VIII Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Сучасний менеджмент: витоки, реалії та перспективи розвитку»

18 травня 2022 р. на кафедрі менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого відбулась щорічна, восьма за рахунком Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Сучасний менеджмент: витоки, реалії та перспективи розвитку». Дана конференція присвячена дню народження відомого економіста-аграрника, д.е.н., професора Петра Степановича Березівського, а також 75-й річниці від створення кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого та 70-літтю факультету управління, економіки та права Львівського національного університету природокористування.
Цьогорічна конференція, проведена в надскладних умовах збройної боротьби українського народу проти росії, вкотре довела, наскільки багатогранним і талановитим є наше студентство, що підкреслюється різноманіттям доповідей та широкою географією учасників конференції.
Роботу конференції словами привітання розпочали: декан факультету управління, економіки та права, к.е.н., доцент Володимир Ковалів, завідувачка кафедри менеджменту імені професора Є.В. Храпливого, к.е.н., доцент Лілія Войнича та проректор з навчально-виховної роботи, к.е.н., доцент Юрій Дубневич.
Актуальна тематика досліджень, цікаві та змістовні доповіді учасників конференції, жваві дискусії та обговорення створили атмосферу свята науки на кафедрі менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого ЛНУП.
За результатами роботи конференції сформований збірник тез, а також були вручені сертифікати активним учасникам конференції.
Щиро дякуємо всім учасникам за те, що знайшли час та можливість взяти участь в нашій конференції, і бажаємо вам повною мірою реалізувати себе на науковій стежині.19 березня святкує свій день народження українська письменниця, поетеса-шістдесятниця, совість української нації – Ліна Василівна Костенко.
Під час проведення виховних годин наші талановиті студенти вирішили привітати Ліну Василівну з днем народження шляхом декламації її поезій і створити відповідні відеоролики.
Щиро дякуємо за креативність, сміливість та ініціативність нашим неймовірним студентам, а саме: Софії Божейко, Яні Мітленко, Катерині Портухай (на окремому відео) (студентки 1 курсу спеціальності «Менеджмент»), Назарію Жоміру, Тарасу Нестеру, Василю Кришталю (студенти 1 курсу спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»), Ірині Щербі (студентка 1 курсу спеціальності «Маркетинг»). Також висловлюємо подяку їхньому куратору – асистенту кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Михайлу Лизаку.
Ліно Василівно, бажаємо, щоб муза завжди крокувала з Вами поруч, а результати вашої діяльності і громадянська позиція продовжували і надалі виховувати покоління справжніх, щирих та незламних українців.


Слава Україні!


Формула сучасної та якісної вищої освіти – освітня програма «Менеджмент» у Львівському національному університеті природокористування


15 лютого 2022 р. кафедрою менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого заслухано та обговорено звіти аспірантки четвертого року навчання Ірини Колодій та аспірантки першого року навчання Вікторії Клецик про виконання індивідуального плану роботи.
Аспірантки доповіли про основні результати своєї наукової діяльності протягом звітного періоду та озвучили план роботи на 2022 р.
Ірина Колодій, знаходячись на завершальному етапі виконання наукового дослідження, презентувала себе як сформований науковець з відповідним багажем наукових праць, апробацій результатів та чіткого розуміння досліджуваної проблеми.
Вікторія Клецик, в свою чергу, представила чіткий план виконання наукового дослідження та дедлайни поетапного його виконання.


За результатами обговорення представлених звітів членами кафедри прийнято одностайне рішення затвердити звіти аспірантів В. Клецик та І. Колодій та висловлено рекомендації щодо покращення якості наукової роботи.27 січня 2022 р. в рамках проведення Дня відкритих дверей на факультеті управління, економіки та права Львівського національного аграрного університету деканом факультету, к.е.н., доцентом Володимиром Ковалівим було презентовано, зокрема, спеціальність 073 «Менеджмент».
Освітня програма «Менеджмент» враховує сучасні тенденції та вимоги ринку праці. Підготовка здобувачів вищої освіти за освітньою програмою проводиться із залученням спеціалістів-практиків у галузі управління, використанням сучасного програмного забезпечення та інформаційних технологій, що дозволяє готувати конкурентних на ринку праці фахівців-менеджерів.
Детальну інформацію щодо вступної компанії 2022 року за спеціальністю 073 «Менеджмент» Львівського НАУ можна отримати:
- тел. 0962519222 – к.е.н., доц., завідувачка кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Лілія Войнича;
- сторінка кафедри на сайті Львівського НАУ: http://lnau.edu.ua/lnau/index.php/uk/f-s/ekon/kafmen2020.html;
- фейсбук-сторінка кафедри: https://www.facebook.com/kafedramenegmentuHraplyvoho.
Доєднуйтесь!


Завершальний акорд… Відбувся успішний захист кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня «Магістр» здобувачами вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент». Сьогодні ви ще здобувачі вищої освіти, а завтра – успішні бізнесмени, топменеджери, фахівці найвищого рівня. Сьогодні ви ще на студентській лаві, а завтра – стейкхолдери, спікери та учасники навчально-практичних семінарів у рідній альма-матер… В добрий час, наші випускники, наша гордість…

Щасливої, успішної долі нашим випускникам хочемо побажати такими віршованими рядками…

Подаруй людині крила.
Щастя крила,
Щоб і вона літать навчилась.
Бо що людина
Яка безкрила?
Маля, дитина…
Життям блукає,
І проживає,
Бо не літає…
А та людина,
Що має крила,
Вона щаслива.
Іде шляхами,
До хмар літає,
Свої дороги,
На роздоріжжі,
Ті що захоче – ті й обирає,
Бо крила має… (Галина Британ)9 грудня 2021 р. відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачами вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент» ОС «Магістр» заочної форми навчання. Жвава дискусія під час захисту, обмін професійним досвідом, практичний підхід до виконання кваліфікаційних робіт – невід’ємні складові підбиття підсумків на завершальному етапі здобуття повної вищої освіти.
Вітаємо наших випускників з присвоєнням освітнього ступеня «Магістр», зичимо стрімкого кар’єрного росту, реалізації задуманих бізнес-проєктів, основою яких буде використання набутих під час навчання знань та професійних навичок.


Найкращою оцінкою роботи викладача є успішний, результативний студент. 22 листопада 2021 р. відбулось вручення стипендії імені Ярослава Зайшлого найкращим здобувачам вищої освіти ЛНАУ. Серед стипендіатів доцільно відзначити здобувачку вищої освіти 4-го курсу спеціальності 073 «Менеджмент» Ірину Кучіну.
Талановита, яскрава, сповнена енергії та запрограмована на результат Ірина отримала достойну відзнаку за здобутки на науковій ниві, активну життєву позицію та високі результати у навчанні. Кафедра менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого щиро вітає Ірину з високою оцінкою її досягнень та зичить подальших наукових звершень, реалізації амбітних проєктів та кар’єрних злетів.


10 листопада 2021 р. на кафедрі менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого було проведено вебінар, присвячений питанням менеджменту в ІТ-сфері. Модератор зустрічі, завідувачка кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Лілія Войнича у вступному слові наголосила на важливості поєднання теоретичної та практичної складових підготовки здобувачів вищої освіти.
Спікерами виступили Інна Приходько, офіс-менеджер, та Софія Степанова, HR-менеджер ІТ-компанії  ТЕМY. Доповідачі розкрили важливу роль менеджера (HR manager, Account manager, Project manager, Office manager, IT-recruiter) у формуванні успішної діяльності компанії. Неординарність проведеного заходу полягає в тому, що у півторагодинній зустрічі вдалось поєднати навчальний процес з елементами практичної підготовки для здобувачів вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент» ЛНАУ та профорієнтаційну роботу, оскільки активними учасниками вебінару були студенти і викладачі Вишнянського коледжу ЛНАУ. Важливим результатом вебінару є напрацювання концепції подальшої співпраці кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого та ІТ-компанії ТЕМY щодо підготовки висококваліфікованих фахівців-менеджерів у ЛНАУ.


9 листопада 2021 року на кафедрі менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого у режимі онлайн-конференції відбулося засідання студентського наукового гуртка «Менеджер». Крім здобувачів вищої освіти, у конференції взяли участь завідувачка кафедри к.е.н., доц. Лілія Йосипівна Войнича та викладачі кафедри.
Тематика наукового заходу – «Комунікації як інструмент побудови репутації».
У ході проведення конференції було розглянуто та проаналізовано базові засади створення позитивної репутації та управління нею. Зокрема, керівник гуртка ст. викл. Тетяна Станько зазначила, що зі стрімким розвитком інформаційного простору та технологій кожен з нас стає комунікатором з потенційно величезною аудиторією, але найкраще використовувати існуючі можливості для просування своєї професійної репутації, своїх продуктів чи організації можливо лише за умови розуміння базових принципів комунікації, медіавідносин, створення контенту для соціальних мереж тощо.
У ході проведення заходу гуртківці активно долучалися до обговорення та аналізу зазначеної теми.
Дякуємо всім учасникам онлайн-конференції за активну участь! Бажаємо творчих звершень та продуктивної наукової роботи!


Подальшого розвитку набула співпраця кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого з ТОВ «Бізнес-баланс». В рамках укладених факультетом управління, економіки та права ЛНАУ зі Спілкою автоматизаторів бізнесу угод здобувачі вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент» отримали можливість освоїти сучасні програмні продукти, зокрема «BAS», які призначені для автоматизації управління діяльністю підприємств великого та середнього розміру з багатопрофільною структурою, в тому числі з технічно складним виробничим процесом.

