кафедри обліку та оподаткування на тему «Як правильно обирати оподаткування і планувати податки для компанії».

Зі вступним словом до слухачів звернулась доцент Руслана Андрушко, яка вказала на основні питання теми, які будуть розглянуті:

 • Системи оподаткування – спрощена і загальна;
 • Як обрати оптимальну систему оподаткування для малого бізнесу;
 • Перехід з однієї систем на іншу;
 • Критерії і ризики обмежень перебування на спрощеній системі;
 • Податкове структурування і планування для бізнес-груп;
 • Податкове планування з використанням фізичних осіб підприємців і ЦПД.

Студентська молодь уважно сприймала інформацію, яку презентувала ведуча Людмила Сахно, долучилась до дискусії в чаті, а також до обговорень у інтерактивних підсумках.

Завершився захід побажанням студентам успішно навчатися, а викладачам плідно працювати в інноваційному процесі сучасної освіти та науки.


14 вересня 2017 р. на кафедрі обліку та оподаткування відбувся захист звітів з виробничої практики студентів групи ОП-71 ОС «Магістр». Комісія працювала у складі завідувача кафедри Л.П. Петришин та доцентів Л.Б. Гнатишин і Н.М. Жидовської.

Завідувач зауважила, що виробнича практика дає можливість студентам закріпити на виробництві теоретичні знання, одержані під час навчання в університеті, здобути певні навики та компетенції практичної роботи в сфері бухгалтерського обліку, оподаткування, аналізу і аудиту, розширити власні комунікативні здібності та досвід ділових взаємовідносин і практичної підготовки до комплексного державного екзамену за фахом та захисту дипломної роботи.

Результати проходження практики студенти представили у формі звіту, доповіді та презентації. Під час захисту магістранти показали високий рівень теоретичних знань, які були підтверджені практичною підготовкою, ділились враженнями та своїми думками щодо необхідності проходження виробничої практики, розповідали про труднощі, з якими довелось зустрітися та способами їх подолання.

Особливою науковістю та креативністю вирізнявся захист звіту студентки Валентини Цепок, яка зауважила наступний аспект:

 • з метою одержання матеріалів, які стосуються подальших досліджень та написання дипломної роботи практиканта у бланку супровідного листа зазначати тему дипломної роботи, погоджену з науковим керівником перед початком проходження виробничої практики.

Студентка Ольга Шийка під час захисту запропонувала університету налагоджувати співпрацю:

 • з об’єктами практики для подальшого працевлаштування студентів,
 • із провідними іноземними підприємствами Львова, що дозволить студентам отримати корисний досвід роботи у міжнародній компанії та використовувати набуті знання на практиці в процесі європейської інтеграції українських підприємств.

Студентка Тетяна Боратинська порекомендувала Управлінням економіки та агропромислового розвитку:

 • постійно оновлювати презентаційні матеріали щодо інвестиційного потенціалу та привабливості району і відображати їх в засобах масової інформації (Інтернет-видання, спеціалізовані періодичні видання, радіо, телебачення тощо).

Ярина Овсяник порадила:

 • організовувати власні виставкові заходи з метою розширення і виявлення нових баз проходження виробничої практики і сприяти активізації участі державних і приватних підприємців у цих заходах з метою розширення економічних зв’язків, пропаганди здобутків власних товаровиробників і науково-технічних досягнень.

Під час захисту студенти-магістри проявили належний рівень практичної підготовки. Результати виробничої практики показали високу ефективність її проведення в плані усвідомлення студентами виконаної роботи та її узагальнення.


Весняна академічна школа Буковель 2017

20-25 травня 2017 року в рамках творчо-педагогічної майстерні «Майстерня постіндустріального навчання» пройшла ІІІ міжнародна навчально-тренінгова програма «Весняна академічна школа Буковель 2017 BASS-2017».
Головна мета заходу – інтегрувати професіоналів у галузі вищої освіти та створити спільну платформу, що буде об’єднувати викладачів, провідних науковців, міжнародних експертів та інших зацікавлених осіб для сприяння позитивним якісним змінам в українській вищій освіті.
Організаторами освітньої програми виступили Громадська організація «Україно-Американська асоціація працівників вищої школи» та Тернопільський національний економічний університет. Партнерами програми були Міжнародна освітня консалтингова компанія Vistas Canada Edu, EILAB, University of Ontario Institute of Technology, Міжнародна культурно-освітня асоціація, Інститут соціального і економічного розвитку.
В навчально-тренінговій програмі від Львівського національного аграрного університету брали участь доценти кафедри обліку та оподаткування: Людмила Петришин, Наталія Жидовська, Ольга Малецька.
Під час роботи школи піднімалось ряд проблемних питань, зокрема: особливості навчання у постіндустріальному світі, бізнес-наставництво, основні навчальні моделі та освітнє лідерство, культурні цінності, що визначають траєкторію розвитку особистості тощо.
Всі учасники ІІІ міжнародної навчально-тренінгової програми отримали сертифікати міжнародного зразка.


Дистанційне проходження онлайн-практики

Актуальним аспектом якісної підготовки фахівця-обліковця, потреба в якому існує у різних сферах практичної діяльності, зростає відповідно до запитів сучасних роботодавців. Важливе значення  має поєднання теоретичної підготовки та практичних навиків, що найкращим чином можна реалізувати через участь у реальних заходах, зокрема через участь в онлайн-практиці, що пропонується  «Приват Банком».

