8 жовтня 2020 року з нагоди Дня юриста на кафедрі права Львівського національного аграрного університету відбувся науково-практичний семінар «Правові засади виборчого права в Україні: історія та сучасність».
Цей захід був приурочений до місцевих виборів депутатів сільських, селищних, міських рад, а також сільських, селищних, міських голів в Україні, які цьогоріч відбуватимуться за новим Виборчим кодексом.
У семінарі взяли участь студенти та викладачі університету. Модератором семінару була завідувачка кафедри права доктор економічних наук Галина Ігорівна Грещук.
На семінарі були висвітлені історичні аспекти організації виборів до Львівської міської та обласної рад у період 1940–1991 років. Доповідач доктор юридичних наук, професор кафедри права Леонід Іванович Рябошапко наголосив на важливості цих подій для становлення незалежної України.
Представник Львівського центру безоплатної правової допомоги Христина Романівна Гаталяк проінформувала присутніх щодо нового Виборчого кодексу України та наголосила на особливостях реалізації виборчого права на прийдешніх місцевих виборах 25 жовтня 2020 р. Вона роз'яснила порядок здійснення виборчого права відповідно до нового Виборчого кодексу України та акцентувала увагу на нововведеннях, запроваджених у цьому кодексі, роз'яснила особливості форми бюлетенів на виборах 2020 року та порядок їх заповнення. Також представник Львівського центру безоплатної правової допомоги відповіла на численні запитання присутніх щодо різноманітних організаційних моментів, які стосуються реалізації виборчого права в Україні.


Актуальною темою сьогодення є здійснення аграрної реформи та прийняття законопроєкту №2178-10 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Аграрний комітет парламенту підготував до другого читання законопроєкт, опрацювавши 4018 поправок на 2583 сторінках. Представники Львівського національного аграрного університету, а саме завідувачка кафедри права Галина Ігорівна Грещук, доцент кафедри права Ярина Зіновіївна Гаєцька-Колотило та президент Національної асоціації дорадчих служб України Іван Ярославович Паньків, взяли участь у телепередачі, де мали змогу донести думку аналізу важливого законопроєкту до суспільства та звернули увагу на основні моменти, які ще потрібно доопрацювати.
Загалом, згаданий законопроєкт №2178-10 потрібно аналізувати в контексті всього пакета законопроєктів, а саме №2195 – щодо електронних аукціонів, №2194 б – «дерегуляційний» законопроєкт ,  №2370 – «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», №0858 – «антирейдерський» закон. Без цього його важко адекватно оцінити, оскільки проєкт спрямований лише на вирішення обмеженого кола завдань із запуску повноцінного ринку земель.
Особливу увагу слід також звернути на обмеження максимальної концентрації земель у власності, адже зменшення до 10 тис. га неприпустиме. Потрібно ще зосередитись на юридичних особах, які також несуть собою небезпеку невизначеності кінцевого бенефеціара, та  інших озвучених раніше важливих моментах.
Тому тільки після ретельної підготовки можна запускати ринок земель сільськогосподарського призначення в Україні.