Вміння використовувати у своїй діяльності програмний продукт «BAS ERP», який є комплексним рішенням, що охоплює основні контури управління і обліку та дозволяє організувати єдину інформаційну систему для управління різними аспектами діяльності підприємства, є запорукою підготовки висококласних, конкурентоспроможних на ринку праці фахівців в галузі управління.


28 жовтня 2021 року відбулася відкрита виховна година, проведена в онлайн-режимі через платформу Zoom із залученням капелана Львівського національного аграрного університету о. Івана Венгрина. Наставник академічної групи Мо-21 к.е.н., в.о. доц. Олеся Бінерт з вступним словом про питання вакцинації проти Covid-19 розпочала виховну годину. До обговорення актуальної теми сьогодення та її важливості в умовах карантину активно долучалися здобувачі вищої освіти.


13 жовтня 2021 р. відбулося відкрите показове лекційне заняття з дисципліни «Організаційна поведінка та організація праці менеджера» (Ч. 2). Лектор – к.е.н., в.о. доцента кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Олеся Бінерт.

Відкрите лекційне заняття проведено в академічних групах Мо-41 та Мо-22СП спеціальності «Менеджмент» (ОС «Бакалавр»). Тема лекції – «Організація й проведення нарад та зборів».

Лектор на високому рівні педагогічної майстерності у доступній та зрозумілій для здобувачів вищої освіти формі подала матеріал. Під час проведення лекції використовувалася відеопрезентація.

Присутні директор навчально-наукового інституту заочної та післядипломної освіти ЛНАУ, професор Стефанія Онисько, декан факультету управління, економіки та права ЛНАУ, доцент Володимир Ковалів, завідувач кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого, доцент Лілія Войнича, доцент Андрій Верзун, доцент Наталія Михалюк, доцент Оксана Синюк, асистент Михайло Лизак взяли участь в обговоренні результатів відкритого показового лекційного заняття та позитивно його оцінили.


Оголошення

13 жовтня 2021 року на І парі відбудеться відкрите лекційне заняття в академічних групах МО-41 та МО-22сп з дисципліни «Організація праці менеджера».
Тема лекційного заняття – «Організація й проведення нарад та зборів».
Ведучий викладач – к.е.н., в.о. доцента кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Олеся Василівна Бінерт.
Запрошуються вільні від занять викладачі.


Свято науки у Львівському національному аграрному університеті

XXII Міжнародний науково-практичний форум став платформою для обміну досвідом як у науковій, так і практичній роботі. Науково-педагогічні працівники, аспіранти кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого взяли участь у роботі конференцій «Організаційно-економічний механізм розвитку агропромислового комплексу і сільських територій» та «Інноваційні технології в освіті», де представили результати наукових досліджень, активно долучились до дискусій та обговорення стану та перспектив використання сучасних освітніх технологій.


15 вересня 2021 р. в рамках вивчення дисципліни «Організація праці менеджера» відбувся навчально-практичний семінар на тему «Проєктний менеджмент в ІТ».
Спікер Project & Business manager in SmartTec Роман Рудик розкрив основні «таємниці» та суть роботи проєктного менеджера в ІТ, поділився практичним досвідом щодо методології управління ІТ-проєктами, на прикладі реальних кейсів охарактеризував особливості аналізу як окремих етапів реалізації ІТ-проєктів, так і їх завершення в цілому.
Навчально-практичний семінар видався цікавим як з практичної точки зору, адже дозволив здобувачам вищої освіти опанувати окремі прикладні навички роботи проєктного менеджера в ІТ, так і з мотиваційної.
Роман Рудик окреслив перспективи для фахівців в даній сфері: достойний дохід, постійна зайнятість, можливості кар’єрного зростання, соціальний пакет та статус тощо. Водночас особливу увагу спікер приділив питанням самовдосконалення та саморозвитку, що є основою самореалізації особистості та передумовою досягнення поставлених цілей.


31 серпня 2021 року аспірантка кафедри менеджменту імені професора Є.В. Храпливого Ірина Колодій долучилася у форматі Zoom-конференції до експертної панелі для представників агросектору України. Захід відбувся в рамках організаційно-діяльнісної Платформи «Агро». Організаторами заходу виступили Волинська бізнес-школа при Острозькій академії спільно з Рівненською обласною державною адміністрацією.
Цікавими були доповіді експертів Марії Богонос та Тараса Бебешка, котрі розкрили європейські та загальносвітові тенденції, що суттєво впливають на агробізнес і створюють передумови для більш ефективного та безпечного планування діяльності вітчизняними представниками агросектору.


На виконання розпорядження ректора Львівського НАУ № 23 від 26.08.2021 «Про проведення звітування аспірантів» кафедрою менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого 14 вересня 2021 р. заслухано та обговорено звіт аспірантки третього року денної форми навчання Ірини Колодій щодо виконання індивідуального плану роботи. Аспірантка у презентаційній формі представила результати виконання наукового академічного дослідження за звітний період, окреслила основні досягнення та проблемні питання.
Науковий керівник, декан факультету управління, економіки та права, доцент Володимир Ковалів надав позитивну оцінку проведеної аспіранткою роботи та зазначив, що дисертаційне дослідження виконується відповідно до затвердженого індивідуального графіка, апробація матеріалів дисертації відображається у наукових працях. Аспірантка бере активну участь у науково-практичних конференціях, семінарах, вебінарах, круглих столах, тематика яких тісно пов’язана із темою дисертації. Ірина Колодій представила публікації у наукових виданнях, які індексуються у наукометричних базах, вітчизняних та закордонних періодичних фахових виданнях, а також наголосила на актуальності та ефективності міжнародного стажування аспірантів.
В результаті жвавого обговорення представлених результатів членами кафедри прийнято одноголосне рішення затвердити звіт аспірантки Ірини Колодій та висловлено рекомендації щодо деяких дискусійних моментів дисертаційної роботи.


Кафедрою започатковано комплексну співпрацю з Куликівською селищною ТГ за такими основними напрямами:
1. Голова Куликівської селищної ради Лілія Бова офіційно набула статусу стейкхолдера освітньої програми «Менеджмент», долучившись до її формування та рецензування;
2. Підписано договір про створення на базі Куликівської селищної ТГ філії кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого ЛНАУ, що посилить практичну складову підготовки фахівців-менеджерів;
3. Створено робочу групу та розпочато процес погодження і підписання угоди щодо виконання кафедрою госпдоговірної тематики.
7 квітня кафедра менеджменту поповнилася ще однією філією і базою практики для здобувачів вищої освіти. Нею стало фермерське господарство Кушпіт Б.О.
Керівник господарства погодився бути стейкхолдером освітньої програми «Менеджмент» та підписав угоду про розробку госпдоговірної тематики, яка виконуватиметься робочою групою кафедри.
Варто зазначити, що дане фермерське господарство є одним з найбільших землекористувачів у регіоні.


Вагоме місце у формуванні конкурентоспроможних на ринку праці фахівців посідає практична підготовка. В рамках проходження навчальної практики студентами спеціальності 073 «Менеджмент» першого та другого курсів стейкхолдером спеціальності, головним спеціалістом відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи Департаменту АПР Львівської ОДА, к.е.н. Андрієм Михайловичем Олійником 1 березня 2021 р. проведено практичне заняття, на якому було розкрито суть та особливості державного управління і регулювання в галузі АПК. Лейтмотивом заняття було питання реалізації комплексної програми розвитку сільського господарства Львівської області на період 2021–2025 рр.


Виховна година, присвячена річниці бою під Крутами

26 січня 2021 року на IV парі для студентів економічного факультету була проведена виховна година на тему «Бій під Крутами».
Ця історична подія відбулась в січні 1918 року біля залізничної станції Крути. Бій між 4 тисячами солдатів російської Червоної гвардії та загоном із київських курсантів та козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень, тривав понад п’ять годин. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії та мости. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
Після бою в полон потрапили 27 юнаків, які були страчені більшовиками. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив їх героїчному вчинку вірш «Пам’яті тридцяти».
Після доповіді наставника груп Мо-31 та Мо-12СП доцента Н.І. Михалюк студенти обговорювали тему та доповнювали інформацію.
Виховну годину відвідали проректор з навчально-виховної роботи, к.е.н., доц. Ю.В. Дубневич та заступник декана з виховної роботи, к.е.н., доц. О.Б. Булик.


29 грудня 2020 року на кафедрі менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого відбувся захист дипломних робіт здобувачів вищої освіти денної форми навчання спеціальності 073 «Менеджмент».
Захист дипломних робіт відбувався у 328 аудиторії головного корпусу з використанням мультимедійних технологій. Публічний захист проходив з дотриманням усіх карантинних норм і заходів безпеки при екзаменаційній комісії, у склад якої входили: голова комісії, д.е.н. І.Б. Яців, к.е.н. Ю.В. Дубневич, к.е.н. Л.Й. Войнича, к.е.н. О.В. Федик.
З доповіддю виступили всі магістранти й гідно та достойно представили свої роботи.
Вітаємо наших випускників з успішним захистом дипломних робіт та бажаємо всіляких щедрот на професійній ниві!
Вдалого Вам життєвого шляху, успішної кар’єри!
Вітаємо з прийдешнім Новим Роком та Різдвом Христовим!