Умови  її проходження студентам Львівського НАУ спеціальності «Облік і оподаткування» довів до відома 11.05.2017 р. керуючий відділенням банку у м. Дубляни В.С. Іванець.

Онлайн-практику в банку можуть проходити студенти не тільки фінансових і економічних, але й будь-яких інших спеціальностей – достатньо зареєструватися на спеціальному сайті https://practice.privatbank.ua/  та вибрати один із запропонованих видів практики.

У програмі практики потрібно:

 •   Виконати основну програму, яка складається з теоретичного блоку та практичних завдань у Приват-24;
 •   Долучитися до агентської програми та просувати банківські продукти;
 •   Брати активну участь до залучення друзів в онлайн-практику;
 •   Раніше за всіх завершити навчання з результатом у 500 балів.

За підсумками конкурсу буде обрано 4 перемоців, які будуть названі 20.05.2017 р.

Досвід вивчення банківських послуг і навички обліково-фінансової культури стануть у пригоді не тільки у майбутній професійній діяльності, але й у повсякденному житті. Найкращих практикантів буде зараховано до кадрового резерву Приват Банку, що дає гарантію працевлаштування в банку після закінчення вишу.

Подібні заходи варто проводити регулярно, задля всебічного розвитку особистості та для підвищення фахового рівня студентів, підбиваючи підсумки зустрічі, зауважила завідувач кафедри обліку та оподаткування Л.П. Петришин.


Візит до UNS і Лодзького університету в рамках закордонного стажування для викладачів з українських ВНЗ

23-26 квітня 2017 р. завідувач кафедри обліку та оподаткування Л.П. Петришин та доцент кафедри О.І. Малецька побували в Польщі в рамках закордонного наукового стажування «Сучасний університет: міжнародна співпраця та мобільність задля інновацій через проектний підхід», яке відбувалося в Університеті суспільних наук (UNS, Лодзь) та Лодзькому Університеті. Організатором стажування виступила Фундація Central European Academy Studies and Certification.

Головна ціль стажування – підвищення рівня компетентності та кваліфікацій шляхом перейняття кращого європейського досвіду роботи ВНЗ в проектному підході. Крім того, учасники мали змогу ознайомитися з можливостями фінансування індивідуальної мобільності науковців та докторантів за допомогою фінансових інструментів ЄС Horyzon2020 і Erazmus+; отримати знання щодо створення та функціонування проектного офісу як структурної одиниці ВНЗ, факультету, кафедри, що сприятиме поліпшенню міжнародних зв'язків та освоєнню роботи з проектами, що фінансуються фондами ЄС; отримати навички, необхідні для побудови консорціумів і пошуку партнерів як один з компонентів реалізації проектного підходу в організації роботи ВНЗ.

Спілкування з польськими викладачами та командою проектного офісу у відбувалися у форматі нетворкінгу.

Всіх учасників стажування привітав канцлер Університету суспільних наук Пьотр Домжал. Проректор університету Агнешка Шпак проінформувала учасників стажування про систему вищої освіти в Польщі на прикладі свого закладу. Про можливості фінансування наукової кар’єри та міжнародні проекти розповідали працівники Лодзького університету Мартін Гуньда, Яна Корчинська, Міхал Кочмарек. Ліліана Лято розповіла про роботу міжнародного відділу та маркетингу і зауважила, що велика кількість рішень в університеті приймається на рівні деканатів.

В рамках стажування підписано Угоду про партнерство із Університетом суспільних наук (UNS, Лодзь) для реалізації спільних міжнародних проектів та меморандум з фундацією CEASC.

Після завершення стажування учасники отримали Dyplom ukonczenia stazu miedzynarodowego від Університету суспільних наук та масу вражень від закордонної поїздки.


04 квітня 2017 р. на кафедрі обліку та оподаткування було проведено круглий стіл: «Формування професійної компетентності фахівців з обліку і оподаткування». Участь взяли науково-педагогічні працівники кафедри обліку та оподаткування ЛНАУ та коледжів, що входять в структуру ЛНАУ: Горохівського, Стрийського, Золочівського, Тлумацького, Вишнянського.

З привітальним словом звернулася завідувач кафедри обліку та оподаткування к.е.н., доцент Людмила Петрівна Петришин, яка зазначила актуальність проблеми підготовки фахівців бухгалтерського обліку нової генерації, здатних ефективно працювати в швидкозмінних умовах.

Багатогранність теми круглого столу була підкреслена та проілюстрована у виступі к.е.н., доц. Ганни Володимирівни Сиротюк. Вона висвітлила особливості організації освіти на засадах компетентнісного підходу, вказала на компетенції, що висуваються провідними компаніями агробізнесу до випускників облікових кафедр.

Своїми поглядами щодо формування позиційних компетентностей з обліку і оподаткування поділилася викладач-методист Горохівського коледжу ЛНАУ Станіслава Володимирівна Шелін. Зокрема, було зауважено, що виховання професійної компетентності є одним із визначальних орієнтирів у підготовці молодшого спеціаліста з бухгалтерського  обліку та фінансів.