30 жовтня 2019 року на кафедрі права відбувся науково-практичний семінар «Надання правової допомоги в Україні» за участі заступника директора Львівського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Христини Гаталяк. Захід відвідали представники адміністрації, завідувачі та викладачі кафедр університету, а також студенти. Науково-практичний семінар розпочався зі вступного слова першого проектора, професора В.М. Боярчука, який звернув увагу присутніх на те, що сьогодні сотні тисяч громадян в Україні зіштовхуються з потребами захисту власних прав. У таких ситуаціях вони намагаються або діяти самостійно чи через знайомих, або звертаються за правовою допомогою. Тому даний семінар є дуже актуальним.
Христина Гаталяк повідомила, що безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, яка полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя і включає такі види правових послуг, як: захист; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, у органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Також було надано інформацію про механізми надання безоплатної правової допомоги в Україні, хто саме і на яких умовах може таку допомогу отримати, акцентовано увагу на важливих інтернет-ресурсах, якими можуть скористатися усі охочі, щоб більше дізнатися про свої права та можливості їх захисту.
На семінарі піднімалися найактуальніші питання та проводились цікаві дискусії на дану тематику. Підсумком науково-практичного семінару став перегляд документального фільму «Боротьба за справедливість» за участі Джамали. У цьому фільмі розкривається захист прав людини, її честі та гідності.
На завершення семінару виступила завідувачка кафедри права Г.І. Грещук, яка наголосила на важливості для громадян роботи Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги та проведення таких семінарів у майбутньому, адже ефективна реалізація прав людини залежить від правової культури, правосвідомості кожного.17 жовтня 2019 р. студенти групи Пр-12сп та Пр-11 (спеціальність «Право») разом із куратором групи, доцентом кафедри права Б.П. Ратушною відвідали Сихівський відділ поліції м. Львова. Студенти мали змогу ознайомитись із особливостями слідчо-оперативної роботи відділу поліції, зокрема були присутніми при складанні опису речових доказів. Отриманий практичний досвід безперечно сприятиме кращому засвоєнню студентами знань з кримінального права та процесу.
8 жовтня 2019 року на кафедрі права ЛНАУ відбулася інтелектуальна гра, присвячена Дню юриста. У даному заході взяли участь студенти із різних факультетів університету. Метою заходу було закріплення  знань, вмінь та навичок із основ права; сприяння формуванню правової свідомості студентів; удосконалення вміння логічно мислити, аргументовано висловлювати свою думку.
Інтелектуальна гра складалася із 4 етапів.
Перший етап проходив за принципом брейн-рингу: команда, яка найшвидше давала правильну відповідь на запитання, отримувала перемогу.
Другий етап полягав у правильному розв’язанні ситуаційної задачі.
Метою третього конкурсу було відобразити слово з юриспруденції за допомогою навідних питань.
І на завершення було проведено конкурс капітанів на тему: «Для чого потрібні правозахисники в нашій державі?»
Всіх учасників було відзначено сертифікатами за участь у інтелектуальній грі.
З привітальним словом з нагоди Дня юриста виступила к.ф.н. А. М. Куза, в. о. доцента кафедри гуманітарної освіти, керівник підрозділу з організації виховної роботи ЛНАУ.
Шановні колеги! Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята — Дня юриста! Нехай на Вашому боці завжди будуть Закон, Правда та Справедливість, а творча наснага, професійний успіх і любов до своєї роботи ніколи не покидають Вас,  нехай здійснюються всі плани та задуми як на професійному, так і на життєвому шляху.
Колектив кафедри права вітає доцента кафедри, к. ю. н., обудсменку з виборчих прав Я. З. Гаєцьку-Колотило з отриманням подяки від ЛОДА за сприяння у проведенні виборчих кампаній 2019 року. Вітаємо із заслуженою нагородою і бажаємо нових досягнень.25 вересня 2019 року доцент кафедри права економічного факультету Я.З. Гаєцька-Колотило, як експерт у сфері земельних правовідносин, була учасником семінару «Ефективне використання земельних ресурсів в об'єднанні територіальних громад». Метою даного семінару було обговорення актуальних проблем земельних правовідносин в ОТГ.
24 вересня 2019 року в приміщенні департаменту агропромислового розвитку завідувач кафедри права економічного факультету Г.І. Грещук взяла участь в круглому столі щодо обговорення законопроекту України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», що безпосередньо стосується скасування мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення з 01 жовтня 2020 року за певних умов. Ключовими інсайтами дискусії були умови продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, захисту приватної власності, захисту орендаря як основного виробника сільгосппродукції.19 вересня 2019 року студенти групи Пр-12сп та Пр-11 спеціальності «Право» економічного факультету  разом із доцентами кафедри права Б.П. Ратушною та О.С. Руданецькою відвідали 26 міжнародний Book forum. На цьому заході студенти мали змогу  ознайомитися із багатою палітрою книжкових видань юридичної літератури.28 травня 2019 р. на кафедрі права Львівського національного аграрного університету відбувся науково-практичний семінар на тему «Особливості реалізації права на працю в Україні».
Організатори щиро дякують усім учасникам семінару.


Powered by Web Agency