Кафедрою менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого зініційовано проведення циклу семінарів з управлінської тематики. До участі у семінарах будуть запрошені практики, роботодавці, стейкхолдери для проведення дискусій з актуальних питань у сфері менеджменту.
15 грудня 2020 року спікером заходу був Андрій Михайлович Олійник, к.е.н., головний спеціаліст відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, наш стейкхолдер, співрозробник освітньої програми «Менеджмент».
Тема науково-практичного семінару – «Державне регулювання та проєкт підтримки агропромислового комплексу України на 2021–2023 рр.».
Долучилися викладачі кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого, студенти та аспіранти спеціальності «Менеджмент».
Проведення таких семінарів сприяє прямому зв’язку теорії з практикою в процесі навчання здобувачів вищої освіти. Обговорювалися проблемні питання, що стосуються підтримки агропромислового комплексу України. Учасники дискутували, студенти ставили різні питання доповідачу, на що отримували влучні й цікаві відповіді.
Дякуємо всім учасникам семінару. До зустрічі на нових заходах.


27 листопада 2020 р. кафедра менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого відвідала виставку «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини», яка розміщена в головному корпусі університету і приурочена до Дня Гідності і Свободи. На виставці представлено стенди із фото та описом життя наших Героїв-земляків. Особливу увагу привертають стенди з Анатолієм Жаловагою, уродженцем міста Дублян.
У таких місцях відчувається патріотизм та нескорений дух наших співвітчизників, які полягли в ім’я нашого незалежного майбутнього.
Назавжди у наших серцях залишиться пам’ять про Героїв Небесної Сотні…


Виховна година, проведена куратором групи Мо-11 к.е.н., в.о. доц. О.В Бінерт на платформі Zoom 19 листопада 2020 року, була присвячена Дню Гідності та Свободи, який ми відзначаємо 21 листопада.
Тема для обговорення: Країна нескорених.
Мета виховної години: прищеплювати любов до Батьківщини; розвивати риси гідного громадянина своєї країни, виховувати патріотичну свідомість у студентів та ін.Тепло моїх долонь, і розуму, і серця я Україні милій віддаю!
Куратор групи Мо-31 к.е.н., доц. Л.Й. Войнича звернула увагу на відомих українських особистостей, постаті, символіку, визначні події, а студентам запропонувала відчути себе президентами нашої Батьківщини та пофантазувати щодо своїх планів і прагнень на цій посаді. Виховна година, проведена через платформу Zoom 17 листопада 2020 року, пройшла на позитивній ноті.

Виховна година на тему «Чуйність і байдужість», яка була присвячена Міжнародному дню толерантності, проведена через платформу Zoom 19 листопада 2020 року у групі Мо-12сп наставником к.е.н., доц. Н.І. Михалюк. Всі студенти були присутні.
Мета: виховувати в студентів почуття доброти, чуйності, милосердя, поваги до людей та формувати активну життєву позицію, яка проявляється в дієвій допомозі. Обговорювалося питання людських чеснот, а саме постійне вдосконалення розуму й волі, які керують нашими вчинками та спрямовують нашу поведінку.


10 листопада 2020 р. згідно з графіком проведення відкритих виховних занять у групі Мо-42 відбулася відкрита виховна година на тему «Вплив карантину на вертикальні зв’язки в організації». Проводив заняття куратор групи доц. В.М. Ковалів. Обговорювалися актуальні питання життя та дотримання карантинних норм.
5 листопада 2020 року у групі МО-21 в.о. доц. О.В. Федик провела відкриту виховну годину на тему «Соціальна підтримка і допомога» через платформу Zoom. В процесі проведення заняття було розкрито систему заходів, спрямованих на повернення особи до активного життя та праці, відновлення її соціального статусу з допомогою суспільства та держави.


Згідно з графіком проведення відкритих виховних занять, 8 жовтня 2020 року на 3 парі наставник групи Мо-11 в.о. доц. О.В. Бінерт провела відкриту виховну годину на тему «Рідна мова в житті сучасної людини».
Основні питання, які обговорювалися:
- значення мови в житті суспільства та людини;
- мова як основний засіб спілкування та вираз особистості в суспільному житті та професійній діяльності.
На занятті були присутні усі студенти групи, а також викладачі кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого (доц. Л.Й. Войнича, в.о. доц. Р.Р. Антонюк, доц. В.М.Ковалів).


5 жовтня 2020  р. на 4 парі в.о. доц. Р.Р. Антонюк провела відкриту виховну годину в групі Мо-41 на тему «Небезпека зайвого скупчення людей в період пандемії». Були присутні усі студенти, а також викладачі кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого: доц. Л.Й. Войнича, в.о. доц. О.В. Бінерт, в.о.доц. О.В.Федик.


Колектив кафедри менеджменту імені професора Є.Храпливого вітає к.е.н., доцента кафедри Юрія Володимировича Дубневича з нагородженням грамотою Львівської обласної ради!


12 жовтня відбулась спільна зустріч студентів економічного факультету зі студентською самоврядною організацією «Основа» та проректором з навчально-виховної роботи Юрієм Володимировичем Дубневичем.
На зустрічі розглядали питання діяльності ССО «Основа» та залучення здобувачів вищої освіти першого року навчання до участі та співпраці. Також запропоновано здобувачам вищої освіти алгоритм дистанційного навчання та можливості діджиталізації  освітнього процесу в ЛНАУ. Особливу увагу звернено на формування студентської індивідуальної траєкторії. Як приклад розглядались вибіркові освітні компоненти освітньої програми «Менеджмент», гарантом якої є проректор з навчально-виховної роботи, к.е.н., доцент Ю.В. Дубневич.


Про Трускавецьку ОТГ з науковим підходом

26 серпня 2020 р у конференц-залі ГКК «Карпати» відбулася пресконференція за участю провідних науковців Львівського національного аграрного університету і президента громадської спілки «Туристичний кластер Трускавець» Лева Грицака щодо соціально-економічного розвитку Трускавецької ОТГ.

Учасники пресконференції ділилися своїми баченнями соціально-економічного розвитку Трускавецької ОТГ. Зокрема, Юрій Дубневич, кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого ЛНАУ поділився думками про розвиток програми сприяння, створення та забезпечення функціональних об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Трускавецькій ОТГ.

Як результат тісної та плідної співпраці вийшов посібник «Соціально-економічний розвиток Трускавецької об’єднаної територіальної громади».


Вітаємо доцентів кафедри менеджменту імені професора Євгена Храпливого Львівського НАУ Ю.В. Дубневича та І.В. Магійовича з успішним завершенням курсу «Управління проєктами місцевого розвитку». Бажаємо нових наукових звершень!


Вітаємо студентку групи МО-21 спеціальності «Менеджмент» Ірину Кучіну та наукового керівника к.е.н., доцента Д.Г. Черевка з перемогою у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Управління у сфері економічної конкуренції» та отриманням диплома ІІІ ступеня!


Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом і економіка праці»!

1 квітня 2020 року у Тернопільському національному економічному університеті оприлюднено результати засідання галузевої конкурсної комісії щодо оцінювання наукових робіт, поданих на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом і економіка праці».
Загалом на конкурс було надіслано 106 студентських наукових робіт від 124 учасників. За підсумками попередніх рецензій конкурсною комісією відібрано до участі у підсумковій конференції 27 робіт.
За результатами оцінювання студентка економічного факультету Львівського національного аграрного університету Ольга Василівна Чижевська стала однією із переможців конкурсу. За високу якість теоретичної підготовки та практичне впровадження результатів студентка нагороджена дипломом ІІІ ступеня.
Наукова робота виконувалася під керівництвом к.е.н., доцента кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Лілії Ярославівни Балаш.

Вітаємо та сподіваємося на майбутні перемоги та досягнення!


Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління проєктами та програмами»!

12 березня 2020 року на базі Львівського національного аграрного університету відбулося засідання галузевої конкурсної комісії щодо оцінювання наукових робіт, поданих на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління проєктами і програмами». На розгляд галузевої конкурсної комісії надійшло 76 студентських наукових робіт.
За результатами оцінювання студентка економічного факультету Львівського національного аграрного університету Ольга Схаб стала однією із переможців конкурсу та нагороджена дипломом ІІІ ступеня.
Наукова робота виконувалася під керівництвом к.е.н., в.о. доцента кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Ольги Володимирівни Федик.
Вітаємо та бажаємо нових здобутків і перемог!


4 березня 2020 року о 13.00 в ауд. 324 у Львівському національному аграрному університеті на економічному факультеті відбулася VІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція на тему «Сучасний менеджмент: витоки, реалії та перспективи розвитку», присвячена 69-й річниці від дня народження д.е.н., професора Петра Степановича Березівського.

Конференція розпочалася зі вступного слова-привітання декана економічного факультету, в.о. проф. Я.С. Янишина, к.е.н., доц., завідувача кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Ю.В. Дубневича, д.е.н., проф., завідувача кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Ю.Є. Губені, а також к.е.н., доц. кафедри економіки З.П. Березівського.