Викладач Тлумацького коледжу ЛНАУ Юлія Василівна Неміш поділилась досвідом організації та проведенням майстер-класів при викладанні облікових дисциплін. Особливості використання ігрових методів в процесі викладання висвітлила викладач Вишнянського коледжу ЛНАУ Оксана Дмитрівна Клебан. Особливостями використання на заняттях «ділових ігор» поділились викладач Золочівського коледжу ЛНАУ Наталія Олексіївна Зозулюк та викладач Стрийського коледжу ЛНАУ Наталія Василівна Виваль.

Доцент Петришин Людмила Петрівна донесла до учасників одну з важливих компетенцій у підготовці фахівців з обліку та оподаткування – лідерство, і провела майстер-клас серед учасників круглого столу, тим самим показала, як на практиці освоювали тренінгові освітні технології.

До обговорення долучилися: к.е.н., доцент Наталія Михайлівна Жидовська, к.е.н., доцент Ольга Іванівна Малецька, к.е.н., доцент Руслана Петрівна Андрушко, к.т.н., доцент Ольга Володимирівна Лиса.

Круглий стіл відбувся на високому науковому та організаційному рівні, він став ареною жвавих дискусій, обміну думками з проблем, що піднімалися під час його роботи. Проведення таких наукових заходів є надзвичайно корисним для поглиблення знань, отриманих в процесі навчання, формування та розвитку здібностей студентів до наукових досліджень.


Професійні якості, які необхідні для ефективної діяльності майбутніх бухгалтерів, не можуть бути сформовані без удосконалення якості навчального процесу. Розуміючи це, керівництво і викладачі кафедри стараються для активізації роботи студентів використовувати різні форми і методи  проведення занять.

20.03.2017 р. на кафедрі обліку та оподаткування відбулась бінарна лекція із дисципліни «Облік і оподаткування експортно-імпортних операцій». На занятті була присутня завідувач кафедри обліку та оподаткування к.е.н., доцент Л.П. Петришин.

Ініціатором проведення лекції у такій формі виступила к.е.н., доцент О.С. Прокопишин, яка звернула увагу на проблемні моменти при веденні обліку на підприємствах, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю.

Зміст матеріалу було подано у живому діалогічному спілкуванні двох осіб: викладача-теоретика та бухгалтера-практика Іванни Григорівни Жуковської, котра працює бухгалтером у ПП «БАВАРІЯ ТРАНС» м Львів.

Іванна Григорівна поділилась своїм практичним досвідом з організації ведення обліку міжнародних операцій, а саме – специфікою ведення обліку міжнародних автотранспортних перевезень, навела приклади документального оформлення та відображення в обліку експортно-імпортних операцій.

Гостя завершила свій виступ побажанням студентам спеціальності «Облік і оподаткування» збагачувати під час навчання свій фаховий арсенал безцінними навичками, які допоможуть вже з перших днів впоратися з такою складною, відповідальною та одночасно цікавою роботою бухгалтера.

Завідувач кафедри підвела підсумки заняття і зауважила, що бінарні лекції спонукають студентів до активного творчого пошуку.


День кафедри обліку та оподаткування

20 березня 2017 року в світлиці гуртожитку №3 відбувся виховний захід «Нескорені: Україна понад усе!», організований кафедрою обліку та оподаткування у співпраці з кафедрою українознавства для студентів спеціальності «Облік і оподаткування». Тематика заходу обумовлена актуальністю проблеми формування та репрезентації пантеону українських героїв на сучасному етапі державотворення.

Історичну складову виховного заходу представила доц. кафедри українознавства О.Ф. Юрчук, зупинившись на найбільш важливих складових життєвої філософії, суспільно-політичної та військової діяльності головнокомандувача Української Повстанської Армії  Романа Шухевича та провівши історичні паралелі із сьогоденням. Виступ вдало доповнено візуальним супроводом у формі документального фільму «Роман Шухевич».

В обговоренні окремих суперечливих питань української історії, які прямо чи опосередковано стосувалися ОУН-УПА та особисто Р.Шухевича взяли участь викладачі: Н.М. Жидовська, Н.М. Ціцька, О.В. Лиса, О.І. Малецька.

З післясловом виступила доц. кафедри обліку та оподаткування Р.П. Андрушко, привернувши увагу присутніх до проблеми відлуння національно-визвольних подій практично у кожній родині на західноукраїнських землях. Насамкінець наголосила на важливості та актуальності засвоєння уроків історії сучасною студентською молоддю з метою розбудови української держави сьогодні.


Шевченко понад часом

9 березня 2017 р. виповнилося 203 роки від дня народження славного сина українського народу, видатного українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка. Справедливо Великого Тараса, мислителя та творця, вважають народним пророком, оскільки на його творах не одне покоління українців формувало свій світогляд.

Національно-патріотичному вихованню у Львівському національному аграрному університеті приділяють велику увагу, адже в сучасних реаліях важливим завданням науково-педагогічного колективу є не тільки формування майбутньої еліти України, а й всебічно та гармонійно розвинених особистостей, патріотів своєї країни.

У цей день у фойє ЛНАУ проходив флешмоб, де відбулося спільне виконання Шевченкового «Заповіту» студентами, науково-педагогічними працівниками та учасниками художніх колективів університету. Участь у проведеній акції взяли, зокрема, викладачі кафедри обліку та оподаткування.

Флешмоб завершився читанням віршів Великого Кобзаря, які стали патріотичним єднанням зі всією Україною.