Далі з доповідями виступили студенти:

- Максим Бичків. Реновація як новий подих у старі простори;

- Діана Ільчишин. Значення лідерства в менеджменті;

- Роксолана Штефанець. Менеджер як сучасний керівник. Тайм-менеджмент. Самоменеджмент;

- Юліан Хомечко. Асертивність: як сказати «ні» і не почуватися винним;

- Анастасія Булавінець. Основні тенденції аналітики бізнесу;

- Галина Зінчук. Дослідження послідовності прийняття управлінських рішень в аграрному секторі економіки;

- Олег Демків. Управління підприємством в період кризи;

- Ольга Нижник. Вдосконалення організації стратегічного управління підприємствами агробізнесу;

- Тетяна Чапранська. Особливості та проблеми страхового андерайтингу в Україні;

- Артем Мельник. Планування виробничих ресурсів аграрного підприємства;

- Ірина Тимків. Проблематика фінансового менеджменту сільськогосподарських підприємств та шляхи її вирішення;

- Діана Герасимчук. Напрями використання дронів у сільському господарстві;

- Соломія Земан. Євроінтеграція банківських рахунків в Україні;

- Розілє Насибова. Важливість тренінгів у підлітковому віці як умова формування конкурентного фахівця в час постіндустріальної економіки;

- Валерія Подстрєл. Модель сучасного менеджера;

- Катерина Возняк. Проблеми і перспективи управління на підприємствах малого та середнього бізнесу;

- Назар Луцюк. Досягнення стратегічних цілей організації за допомогою створення системи менеджменту з охорони здоров’я та безпеки праці;

- Ігор Яворів. Менеджмент та підприємництво: тренди розвитку;

- Наталія Турчин. Фінансовий менеджмент та управління фінансово-кредитними відносинами;

- Лілія Галан. Характеристика окремих типів управлінських інформаційних систем.

Найбільш активним учасникам конференції вручено грамоти.

За результатами конференції сформовано збірник тез.


26-27 лютого на кафедрі менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого відбувся захист магістерських дипломних робіт зі спеціальності «Менеджмент».

На захист було представлено роботи, присвячені актуальним питанням менеджменту.

Результати роботи екзаменаційної комісії показали, що професорсько-викладацький склад кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого готує висококваліфікованих магістрів спеціальності 073 «Менеджмент», які володіють глибокими теоретичними знаннями і практичними навичками з присвоєної кваліфікації.

Вітаємо студентів з успішним захистом дипломних робіт та бажаємо плідної професійної діяльності та успіхів на професійній ниві!


11 лютого 2020 року відбулася виховна година зі студентами групи МО-41 на тему «Леся Українка – зразок мужності та жіночності». Разом зі студентами куратор групи доц. Л.Я. Балаш та викладачі кафедри менеджменту ім. проф. Є.В.Храпливого О.В. Бінерт, Л.Й. Войнича та Р.Б. Попівняк висловили свої погляди щодо обраної теми.

Поезія Лесі Українки відображає справжню жіночність її характеру, поєднує поетичність і сентименталізм мислення із буденною рутиною.

Досліджували поезії з циклу «Невольницькі пісні», де аналізували суть терпіння в людському житті: «…стане вінцем лиш тоді плетениця тернова, коли вільна душею людина по волі квітчається терном, тямлячи вищу красу…»

Леся Українка є символом мужності, жіночності, стійкості, та головне – людиною з «вільною душею».


10 лютого 2020 року кафедрою менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Львівського національного аграрного університету було підписано договір про співпрацю із Жовківською районною радою, Великолюбінською та Магерівською ОТГ, Куликівською, Жовківською, Великодорошівською, Надичівською та Малехівською радами у сфері науково-консультаційної та дорадчої діяльності.

Щорічно викладачі кафедри менеджменту проводять профорієнтаційну роботу у школах районів та області. Завідувач кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого ЛНАУ Ю.В. Дубневич провів робочу зустріч із дирекцією, батьками та учнями загальноосвітньої школи №3 у м. Жовква, на якій було представлено презентаційний матеріал Львівського аграрного національного університету та донесено всі переваги здобуття вищої освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент». Також 7 лютого 2020 року к.е.н., в.о. доц. О.В. Бінерт провела профорієнтаційну роботу у ОЗО «Заклад загальної середньої освіти I-III ст. №4» у м. Ківерці Волинської області. Учням і батькам було детально висвітлено загальну інформацію про університет, кафедру менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого, умови навчання, інфраструктуру студентського містечка, життя студентів та співпрацю із закордонними партнерами.


3 лютого 2020 року на кафедру менеджменту ім. проф. Є.Храпливого завітав її випускник з європейським визнанням.
Костянтин Білецький, успішний менеджер, ресторатор та керівник ресторанного бізнесу, поділився зі студентами та викладачами кафедри тонкощами розвитку ресторанного бізнесу та успішного управління ним.


10 вересня 2019 р. у гуртожитку № 3 доц. Г.І. Тибінка прочитала лекцію для студентів економічного факультету до 26 Форуму видавців у Львові на тему «Книги в нашому житті». Обговорено вагому роль книги в динамічному інформаційному середовищі.

Студенти висловлювали дуже цікаві, часом із притаманною їм рисою юнацького максималізму, погляди на запропоновану теми.

Висловлювалися погляди, що для одних книжка – це скарб, а є й такі, для яких книжка нічого не значить, це додаток до хатнього інтер'єру.

Виникало питання – коли необхідно прививати шану і любов до книги, на якому етапі розвитку особистості.

Під час бесіди у студентів і викладачів виникали різні цікаві думки на тему ролі книжки у нашому житті. Обрана викладачами тема була дуже актуальна, цікава та неоднозначна.


16 травня 2019 року в Одеському національному економічному університеті пройшов ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму «Менеджмент інноваційної діяльності». Студенти групи Мо-41 Розілє Насибова, Анна Нікітіна та Олег Воробей зайняли 5 місце серед 77 учасників з 25 закладів вищої освіти України і стали переможцями в номінаціях: «Менеджер – координатор» – Анна Нікітіна, «Уміння управляти реальними інвестиціями підприємства» – Розілє Насибова, «Уміння планувати інноваційні процеси» – Олег Воробей. Науковий керівник – доцент кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Р.Б. Попівняк.
Вітаємо з перемогою!

24 квітня 2019 року в Полтавській державній аграрній академії проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу наукових робіт із напряму «Управління у сфері економічної конкуренції». Студентка групи Мо-51 Юлія Людвік отримала диплом ІІІ ступеня за представлену роботу «Підвищення конкурентоспроможності виробництва продукції ягідництва». Науковий керівник – доцент Д. Г.Черевко.
Вітаємо молодого науковця та наукового керівника!26 березня 2019 р. в рамках проходження навчальної практики з дисципліни «Менеджмент» керівник практики Л.Й. Войнича разом зі студентами групи МО-21 провели виїзне заняття на виробництві ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед».

Студенти відвідали відділ логістики, постачання, земельних відносин, відділ контролю за виробництвом. Студенти ознайомилися з організацією виробничих процесів при виробництві та реалізації картоплі, а також забезпеченням контролю за виробничими процесами.

ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» є сучасним підприємством, яке використовує сучасну техніку та технології в аграрній сфері, тому отриманий студентами практичний досвід є запорукою формування їх компетенцій та навичок.


22 січня 2019 року український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії — столітній ювілей Дня Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу.
З цієї нагоди у Музей Степана Бандери завітали студенти економічного факультету разом із куратором Г.І. Тибінкою. Студенти дізналися від А.В. Ковалів історичні факти про Акт Злуки в далекому 1919 році. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів – урочисте проголошення злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Ті події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї – у розмаїтті жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. В єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети — побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
Опісля у Музеї Степана Бандери відбувся флешмоб «Україна – єдина», а також було представлено книжкову виставку: «Соборна мати –  Україна, одна для всіх, для всіх єдина».
Міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України! Слава Україні!


26 листопада 2018 року в навчальній аудиторії 324 відбулась неформальна зустріч студентів-менеджерів. В рамках даного заходу з доповідями на тему «Мій управлінський досвід» виступили завідувач кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого В.В. Бойко та студенти групи Мо-41 В. Кулявець, Д. Сметана, Р. Насибова, А. Нікітіна.
Після виступів відбулась жвава дискусія між доповідачами і студентами груп Мо-11 і Мо-21.
Учасники і організатори залишились задоволені продуктивним спілкуванням.
Організатори: Олег Воробей, Розілє Насибова, Анна Нікітіна, викладачі кафедри менеджменту ім. професора Є.В. Храпливого.
Дякуємо всім за активну участь!
6 листопада 2018 року в приміщенні третього гуртожитку доц. В.М. Ковалів та в.о. доц. Р.Р. Антонюк провели бесіду зі студентами на тему: «Використання можливостей для ефективної реалізації в житті», під час якої було обговорено напрями розвитку в професійному, творчому та науковому аспектах.

3 жовтня 2018 року на 2 парі в 328 ауд. відбулась відкрита лекція доцента кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого Л.Я. Балаш з дисципліни «Організаційна поведінка та організація праці менеджера» для студентів 4 курсу на тему «Мотивація праці».

Лекція була прочитана на високому рівні, чітко структурована, питання, які висвітлюються, мали логічний зв'язок між собою та послідовність викладання.
В межах дисципліни «Економіка праці та управління персоналом» 28 вересня 2018 року доцент кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого, к.е.н. Володимир Мирославович Ковалів провів відкрите лекційне заняття на тему «Соціальне партнерство».

Лекцію супроводжував влучно підібраний різноманітний презентаційний матеріал на зазначену тематику, що дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування, і зберегти стійку увагу слухачів протягом всього заняття.


19 вересня 2018 року доцент В.В. Бондарчук провів відкрите лекційне заняття на тему «Аналіз стратегічних факторів зовнішнього середовища підприємства».