Тарас Шевченко виходить за межі  нашої епохи. Він понад часом…


Зустріч зі студентами Стрийського коледжу ЛНАУ

07 березня 2017 року доцент кафедри обліку та оподаткування Г.В. Сиротюк провела зустріч і профорієнтаційну роботу зі студентами Стрийського коледжу ЛНАУ спеціальності «Облік і оподаткування».

Зустріч розпочалася з вручення заступнику директора з навчальної роботи В.Ю. Петринець наукових збірників, підготовлених і виданих кафедрою обліку та оподаткування за результатами заходів, у яких взяли участь студенти та викладачі Стрийського коледжу ЛНАУ:

1. Збірник матеріалів за результатами наукових досліджень студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» до 160-річчя ЛНАУ;

2. Матеріали навчально-методичного семінару «Облік та оподаткування: методика викладання та підготовка фахівців до 160-річчя ЛНАУ.

Студентам було наголошено на пріоритетності вибору ЛНАУ для продовження навчання, основною перевагою якого є вступ відразу на 3-й курс навчання без складання ЗНО. Ознайомлено з особливостями навчання в університеті, проведенням виховних заходів, проживанням студентів. Особлива увага акцентувалася на міжнародній співпраці університету та факультету, яка включає в себе проходження виробничої практики, участь у міжнародних наукових конференціях, участь у стипендіальних програмах країн Європейського Союзу, а також на можливості участі у програмі подвійного диплому для студентів, що навчаються в магістратурі.

У профорієнтаційній роботі також взяла участь студентка економічного факультету, випускниця Стрийського коледжу ЛНАУ 2016 р. Христина Хомин, яка поділилися власними враженнями про студентське життя в університеті.

Студентам було роздано інформаційні буклети, в яких міститься детальна інформація про Львівський НАУ, економічний факультет, а також презентаційні матеріали кафедри обліку та оподаткування, в яких наголошено на можливих напрямках працевлаштування після здобуття спеціальності «Облік і оподаткування».


Участь у семінарі «1С: Форум. Агро»

2 березня 2017 року викладачі економічного факультету доц. Л.Б. Гнатишин, доц. О.С. Прокопишин та доц. Г.В. Брик взяли участь у семінарі з актуальних питань обліку та оподаткування «1С: Форум. Агро».

Лекторами семінару були: заступник директора департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Л.В. Гончаренко, податковий консультант С.М. Дробоття, консультант з роботи програмних продуктів «1С: Підприємство» та «Ін-Агро» О.П. Ходаковська, експерт з податкового планування І.А. Губіна, головний редактор журналу «Баланс-Агро» С.М.Наумов та консультант-аналітик центру «ABBYY Україна» А.Л. Байда.

Учасники семінару отримали інформацію про програми державної підтримки аграрного сектору у 2017 році, зміни в адмініструванні ПДВ, а також особливості застосування програмних продуктів «1С: Підприємство» та «Ін-Агро» для агровиробників в контексті законодавчих змін.


27.02.2017 р. відбулась відкрита виховна година в групі Оп-12 сп на тему: «Наша мова солов’їна», на якій виступили куратор Зоряна Петрівна Мирончук і студенти групи: Христина Хомин, Аня Шільберг, Ліля Михальчук, Діма Горбань і Настя Столярчук.

Говорячи сьогодні про рідну українську мову, не можна не згадати про полум'яних синів українського народу, які зберегли її і донесли до нас. Серед цих людей відомі вам Григорій Сковорода, Григорій Квітка-Основ'яненко, Леонід Глібов, Іван Франко. Та найбільшого розквіту наша мова досягла у творчості українського поета Тараса Шевченка, великого Кобзаря.

21 лютого наша країна разом з усім світом відзначає День рідної мови. Ми з вами одержали у спадок багату, розвинену, мелодійну мову. Наша мова – одна з найдревніших і найбагатших серед тисяч мов світу. За милозвучністю вона посідає третє місце у світі після французької та іранської. Нею можна висловити все: і найглибші думки, і найпотаємніші почуття.

Наші предки «стріляли» словами, наче з лука, і точно влучали в ціль. Протягом багатовікової історії вони склали безліч прислів'їв. Пригадайте прислів'я про мову, слово:

Слухай тисячу разів, а говори один раз;

Хто багато говорить, той мало творить;

Один скаже, другий прикаже;

Рідна мова-не полова: її за вітром не розвієш;

Хто своєї мови цурається, хай сам себе встидається;

Слово до слова - зложиться мова.

У світі про українську мову кажуть, що вона співуча, солов'їна, багата. І від кожного з нас залежить, щоб жила наша мова, одна з найкрасивіших мов світу.


Новації податкового законодавства у 2017 році.

25 січня 2017 р. викладачі кафедри обліку та оподаткування к.е.н., доцент Л.П. Петришин та к.е.н., доцент Г.В. Сиротюк взяли участь у семінарі «Новації податкового законодавства 2017 р.», який проходив у Департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Організатором виступила Громадська спілка «Аграрії Львівщини», яку очолює Андрій Васильович Чопик.

Учасниками заходу були головні бухгалтери підприємств агропромислового комплексу, фермери, представники громадських організацій, банків м. Львова та представники департаменту.