Лектор в доступній формі, використовуючи ілюстративний матеріал та приклади з практичної діяльності, розкрив усі питання, що виносилися на лекційне заняття та дав вичерпні відповіді на поставлені студентами запитання.


13 вересня 2018 р. на кафедрі менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого відбувся захист звітів з виробничої практики студентів груп МО-41 та МО-22сп. Комісія працювала у складі завідувача кафедри В.В. Бойка та доцентів О.В. Синюк та Н.І. Михалюк.

Виробнича практика студентів є невід’ємною складовою частиною навчального процесу, що має на меті закріплення та поглиблення теоретичних знань, які студенти отримали під час вивчення циклу спеціальних теоретичних дисциплін та формування вмінь практичного застосування цих знань в умовах виробництва, набуття і вдосконалення професійної майстерності, ознайомлення безпосередньо на підприємстві з виробничим процесом і технологічним циклом виробництва, а також збір фактичного матеріалу для виконання курсових та випускних робіт.

Результати проходження практики студенти представили у формі звіту та доповіді, ділились враженнями, своїми думками про виробничий процес, про труднощі, з якими довелось зустрітися, та пропонували шляхи їх подолання. Процедура захисту практики також передбачала відповіді на запитання, які стосувалися виконання завдань програми практики.

Практика стала фундаментом для формування готовності майбутніх фахівців до здійснення професійної діяльності, потреби здобувати і застосовувати нові теоретичні і методичні знання й одночасно засвоювати передовий досвід.


29 і 30 травня на кафедрі менеджменту ім. проф. Є. Храпливого відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція: «Концептуальні засади менеджменту у сфері аграрного виробництва: теорія, методологія, практика».

Конференція складалася з п’яти секцій: «Актуальні напрями розвитку теорії та практики менеджменту та сучасні парадигми стратегічного та корпоративного менеджменту», «Інноваційний, інвестиційний та інформаційний менеджмент в системі сучасного підприємства», «Міжнародний менеджмент та менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємств», «Управління ризикозахищеністю, безпекою та конкурентоспроможністю суб’єктів господарювання. Маркетингове та логістичне управління підприємствами», «Управлінські аспекти облікового забезпечення менеджменту».

Дослідження є актуальними, оскільки висвітлюють тенденції розвитку теорії та практики менеджменту, специфіку функціонування та впливу нових методів управління у сфері сучасного та міжнародного менеджменту, управління ризикозахищеністю, безпекою та конкурентоспроможністю суб’єктів господарювання.

Це дає змогу вченим та студентам глибше розуміти подібні явища з різних наукових точок зору.

Усі учасники інтернет-конференції отримають електронний збірник тез доповідей.

Збірник ТЕЗ. Менеджмент 2018 р. - Скачати


28 лютого на «Арені Львів» стартувала XІ спеціалізована виставка «АгроТехніка–2018». В експозиції – сільськогосподарська техніка, обладнання, комплектуючі, добрива, засоби захисту рослин, насіння польових та овочевих культур, сучасні технології і проекти у сільському господарстві.

У межах роботи виставки старший викладач кафедри менеджменту О.В. Федик відвідала конференцію для сільськогосподарських виробників та підприємств харчової промисловості з актуальних питань, а саме: фінансова підтримка аграрного сектору економіки у 2018 році, земельні правовідносини, практичні поради виробникам аграрного сектору економіки для участі в системі закупівель ProZorro, додаткові фінансові можливості для аграріїв через аграрні розписки, інноваційні рішення в аграрному бізнесі.26 жовтня 2018 року до вшанування Дня рідної української мови  чергові викладачі кафедри менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого О.В. Бінерт та І.В. Магійович у гуртожитках №3 та №7 провели тематичну бесіду зі студентами-магістрами на тему «Мова моя солов’їна…». Обговорювалася роль української мови в житті кожної людини, кожного українця і не тільки.

Любов до рідної мови, любов до рідної Батьківщини — невіддільні поняття. Вони споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію й культуру власного народу. Дійсно, не було жодного видатного письменника, який би не висловив любові до рідної мови, а також своєї тривоги за її долю. Не було жодного поета, який би не покладав на рідну мову найсвітліших надій. Так склалося тому, що кожен митець бачив долю свого народу в майбутньому невідривною від долі мови.

Мова — це душа народу. Немовля з перших днів свого існування чує рідну мову від матері, а потім, підростаючи, повторює перші пестливі слова. Це, звичайно, саме ті слова, які промовляла ще за сивої давнини над колискою молода жінка, чимось схожа на матусю. Ці слова сповнені почуттям, ніби квітка нектаром.

Слова нашої мови переткані вишневим цвітом, барвінком, калиною.

Українська мовна традиція сягає до княжих далеких часів. За часів Київської Русі наше слово повновладно зазвучало на державному рівні. Потім виникли школи, друкарні, які видавали не лише духовні твори, а й підручники, наукові трактати. Але шлях нашої мови був тернистим. Скільки заборон довелося зазнати українській мові, починаючи з часів Петра Першого! Мова вмирала. Діялося це тоді, коли на сторожі духовності народу стояло могутнє слово Тараса Шевченка, але від народу приховувалися найвищі прояви його духу. До розряду заборонених потрапили твори Івана Франка, Лесі Українки, Івана Нечуя-Левицького, Панаса Мирного.

Сьогодні нашій державній мові потрібні духовна міць, любов до знань, справедливість, інтелігентність, наша національна самосвідомість.

Отож, наша українська мова — це золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України.

Студенти з цікавістю слухали та проявили активну участь в обговоренні теми рідної української мови.


Час летить невимовно швидко, і вже минає четвертий рік від того переломного моменту, коли українці змогли змінити хід історії. Ми повинні згадати все через призму того, якими ми були до Революції Гідності і якими ми стали після неї. В ці буремні дні нас своїми спогадами зміг повернути Андрій Вознюк, котрого було запрошено на зустріч зі студентами групи Мо-11. Він поділилися спогадами про те, як починалася революція, яке піднесення панувало на Майдані і якими щасливими і осяяними були  люди, що повірили у свої власні сили. Відчуття, що саме ти міняєш свою Батьківщину на краще, підсилювалося розумінням того, що ти є частинкою єдиної у своєму пориві нації.

Тому, де б ми зараз не були: в університетських аудиторіях, у полях чи цехах, на війні чи в мирному місці – ми повинні усвідомлювати, що кров Героїв Революції Гідності не пролилася дарма. Тож усіма своїми помислами і вчинками доведемо їх справу до кінця, бо саме цьому молодому поколінню настав час будувати вільну і успішну Україну!


Виховний процес на кафедрі менеджменту ім. проф. Є.Храпливого є явищем багатофакторним: на нього впливають викладачі, університет в цілому, все суспільство з його виховними інститутами. Встановлено, що чим більше за своїм напрямком і змістом збігаються впливи організованої виховної діяльності й об'єктивних умов, тим успішніше здійснюється формування особистості. Особливість виховного процесу виявляється і в діяльності вихователя — керівника цього процесу, зумовленій не лише об'єктивними закономірностями. Його діяльність — це здебільшого мистецтво, що свідчить про своєрідність особистості педагога, його індивідуальність, характер тощо. Тому надзвичайно важливе значення має відкритий виховний процес, який здійснюється у формі відкритих виховних годин,  що сприяє обміну досвідом у його проведенні між кураторами кафедри.

Викладачами кафедри менеджменту було проведено відкриті виховні година на найрізноманітніші актуальні теми, зокрема:

- Нові імена у сучасній українській літературі, доцент Л.Й. Войнича з групою Мо-31;

- Багатство рідного краю, його духовні і матеріальні скарби, доцент Л.Я. Балаш з групою Мо-21;

- Різдво Пресвятої Богородиці — історія, прикмети і народні традиції, пов’язані зі святом, ст. викладач О.В.Федик;

- Здоровий спосіб життя – твій шлях до успіху, доцент Т.М. Кохана з групою Мо-52;

- Книга у твоєму житті, в.о. доцента Г.І. Тибінка з групою Мо-41;

- Кар’єра у моєму житті, ст. викладач О.В. Бінерт з групою Мо-51.


Сучасні підприємства функціонують у вкрай динамічних конкурентних умовах, що вимагає від них постійної гнучкості та ефективних інноваційних перетворень. 2 листопада студенти груп Мо-41, Мо-42, Мо-22СП мали можливість ознайомитися із особливостями роботи холдингу FEST, що представлений мережею креативних ресторанів та проектів з оригінальними концепціями. Креативні проекти та їх професійна реалізація роблять цю компанію унікальною. Коженпроект холдингу вирізняється особливим креативним форматом. А нетривіальний підхід та оригінальність закладів стають драйверами для розвитку традиційних і нових ринків. Студенти, майбутні менеджери, змогли поєднати вивчені ним теоретичні основи креативного менеджменту з практичними аспектами, чим і поповнили свої знання і уміння.Патріотичне виховання молоді є основою формування особистості, зорієнтованої на національні цінності, такої, що готова до розбудови демократичної, незалежної української держави.

Прикладом такої беззастережної посвяти свого життя Батьківщині став наш український герой Степан Бандера. Тому молоді люди, студенти груп Мо-11 і Мо-12СП, що тільки розпочинають своє навчання у стінах ЛНАУ, з великою цікавістю ознайомилися із життям цього видатного діяча під час екскурсії у музеї С. Бандери. Це ім’я стало для них синонімом борця, гідного і відданого патріота України.

Після завершення екскурсії студенти відзначили, що Степан Бандера залишив прекрасний приклад теперішній молоді. Потрібно тільки знайти в собі сили його зреалізувати.


Студенти груп МО-11 та МО-12СП разом із кураторами О.В. Федик та М.Р. Пархуць відвідали музей професора Євгена Храпливого, видатного науковця, доктора економіки сільського господарства, відомого дослідника соціально-економічних проблем аграрного сектору, самовідданого захисника матеріальних, соціальних, духовних і національних інтересів українського селянства на західних землях України, який чимало зусиль докладав до організації масової фахової аграрної підготовки та духовного культурного виховання селян, зокрема сільської молоді. Він — талановитий публіцист, редактор і видавець періодичної та науково-популярної літератури для селян.

Студенти-менеджери поринули у цікаву подорож заповідними стежками, котрими проходив в свій час Євген Храпливий, в підтвердження яких у музеї зібрано історичні документи, книжки, фотографії, статті й праці вчених, пов’язані з його науковою та громадською діяльністю, та нагороди, що свідчать про його визначні досягнення.


11 жовтня  напередодні свята Покрови викладачі кафедри менеджменту О.В. Федик та М.Р. Пархуць у гуртожитку №3 провели тематичну бесіду «Покрова – свято весіль і воїнів».

Свято Покрови нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід і є храмовим святом багатьох міст і сіл України. Стало добрим звичаєм побувати 14 жовтня на Службі Божій, прикрасити домашню ікону Богоматері, згадати родичів чи знайомих, які воювали чи змушені десь воювати, боронячи Вітчизну, і помолитися за них.

Свято Покрови увібрало й чимало народних звичаїв. Вважається, що до Покрови слід завершити усі польові роботи, коли зібраний і засипаний у комори урожай, а поля засіяні озиминою. Учні саме тоді вперше йшли до школи, беручи горщик пшоняної каші, «щоб наука не йшла в ліс». За станом погоди на Покрову дехто передбачав, якою буде зима: якщо вітер з півночі, то зима буде холодною, якщо з півдня – теплою. Коли не випаде сніг, то не буде його і в листопаді, якщо журавлі ще не відлетіли у вирій, то холод притримається. Покрова багата й на прислів’я і приказки: хто лежить до Покрови, то продасть усі корови; до Покрови молока давали корови, а після Покрови пішло молоко в роги корові; хто сіє по Покрові, той буде виводити взимі по корові; По Покрові – то і по теплові...

У цю пору всі масово одружувалися. Після 14 вересня починалися сватання, й після всіх обрядових дійств молоді, попросивши благословення Богородиці, ставали на шлюбний рушничок. Неодружені дівчата на Покрову особливо старанно просили Богородицю про омріяне заміжжя: «Свята Мати, Покровонько, накрий мою головоньку хоч ганчіркою, аби не залишалась дівкою», «Свята Мати, Покровонько, покрий землю сніжком, а мене, молодую, хустиною». Заміжні ж просили ласки у своєї заступниці, аби подружнє життя було щасливим.

Студенти з цікавістю ознайомилися з усіма народними традиціями і прикметами цього чудового свята.


Шановні педагоги, дорогі студенти!

Щиро вітаємо Вас з Днем знань – справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.

Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а студентам – до своєї другої домівки, у виші.

Бажаємо студентам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. А особливо нашим дорогим першокурсникам – ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна! Ми переконані, що ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті.

Зі святом, дорогі друзі! Щасти Вам!


Вітаємо старшого викладача кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого Олесю Василівну Бінерт із успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), який відбувся 18 травня 2017 року, та бажаємо подальших успіхів у науковій та творчій діяльності.

Тема дослідження: «Розвиток організаційно-економічних умов функціонування виробників молока». Науковий керівник – д.е.н., проф. кафедри обліку та оподаткування Ігор Григорович Костирко.З Днем Вишиванки, моя Україно!

Українська вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. Більше того, нині можна з впевненістю говорити про відродження українських традицій у сучасній інтерпретації. Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним продуктом, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою. Символічні кольори – червоне і чорне, як у пісні, ними пройнята вся історія нашого народу. Одним із безумовних феноменів вишиванки є те, що за багатовікову історію свого існування, попри всі історичні події, вона все ж таки зуміла зберегти свій первісний вигляд і пронести його крізь століття.

Ці сорочки будуть оберігати вас, наділяти силою рідної землі, тому що вишиті на них символи, значення яких закладене ще тисячі років тому, дійшли до наших днів і досі використовуються для оздоблення сучасних вишиванок.


Колектив кафедри менеджменту ім. Є. Храпливого щиро вітає з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування», що відбулася 4-5 травня 2017 року у Тернопільському національному економічному університеті, студентку гр. МО-42 Софію Мурин, яка отримала диплом ІІІ ступеня.

Дякуємо за продуктивну працю, наполегливість і натхнення у навчанні, бажаємо подальших успіхів та нових наукових злетів!
25 квітня 2017 року групи МО-31, МО-21 та в.о. доцента Г.І. Тибінка були на екскурсії в українсько-польському ТзОВ СП «Етрус», під час якої генеральний та комерційний директори підприємства ознайомили студентів з історією підприємства, організаційною структурою, апаратом управління, специфікою виробництва, транспортною системою, маркетингом, логістичними особливостями, дослідженнями та розробками, а також привідкрили таємницю планів на майбутнє.

Після екскурсії відбулася бесіда, під час якої студенти ставили актуальні запитання, на які отримали ґрунтовні відповіді.

Також студенти отримали можливість порівняти теоретичні основи менеджменту з практичними аспектами, чим і доповнили свої знання.


Доброю традицією у студентів-менеджерів стало проведення передвеликодніх толок. Так і в цьому році групи Мо-11 і Мо-21 разом з кураторами Л.Я. Балаш та Л.Й. Войничою з великим ентузіазмом долучилися до загальноуніверситетського прибирання паркової території університету, щоб зробити своє студентське містечко кращим. Студенти розуміють, що дбаючи про охайність навколишнього середовища, вони зберігають і примножують красу та унікальність рідного краю.
12 квітня 2017 року відбувся практичний семінар з питань реформування системи державної підтримки АПК за участі фахівців Міністерства аграрної політики та продовольства України та експертів ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики України» у Департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, на якому були присутні також представники Львівського національного аграрного університету, а саме: доц. А.М. Желєзняк, в.о. доц. Р.І. Содома, в.о. доц. Г.І. Тибінка, доц. Р.П. Хірівський, доц. Л.Б. Гнатишин, доц. Г.В. Східницька, в.о. доц. Н.В. Маркович, доц. О.М. Крупа, доц. Н.І. Райтер, доц. В.Б. Смолінський.

Під час семінару були заслухані та обговорені наступні доповіді:

1. «Нові параметри бюджету підтримки АПК». Доповідач – заступник директора Департаменту Мінагрополітики О. Альшанова;

2. «Особливості порядку надання бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників». Доповідач – заступник директора Департаменту Мінагрополітики П.  Гринько;

3. «Програма підтримки закупівлі у вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки та обладнання». Доповідач – в. о. Генерального директора Українського державного фонду підтримки фермерських господарств О. Покришка;

4. «Інвестиційно-кредитне забезпечення фермерських господарств». Доповідач – представник Департаменту стратегії та економічного розвитку Мінагрополітики М. Тарасова;

5. «Інструменти фінансування виробників: форвардні закупівлі та аграрні розписки». Доповідач – представник Львівської філії ПАТ «ДПЗКУ»;

6. «Перспективи удосконалення системи державної підтримки з урахуванням міжнародного досвіду», «Питання удосконалення фінансових інструментів в АПК». Доповідач – експерт проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» О. Митченок;

7. «Регіональні програми підтримки та фінансування. Пропозиції до програм загальнонаціонального рівня». Доповідач – представник Аграрного Союзу України Л. Старікова.

Далі відбулася відкрита дискусія всіх учасників практичного семінару, у якій взяли активну участь представники Львівського національного аграрного університету.


4 квітня 2017 року у Стрийському коледжі Львівського національного аграрного університету відбулася науково-практична конференція на тему «Сільськогосподарська кооперація: вчора, сьогодні, завтра».

Кафедру менеджменту ім. Є. Храпливого ЛНАУ представляли: к.е.н., доцент Р.Б. Попівняк з доповіддю «Становлення світового кооперативного руху у сільському господарстві»; студенти гр. МО – 41 Наталя Герелюс та Іванка Бережна із доповіддю «Євген Храпливий – організатор кооперативного руху в Галичині», які були відзначені грамотами за активну участь у даній конференції.


З навчанням життя стає цікавішим. Викладачі кафедри менеджменту ім. проф. Є.Храпливого ЛНАУ проводять постійну роботу з учнями шкіл, які є потенційними абітурієнтами. Так, доцент кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого Володимир Ковалів став одним із тренерів у «Весняній школі лідерської майстерності», яка організована при Жовківському районному центрі дитячої та юнацької творчості, де провів тренінг на тему «Тайм-менеджмент як основа формування лідерських якостей». Це лише перше заняття з-поміж багатьох, яке проводиться з метою спонукання молоді до навчання та самовдосконалення.Всеукраїнська студентська науково-практична конференція, присвячена 66-ій річниці від дня народження професора П.С. Березівського

У вівторок, 7 березня 2017 року в 324 аудиторії у Львівському національному аграрному університеті на економічному факультеті відбулася щорічна Всеукраїнська студентська науково-практична конференція на тему: «Сучасний менеджмент: витоки, реалії та перспективи розвитку», присвячена 66-ій річниці від дня народження д.е.н., професора Петра Степановича Березівського.