Андрій Васильович звернув увагу платників податків на важливі зміни у законодавстві та запросив лектора – головного редактора видання «АГРО PRO» Ельвіру Ткачову – детально ознайомити присутніх з усіма новаціями. Редактор розповідала про документи, які з 1 січня 2017 року набрали чинності. Це Закони України: від 06 грудня 2016 року № 1774-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», від 20 грудня 2016 р. № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Ельвіра Ткачова також докладно роз’яснила зміни щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств та оплати праці працівників у 2017 р., а також запевнила, що журнал «АГРО PRO» зможе забезпечити агропідприємства корисною інформацією, яка допоможе у непростих економічних умовах не тільки зберегти бізнес, але й забезпечити його успішний розвиток.

До участі в обговоренні також долучилися заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, яка ознайомила присутніх з програмами підтримки аграрного сектору. та керівник проекту «Агро-фабрика» OTP Bank Group Уляна Гук, котра роз’яснила особливості новітніх банківських продуктів для сільськогосподарських товаровиробників.

Учасники семінару озвучити велику кількість запитань до спікерів та отримали вичерпні відповіді на них в атмосфері жвавого діалогу.


Вітаємо магістрів з успішним захистом дипломних робіт!

24 січня 2017 року на кафедрі обліку та оподаткування відбувся захист дипломних робіт здобувачів вищої освіти ступеня магістра спеціальності 8.03050901 «Облік і аудит». Захист відбувався у відповідності з вимогами щодо організації та порядку роботи екзаменаційних комісій. Екзаменаційну комісію очолював к.е.н, заслужений економіст України, начальник ДФІ у Львівській області М.І. Диба. В склад комісії були включені: заступник голови к.е.н., в.о.професора Я.С. Янишин, д.е.н, професор І.Б. Яців, к.е.н., професор  С.М. Онисько, д.е.н., професор І.Г. Костирко, к.е.н., доцент Л.П. Петришин, к.е.н., доцент Г.В. Брик. Секретарем призначено ст. лаборанта І.П. Шолудько. За рішенням екзаменаційної комісії кваліфікацію магістра з обліку і аудиту присвоєно 13 студентам-випускникам.  Дипломи з відзнакою отримали семеро студентів: Н. Велінець, О. Козак, М. Пелих, Н. Підцерковна, О. Рубаха, Н. Турчиняк, І. Шигінська. Захист студенців магістрів вирізнявся елементами наукової новизни, креативністю та повнотою викладу, і супроводжувався наочністю презентацій. Це дає підставу зробити висновки про те, що професорсько-викладацький склад кафедри обліку та оподаткування Львівського національного аграрного університету готує висококваліфікованих фахівців з обліку і аудиту, які володіють глибокими теоретичними знаннями і практичними навичками з присвоєної їм кваліфікації.

Бажаємо успіхів випускникам у їх кар’єрному зростанні!


З 15 по 22 грудня на бухгалтерському відділенні Горохівського коледжу ЛНАУ тривала олімпіада з дисципліни «Бухгалтерський облік».

Метою олімпіади було передбачено: підвищити інтерес студентів до навчання; визначити рівень підготовки з дисципліни і підвищити якість знань; активізувати самостійну роботу студентів; популяризувати професію та підвищити зацікавленість студентів у досконалому оволодінні нею.

Олімпіада проходила у два етапи. На 1 етапі взяли участь студенти ІІ курсу бухгалтерського відділення у кількості 30 чоловік. Відповідальні за проведення олімпіади: завідувач бухгалтерського відділення Г.Г. Наглюк, голова циклової комісії обліково-економічних дисциплін С.В. Шелін та викладач бухгалтерських дисциплін І.М. Янчук.

Основну увагу під час підведення підсумків першого етапу конкурсне журі у складі М.В. Бродзяк – голови журі, головного бухгалтера коледжу, О.М. Генсецької – заступника директора з навчальної роботи, Л.Г. Войтович – методиста коледжу та М.О. Долінської – завідувача з навчально-виробничої практики, звертало на показники навчання з дисципліни, участь у роботі гуртків, написання рефератів, участь у конкурсах, вечорах, КВК з дисципліни тощо.

У другий етап олімпіади з дисципліни увійшло шість найкращих студентів, що зайняли призові місця на першому етапі і продовжили виборювати звання «Найкращий студент з дисципліни». Конкурсне журі очолила О.С. Прокопишин – к.е.н., доцент кафедри обліку і оподаткування Львівського національного аграрного університету, яка привітала переможців олімпіади з їх першим професійним успіхом.

Студенти, що зайняли перші три місця (І місце – Мар’яна Василишин, ІІ місце – Ольга Гойдало, ІІІ місце – Софія Вакулюк) відзначені грамотами редакції всеукраїнської професійної бухгалтерської газети «Все про бухгалтерський облік». Аліні Рогожиній, Катерині Синиці та Назарію Трачевському оголошено подяки за активну участь, наполегливість та професійну майстерність.


Глобальний Лідерський Саміт–2016

25-26 листопада 2016 р. викладачі кафедри обліку та оподаткування к.е.н., доцент Л.П. Петришин та к.е.н., доцент Г.В. Сиротюк взяли участь у Глобальному Лідерському Саміті, який проходив у залі «Медіацентр» стадіону «Арена Львів».