Розпочалася конференція зі вступного слова-привітання д.е.н., в.о.проф., зав. кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого В.А. Колодійчука. Далі були прослухані тематичні виступи наступних студентів:

1) Ю. Дропа. Цінності як чинник успіху менеджера;

2) М. Винників. Суть та чинники конкурентоспроможності в аграрному виробництві;

3) І. Бігун. Управління маркетингом та шляхи його вдосконалення в аграрних підприємствах Львівської області;

4) А. Маслій. Сучасні тенденції державної фінансової підтримки сільського господарства;

5) Н. Хромей. Принципи створення «блакитних океанів» у галузі виноробства;

6) С. Тарадай. Дослідження методів лідерства в управлінні;

7) Х. Шуміляс. Професійне та духовне становлення особистості менеджера. Самоменеджмент;

8) Л. Михальчук. Індекс соціального розвитку: Україна та світ;

9) Ю. Людвік. Мотивація як складова активної трудової діяльності.

За результатами Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції сформований збірник тез.Оголошення

Запрошуємо до участі у роботі Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Сучасні тенденції менеджменту в аграрному виробництві», яку проводить кафедра менеджменту ім. проф. Є. Храпливого Львівського національного аграрного університету.

Тематичні напрями роботи конференції:

Сучасні проблеми управління економікою та фінансами;

Управління державним та регіональним розвитком в сучасних умовах господарювання;

Сучасний менеджмент: теорія і практика;

Бухгалтерський облік в системі управління сільськогосподарськими підприємствами (кооперативами);

Розвиток міжнародної економіки та маркетингу в контексті євроінтеграційних процесів.

Для участі у конференції необхідно до 24.04. 2017 р. надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (тема листа: Конференція) тези доповіді (одноосібно), які раніше не публікувались. Обсяг: до 3-ох сторінок тексту формату А4.

Участь у конференції – безкоштовна.

Координатор конференції: к.е.н., доц. Денис Георгійович Черевко, тел. (032) 22-42-935

Запрошення 2017.doc


30 січня у Львівській облдержадміністрації відбувся публічний звіт директора Департаменту агропромислового розвитку Наталії Хмиз. Викладачі кафедри Г.І. Тибінка та О.В. Федик дізнались про сучасний стан і тенденції розвитку аграрного сектору Львівщини та досягнуті результати, ознайомились з новинами законодавства, коментарями фахівців, а також з інформацією про актуальні події в аграрному секторі України та регіону.
Доцент кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого Денис Георгійович Черевко, відвідавши Міжнародну агропромислову виставку «EuroAGRO», що проходила на базі виставкового центру «Південний-EXPO» в рамках Днів польсько-українського співробітництва, мав унікальну можливість ознайомитись з європейським досвідом, встановити взаємовигідні партнерські стосунки з польськими представниками та взяти участь у конференції на тему: «Польсько-українська співпраця в агропромисловому комплексі».29 листопада 2016 року відбувся попередній захист дисертації старшого викладача кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого Олександри Василівни Бінерт. Тема дослідження: «Розвиток організаційно-економічних умов функціонування виробників молока». Спеціальність – 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Науковий керівник – д.е.н., проф. кафедри обліку та оподаткування Ігор Григорович Костирко.

Весь викладацький колектив кафедри щиро вітає Олександру Василівну Бінерт та її наукового керівника Ігоря Григоровича Костирка з успішним попереднім захистом дисертації та бажає подальших успіхів у науковій та творчій діяльності!


25 листопада 2016 року у світлиці гуртожитку № 3 відбулася зустріч викладачів кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого зі студентами економічного факультету. У формі пізнавальної бесіди старші викладачі М.Р. Пархуць та О.В. Федик розповідали про важливість здобуття студентами освітнього ступеня магістра.

В сучасних українських реаліях освітній ступінь «Магістр» є найвищою точкою в системі повної вищої освіти. Роботодавці надають магістрам безперечні переваги при працевлаштуванні чітко по спеціалізації. Те саме стосується і праці у дослідницькій сфері чи побудові академічної кар’єри.

Роботодавці чудово обізнані, що магістри мають добрі знання в обраній сфері діяльності завдяки їх участі у практичних семінарах і стажуваннях, розвинені особисті розумові здібності внаслідок здійснення ними під час навчання наукових досліджень.

Вартий уваги той факт, що працівники з магістерськими рівнем освіти найчастіше більш високооплачувані, ніж їх колеги-спеціалісти або ж бакалаври. Диплом магістра має свою вагу також і при виїзді на роботу за кордон.


Ефективність  вирощування ріпаку на енергетичні потреби

Вийшла з друку монографія «Ефективність вирощування ріпаку на енергетичні потреби» Автори: Черевко Г.В., Дубневич Ю.В.

У монографії висвітлено теоретичні та методичні засади дослідження проблеми ефективності вирощування ріпаку на енергетичні потреби, представлено результати оцінки рівня та динаміки обсягів і економічної ефективності вирощування ріпаку на енергетичні потреби у сільськогосподарських підприємствах з урахуванням специфіки галузі та ситуації у ріпакопродуктовому підкомплексі аграрної економіки країни, виявлено і проаналізовано чинники, що на них впливають, обґрунтовано шляхи і можливі перспективи дальшого розвитку галузі вирощування ріпаку на енергетичні потреби та переробки його на біодизель і визначено необхідні умови для їх реалізації.

Для науковців, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, спеціалістів і керівників аграрної сфери економіки, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування.


13 жовтня напередодні свята Покрови викладачі кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.В. Храпливого у гуртожитку №3 провели лекцію-бесіду на тему «Свято Покрови як символ величі духу українського народу».

Поміж Богородичними празниками нашого церковного року на особливу увагу заслуговує празник Покрову Пресвятої Богородиці. Культ Божої Матері як покровительки нашого народу тягнеться золотою ниткою від княжих часів аж до сьогодні. Секрет того постійного, улюбленого й ревного культу Богоматері як покровительки, лежить, мабуть, у тому, що тут ідеться не про земне і людське, але небесне й могутнє заступництво. А такого заступництва й опіки хоче кожна людина, родина й народ. Від самого початку існування нашої держави ми постійно мали великих і сильних ворогів, тож нічого дивного, що наш народ шукав такої допомоги й опіки, проти якої не може встояти жодна людська сила, а тією поміччю був якраз покров Пречистої Діви Марії. Тому празник Покрову завжди був і є для нашого народу днем великого вияву любові і вдячності до Пресвятої Богородиці та днем радісної прослави і звеличення її покрову й заступництва.


12  квітня 2016 року  на кафедрі менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого була проведена звітна студентська наукова конференція  за результатами наукових досліджень учасників гуртка «Управлінець» у 2015 році.

Після підбиття підсумків  конференції кращими були  визнані доповіді студентів:

 Ірини Володимирівни Піяйко, МО-41, «Умови сприяння розвитку соціального підприємництва в Україні».

Зоряни Михайлівни Лагуш, МО-41, «Самоменеджмент і самоорганізація у діяльності менеджера».

Іванни Михайлівни Бережної, МО-31, «Види та шляхи сучасного стимулювання праці».

Анни Євгенівни Кульби, МО-22, «Конкурентні переваги VIRGIN GROUP: аналіз формування, управління та мотивації».

Софії Петрівни Мурин, МО-32, «Риси креативної особистості та їх роль у становленні успішного менеджера».

Христини Збігнєвни Шуміляс, МО-21, «Руйнівний менеджмент в управлінні».


24 березня 2016 року викладачі кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого провели бесіду зі студентами економічного факультету на тему перспектив і реалій студентських наукових стажувань за кордоном.

Завідувач кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого, к.е.н., доцент В.М. Ковалів ознайомив студентів із основними доступними програмами та окреслив їх особливості. Зокрема, програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Вона передбачає навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Ще одна відома стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда має на меті підтримати розвиток молодими лідерами демократії, економіки і громадянського суспільства в своїй країні і регіоні. Стипендіати проходять навчання у вищих навчальних закладах Польщі (2 семестри) і як мінімум 2-тижневі професійні стажування у державних установах або приватних організаціях.

Також в процесі обговорення студенти економічного факультету, які проходили стажування за кордоном та були на літній практиці у агропідприємствах Польщі, розповіли про свої враження та досвід, який вони здобули.


Колектив кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого взяв активну участь в організації Дня відкритих дверей Львівського національного аграрного університету.

На запрошення кафедри до університету завітали майбутні випускники шкіл м. Золочева, Скварявської, Куровицької загальноосвітніх шкіл, Сасівського, Словітського Білокам’янського, Зозулівського навчально-виховних комплексів, що у Золочівському районі, а також Дублянської та Зашківської ЗОШ Жовківського району та випускники Винниківської ЗОШ №29 і  Львівської ЗОШ №75.
Абітурієнти з цікавістю відвідали музей історії Львівського НАУ, музей професора Євгена Храпливого та музей сподвижника української державності Степана Бандери.
Школярі висловили своє захоплення організацією навчального процесу, культурного та спортивного життя студентів у Львівському національному  аграрному університеті.