Глобальний Лідерський Саміт – це подія, яка сьогодні охоплює близько 100 країн. Це саміт для підвищення навичок лідерства всіх людей, щоб створити «світ таким, яким ми бажаємо бачити». ГЛС був створений, щоб допомогти лідерам бути більш ефективними у сфері їх діяльності.

Програма саміту була наповнена цікавими лекціями та зустрічами зі спікерами, в тому числі й іноземними, виступи яких відбувалися в режимі онлайн-конференцій. Надзвичайно цікавими і повчальними були виступи спікерів, які досягли успіху в різних галузях. Вони презентували учасникам не лише нові ідеї, але й допомогли сформувати правильний підхід до лідерства. Спілкування зі спікерами та обмін ідеями допомогли отримати цінну інформацію, яка зможе стати в пригоді при реалізації майбутніх проектів.


Профорієнтаційна робота у школах Жидачівщини

З 30 листопада по 1 грудня 2016 року в рамках профорієнтаційної роботи представники кафедри обліку та оподаткування відвідали школи Жидачівського (в т.ч. м. Жидачів) та Городоцького районів Львівської області. Кафедру презентували к.е.н., доценти Л.П. Петришин, Г.В. Сиротюк, Н.М. Жидовська, Л.Б. Гнатишин та студенти-магістри.

Делегація відвідала 9 навчальних закладів. В кожній школі адміністрація всіляко надавала допомогу в організації та проведенні профорієнтаційних бесід.

Бесіду зі студентами викладачі розпочали з власних спогадів про пріоритетність вибору ЛНАУ для продовження навчання, розповіли про спеціальність «Облік і оподаткування», можливі напрямки працевлаштування після здобуття даної спеціальності, переваги навчання в університеті, можливість навчання в єврогрупах та закордонні стажування. Учні з цікавістю прослухали інформацію та задавали питання, що їх турбують.

За результатами бесіди можна відзначити, що більшість прагне отримати вищу освіту за напрямками, які вже ними обрані, та при цьому, за їх словами, головними критеріями вибору ВНЗ  є:

•  репутація вищого навчального закладу;

•  бюджетна форма навчання;

•  можливість вступити відразу на 3-й курс навчання без складання ЗНО (для випускників коледжів);

• можливість стажування та практики в університетах Європи та   отримання диплому подвійного зразка;

•   доступна вартість отримання освіти.

Наприкінці кожної зустрічі майбутнім  абітурієнтам були роздані інформаційні буклети, в яких міститься детальна інформація про наш славетний ВНЗ, подробиці вступу та кафедральні контактні дані.


Всеукраїнський конкурс дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування»

На базі Житомирського державного технологічного університету у жовтні-листопаді 2016 року було проведено конкурс дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів зі спеціальності «Облік і оподаткування», у якому взяли участь магістри-випускники ЛНАУ Андріана Телюк та Оксана Сподарик.

Метою конкурсу є реалізація наукового потенціалу студентської молоді та виявлення рівня набуття нею професійних компетенцій.

До Житомирського державного технологічного університету для участі у Другому етапі Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів освіти зі спеціальності «Облік і оподаткування» були надіслані 153 дипломні роботи із 52 вищих навчальних закладів України.

29 листопада 2016 року відбулося засідання Галузевої конкурсної комісії. На підставі відкритого обговорення та оцінювання дипломних робіт конкурсна комісія визнала переможців, відзначила досить високий теоретичний і практичний рівень представлених робіт та висловила рекомендації щодо вдосконалення їх структури.

За результатами ІІ туру Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт Андріана Телюк (керівник: к.е.н., доцент Л.П. Петришин ) нагороджена Дипломом ІІ ступеня.

Вітаємо переможницю і бажаємо їй подальших академічних здобутків!


23 листопада 2016 р. кафедра обліку та оподаткування Львівського НАУ взяла участь в онлайн-семінарі у рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Обліково-аналітичне і фінансове забезпечення діяльності суб’єктів господарювання: національні, глобалізаційні та євроінтеграційні аспекти», проведеного обліково-фінансовим факультетом Миколаївського національного аграрного університету. Участь в семінарі взяли участь також колеги з Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації (м. Гомель, Республіка Білорусь).

З доповідями через відеозв'язок відповідно до програми семінару виступили: Олена Георгіївна Толкачьова, завідувач кафедри банківської справи, аналізу і аудиту Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації, кандидат економічних наук, доцент (м. Гомель, Республіка Білорусь); Людмила Богданівна Гнатишин, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і оподаткування Львівського національного аграрного університету (м. Львів, Україна); Ірина Володимирівна Ксьонжик, доктор економічних наук, доцент, професор кафедри обліку і оподаткування Миколаївського національного аграрного університету (м. Миколаїв, Україна); Ольга Іванівна Лугова, асистент кафедри обліку і оподаткування Миколаївського національного аграрного університету (м. Миколаїв, Україна).

В обговорення активно включалися всі учасники семінару, висловлюючи власне бачення актуальних проблем обліково-фінансового забезпечення діяльності суб’єктів підприємницької діяльності.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!


Участь у науково-практичному семінарі

17 листопада у приміщенні Українського Католицького Університету за сприяння Школи управління УКУ спільно з USAID Україна було проведено науково-практичний семінар на тему: «Поширення світового досвіду застосування цифрових фінансових послуг. Стан та стратегія розвитку України» у межах проекту «Міжнародні партнерства заради стабільності фінансового сектору».

У семінарі взяли участь завідувач кафедри обліку та оподаткування Людмила Петришин та завідувач кафедри інформаційних технологій Алла Желєзняк. Мета заходу – продемонструвати можливості і кращі світові та вітчизняні практики впровадження цифрових фінансових інновацій. Спікерами заходу були: Наталія Бережна, проект-менеджер USAID Ukraine; Маліт Гунесекара, радник з міжнародних цифрових фінансових послуг, Lead DFS Component, USAID IP-FSS Project; Іван Істомін, засновник та головний виконавчий директор Pay Forc; Любов Сергєєва, радник з локальних цифрових фінансових послуг USAID IP-FSS Project; Максим Войцеховський, менеджер KPMG Ukraine.

Учасники семінару мали змогу розширити свої знання в галузі цифрових фінансових послуг і вдосконалили навички їх використання в повсякденному житті для реалізації власного соціального та економічного потенціалу, а також потенціалу своєї сім'ї. Отримані знання відкривають нові суспільні й економічні можливості та сприяють впевненості щодо користування цифровими фінансовими інноваціями.


«облік і оподаткування» - запорука росту та успіху (ретроспектива Тижня спеціальності)

впродовж тижня спеціальності «облік і оподаткування» серед студентів 2-6 курсів – майбутніх бухгалтерів, було проведено конкурс «кращий студент-обліковець – 2016». студентам було запропоновано комплексну конкурсну роботу, яка поєднувала два творчі завдання, професійну задачу та тести. на вирішення варіантів відводилось 45 хвилин. слід відмітити, що студенти із цікавістю та відповідальність поставились до розв’язку завдань, адже результат роботи мав засвідчити рівень їх фаховості та готовності до професійної роботи.

результати розв’язку завдань вразили викладачів креативним підходом студентів до вирішення поставлених перед ними задач. так, чітко можна було визначити дві категорії майбутніх фахівців – бухгалтер-практик і бухгалтер-управлінець. перші з них бездоганно виконали практичну роботу та частину тестів прикладного характеру. інші – на підставі творчих завдань та психологічних тестів зарекомендували себе як такі, що володіють лідерськими якостями та в майбутньому із впевненістю можуть обіймати посади керівників у сфері обліку та оподаткування.

переможцями конкурсу визначено:

і місце – наталя хромей, студентка групи оа-22 сп.

іі місце – лілія михальчук, студентка групи оп-12 сп;

вікторія бушмич, студентка групи оа-22 сп.

ііі місце – валентина цепок, студентка групи оп-61;

анастасія столярчук, студентка групи оп-12 сп;

дмитро горбань, студент групи оп-12 сп.

шановні студенти, колектив кафедри обліку та оподаткування вітає вас із перемогою у конкурсі. хай перемога надихає вас на нові звершення, додає впевненості у своїх силах, а набуті вами знання та вміння стануть запорукою професійного росту й успіху.

дерзайте, творіть та впевнено крокуйте до своєї мети!


Звітна конференція за результатами проходження виробничої практики студентами спеціальності «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр»

На кафедрі обліку та оподаткування щорічно організовується звітна конференція за результатами виробничої практики, яку проходять студенти спеціальності «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр».

Цього року даний захід проходив в рамках Тижня спеціальності «Облік і оподаткування» і відбувся 10 листопада 2016 року.

На конференції були присутні завідувач та викладачі кафедри обліку та оподаткування, заступник декана економічного факультету з наукової роботи, керівник центру міжнародного співробітництва економічного факультету та студенти спеціальності «Облік і оподаткування».

 Виробнича практика є складовою частиною навчально-виховного та науково-дослідного процесу підготовки фахівців з обліку і оподаткування, завершальним етапом їх практичної підготовки і має на меті формування у них практичних навичок самостійної роботи у сфері бухгалтерського обліку, контролю, аналізу і аудиту та умінь працювати за обраною спеціальністю у системі ринкового господарювання.

Метою виробничої практики є подальше поглиблення та закріплення теоретичних знань, отриманих студентами в процесі навчання в університеті; набуття необхідних практичних та організаційних навичок самостійної роботи у сфері організації та технології ведення бухгалтерського обліку, використання засобів обчислювальної техніки, методів та засобів контролю, аналізу та аудиту діяльності суб’єктів господарювання; підбір практичного матеріалу для написання дипломної роботи.

Присутні на конференції студенти зі спеціальності облік і оподаткування проявили інтерес до цього зібрання через його нетиповість. Усі були зацікавлені можливістю поспілкуватися із запрошеними на цей захід, обмінятися думками щодо об’єктів, термінів, програми та змісту виробничої практики.

Зі вступним словом до студентів і присутніх звернулася заступник завідувач кафедри з навчально-методичної роботи, к.е.н., доцент Г.В. Сиротюк, яка зазначила, що проходження виробничої практики для студентів є продовженням навчального процесу безпосередньо в умовах виробництва.

Далі доцент Г.В. Сиротюк зауважила, що під час захисту студенти проявили високий рівень практичної підготовки. Захист звітів відбувся згідно із затвердженим графіком у присутності комісії з використанням засобів мультимедіа. В кінці доповіді викладач запросила до виступів студентів, щоб вони поділились враженнями та висловили свої міркування щодо проходження практики.

Конференція проходила у форматі науково-практичної дискусії з використанням технічних засобів.

Студент ОА-71 Олег Рубаха докладно розповів про проходження виробничої практики в Управлінні АПР Городоцького району, звернув увагу на неординарні ситуації, які виникають у господарській діяльності і обліковій роботі.

Студентка ОА-71 Наталя Підцерковна зауважила, що не всі структурні підрозділи району охоче надають необхідну інформацію. Тому добре було б укладати договори не лише з Управлінням АПР району, а й з іншими об’єктами практики. Як позитивний момент Наталя Підцерковна відзначила наявність програм практики і можливість їх отримання кожним студентом, а також висунула побажання стосовно налагодження співпраці університету з об’єктами стажування і подала пропозицію щодо подальшого працевлаштування там студентів.

У процесі обговорення проблемних аспектів точилась жвава дискусія. Студентка ОА-41 Ольга Харина поділилася досвідом проходження практики у банку і  запропонувала конкретизувати та деталізувати обсяг виконаних студентом завдань в індивідуальному календарному графіку.

Цікавою була розповідь студентки ОА-41 Наталії Хромей, яка з травня по жовтень 2016 р. проходила виробничу практику у Німеччині за програмою LOGO. Студентка розповіла про особливості виробничої практики, а також про можливість поєднання роботи з відпочинком, подорожуючи по містах Німеччини та інших країн Європи. Наталя зацікавила слухачів відеосюжетами, які супроводжували доповідь.

Не менше зацікавив студентів виступ студентки групи ОА-41 Тетяни Боратинської, яка проходила практику у Польщі в Компанії «Plantacja nad Tanwią», котра займається вирощуванням чорниці високорослої.

На завершення конференції виступила керівник центру міжнародного співробітництва економічного факультету доцент А.М. Желєзняк, яка ознайомила студентів з міжнародними програмами і докладно зупинилась на програмі Еразмус+. Це програма Європейського Союзу на період 2014–2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, молоді і спорту.

За результатами роботи конференції подано пропозиції до ухвали, які стосуються вдосконалення програми і змісту виробничої практики, поліпшення організації обліку і вирішення виробничих проблем на підприємствах.

Досвід звітної конференції за результатами виробничої практики показує високу ефективність її проведення в плані усвідомлення студентами виконаної роботи та її узагальнення.


Секрети успіху від Олександра Степового

У середу 9 листопада 2016 року напередодні Міжнародного дня бухгалтерії та в рамках проведення тижня спеціальності «Облік і оподаткування» відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри обліку та оподаткування із шеф-редактором всеукраїнської професійної газети «Все про бухгалтерський облік» Олександром Георгійовичем Степовим.

Колектив кафедри вже давно та плідно співпрацює із редакцією газети «Все про бухгалтерський облік», тому Олександр Георгійович люб’язно погодився відвідати наш університет та прочитати лекцію на тему «Пошуки роботи: поради потенційного роботодавця». У ході лекції студенти не лише отримали відповіді на питання «як шукати і де знайти роботу», а й одержали рекомендації про кваліфікаційні характеристики, якими повинен володіти фахівець з обліку та оподаткування на сучасному ринку праці. Олександр Георгійович окреслив основні проблемні моменти працевлаштування молодих фахівців-бухгалтерів в Україні та виокремив ряд практичних рекомендацій щодо підвищення професійного рівня та перспектив отримати цікаву і високооплачувану роботу за фахом, в тому числі і за кордоном. З цього приводу лектор виділив основні критерії роботодавця щодо підбору кадрів та дав кілька практичних рекомендацій для шукачів роботи: як правильно скласти резюме, яким чином можна підготуватись до співбесіди із роботодавцем, який рівень іноземної мови повинен бути у претендента тощо. Окремо було підкреслено про знання інформаційних технологій та вміння використовувати сучасні бухгалтерські програмні продукти.

Наприкінці зустрічі Олександр Степовий наголосив на тому, що фахівець із обліку та оподаткування повинен постійно підвищувати свій професійний рівень та вміти адаптуватись у сучасному мінливому світі. Шеф-редактор побажав студентам професійного зростання, не боятися труднощів, сміливо та впевнено крокувати до своєї мети.

Із сподіванням на подальшу співпрацю колектив кафедри обліку та оподаткування висловлює Олександру Георгійовичу Степовому щиру подяку.


Засідання гуртка «Облік — мова бізнесу»

В рамках проведення Тижня спеціальності «Облік і оподаткування» 08.11.2016р. відбулося планове засідання студентського наукового гуртка «Облік — мова бізнесу» на тему: «Облік як наука та професійна діяльність».

На початку засідання зі вступним словом до присутніх звернулась керівник гуртка доцент О.С. Прокопишин, яка підкреслила, що організація науково-дослідної роботи студентів є важливим чинником підвищення ефективності професійної підготовки майбутнього фахівця у вищому навчальному закладі. Такий підхід передбачає індивідуалізацію навчання, дає змогу реалізовувати особистісно орієнтоване навчання.

На засіданні гуртка були присутні студенти 2-6 курсів спеціальності «Облік і оподаткування», викладачі кафедри та завідувач кафедри доцент Л.П. Петришин, яка виступила з науковою доповіддю на тему «Методика прове