«Лідерство. Розвиток. Успіх» – гасло, яке об’єднало людей, котрі у кризовий час спільно працюють, заробляють і забезпечують свої родини, а також перетворюють міста і всю країну.
19 вересня учасників Великого Саміту «Ефективне лідерство – попри війну та конфлікт» радо зустрічав Медіацентр стадіону «Арена Львів». До заходу долучились викладачі кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого доц. Д. Г. Черевко, доц. О. А. Сікора, в.о. доц. О. І. Матійчук, ст. викл. Ю. В. Дубневич.
Під час саміту доповідали відомі бізнесмени, політики та громадські діячі, зокрема Ганна Гопко –  з виступом на тему «Трансформація соціального мислення», Сергій Розвадовський – з виступом на тему «Гроші під час кризи: знайти та втримати», Павло Шеремета – з виступом «Відновлення економіки України» та Павло Унгурян –  з виступом «Цінності, які об’єднують та ведуть до розвитку».
В ході робочої дискусії профільні фахівці з багаторічним досвідом обговорювали нові підходи щодо управління, які зможуть принести країні перетворення та прорив. Новий успіх стане результатом праці нових лідерів в усіх сферах – політиці, бізнесі, медіа, суспільному секторі.


Збірник міжнар інтернет конф менеджменту (травень 2015)


26 травня 2015 року у Львівському національному аграрному університеті на кафедрі менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого проводився захід, присвячений дню кафедри, у якому взяли участь викладацький склад кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого, студенти 2–6 курсів та представники наукової бібліотеки ЛНАУ.

Розпочалося усе зі вступного слова завідувача кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого, к.е.н., доцента В. М. Коваліва, який у своєму виступі наголосив, що проведення таких заходів мотивує студентів не лише до навчання, але й до наукової діяльності. Також В. М. Ковалів ознайомив студентів із дисциплінами, що викладаються на кафедрі, науковими гуртками, що діють при кафедрі, а також ключовими напрямами наукової тематики кафедри.

У ході проведення заходу із доповіддю виступила директор наукової бібліотеки ЛНАУ, доцент Л. А. Пинда. Вона ознайомила студентів із тематичним списком літератури друкованих видань з дисциплін, які вивчаються на кафедрі, правилами депонування статей, оформленням бібліографічного опису, правилами користування електронним каталогом, новими надходженнями бібліотеки. Велику увагу було приділено питанню активізації роботи студентів із профільною літературою кафедри менеджменту організацій, що є у розпорядженні фондів наукової бібліотеки ЛНАУ, яка може бути корисною для написання курсових, дипломних, а також магістерських робіт. Студентам розкрили переваги роботи з фондами наукових бібліотек Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського через мережу Internet.

В освітньому процесі вишу сьогодні залишається надзвичайно значущою проблема формування такого соціокультурного середовища, в якому книги стимулюють більш активне входження студентів в процес професійного та особистого самовираження. В цьому значенні безцінну роль відіграє українська художня література, яка ефективно сприяє вирішенню проблеми духовного відродження в нашій країні. З метою популяризації української художньої літератури бібліотекар І категорії інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки ЛНАУ Марія Василівна Павлюк ознайомила присутніх із цікавими новинками сучасної української літератури.Вітаємо студентку ІІ курсу економічного факультету групи МО-21 Наталю Герелюс з почесним ІІ місцем на звітній науковій студентській конференції у Львівському національному аграрному університеті 19.05.2015р. (Науковий керівник – доцент Д. Г. Черевко). Бажаємо їй подальших високих наукових успіхів і вагомих досягнень у світі науки.

13 травня 2015 року в рамках проведення звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2014–2015 навчальному році відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого «Управлінець». У засіданні гуртка взяли участь студенти-гуртківці та викладачі кафедри менеджменту організацій. Основна тематика наукових доповідей студентів на конференції:

1. Державне регулювання розвитку сільськогосподарського виробництва та шляхи його вдосконалення;

2. Стан та перспективи стратегічного розвитку аграрного сектору економіки України;

3. Діяльність судової влади: сучасний стан та перспективи реформування;

4. Аналіз стану ринку праці у Львівській області;

5. Особливості застосування соціально-психологічних методів управління в агропідприємствах;

Згідно з результатами голосування кращими визнано доповіді наступних студентів:

Наталії Жінчин , студентки групи МО-61;

Зоряни Лагуш , студентки групи МО-31;

Наталії Герелюс, студентки групи МО-21;

Юрія Іваницького, студента групи МО-31.

Підбиваючи підсумки засідання наукового гуртка, завідувач кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого В.М. Ковалів висловив свою вдячність учасникам заходу за високий рівень підготовки, а також всім присутнім за цікаву та плідну дискусію, і нагородив переможців почесними грамотами.


Відкрите заняття іздисципліни «Управління персоналом»

28.04.2015 р. на першій парі у відділі кадрів ЛНАУ пройшло додаткове відкрите практичне заняття із дисципліни «Управління персоналом» на тему: «Служба персоналу: організація і функції».

Заняття проводила ст. викл. кафедри менеджменту організацій О.В. Бінерт у групі Мо-32. Працівники відділу кадрів ознайомили студентів із діловодством в роботі кадрової служби, а також з оформленням документації з персоналом з моменту прийому працівника до навчального закладу, зокрема: накази з особового складу, заяви, автобіографії, контракти з працівниками підприємства, трудові книжки, особисті картки і т.д. Усі ці документи формують особисті справи працівників закладу. Студенти також ознайомилися з функціями та обов’язками працівників відділу кадрів і наочно переглянули перелічені зразки документів, які забезпечують якісне функціонування відділу.


2-3 квітня у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбувся другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком «Економіка та управління підприємствами», в якому взяла участь наша студентка 4 курсу Марія Крисюк (науковий курівник Денис Георгійович Черевко). Гідно представивши наш університет та зокрема економічний факультет, вона зайняла почесне третє місце серед 46 конкурентів зі всієї України.

Бажаємо наукового натхнення, ставити перед собою все вищі цілі і наполегливо йти до мети!

 


Вітаємо старшого викладача кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого Тибінку Галину Ігорівну із успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, який відбувся 11 березня 2015 р.

Тема: «Організаційно-економічний механізм регулювання оплати праці в господарській системі України».

Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент Жук Оксана Петрівна, доцент кафедри менеджменту Львівського національного університету ім. Івана Франка
4 березня 2015 року з нагоди 64-тої річниці від дня народження доктора економічних наук, професора П. С. Березівського на кафедрі менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого відбулось урочисте відкриття навчально-методичного кабінету його імені.

Діяльність і творча спадщина Петра Степановича Березівського і нині актуальні, а його ім’я вимовляється з щирою повагою і глибокою пошаною. Обдарованість і талант – рідкісний дар, який був даний йому, не вміщується в межах загальноприйнятого, а відкриває нові горизонти, часто суперечить традиціям, започатковує нові форми та способи наукового творення. Він був людиною сильних переконань і гостро викарбуваною особистістю, але також людиною, що знала, як дотримуватись вірності народові, з якого вийшов.

Видатна особистість Петра Степановича Березівського, який своїми вчинками, творчістю і справами здобув позитивну суспільну оцінку і прискорив прогресивний рух аграрної науки, принесе в життя студентів Львівського національного аграрного університету запальну іскру науки, знань та здобутків для швидкого та обґрунтованого суспільно-економічного прогресу.


Участь в конференції «Бізнес не селі»

05.02.2015р. студенти-магістри економічного факультету Львівського національного аграрного університету відвідали конференцію під назвою «Бізнес на селі, через призму результатів роботи іноземних та вітчизняних проектів», яка відбувалась на гуртовому ринку сільськогосподарської продукції «Шувар». На даній конференції виступали сільські голови, які висвітлювали сучасні реалії українського села; представники іноземних програм з розвитку сільських кооперацій на теренах Львівщини; представники регіональних фермерських господарств та інші.

Перед початком конференції була організована цікава екскурсія по ринку «Шувар»,  де студенти ознайомились з історією створення та розвитку ринку, оглянули основні термінали та павільйони, познайомились з персоналом.

На конференції були висвітлені основні проблеми бізнесу на селі, зокрема: недосконалість законодавчої бази; відсутність локальних кооперативів із заготовлення сільськогосподарської продукції; відсутність можливості селянина у наданні довгострокових кредитів для купівлі і ремонту техніки; недосконала інформаційна база на селі; недостатня увага держави до проблем села,тощо.

Чимало уваги приділялось темі необхідності змін та вдосконалення системи контролю продукції в Україні, темі міжнародної сертифікації як засобу підвищення конкурентоспроможності.

Також були представлені проекти, які створюють передумови для покращення ведення бізнесу на селі. Зокрема, проект «Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» та проект за підтримки данської програми добросусідства «SOCODEVI», суть якого полягає в організації роботи кооперативів. Дані проекти успішно реалізуються в Україні.

Україна має значний аграрний потенціал. Для його розвитку потрібно не просто протягнути руку допомоги селянам, а об’єднати зусилля державного та громадського секторів, фінансових, контролюючих та сертифікаційних структур. Адже знання та практика завжди йдуть у парі з успіхом.


Успішний захист дипломних робіт з менеджменту

Однією з форм підсумку навчального процесу є захист дипломних робіт. Нещодавно на кафедрі менеджменту організацій ім. проф. Є Храпливого відбувся захист дипломних робіт ОКР «Спеціаліст» спеціальності «Менеджмент організацій та адміністрування». Студенти Навчально-наукового інституту заочної та післядипломної освіти підтвердили не лише теоретичні знання і навики самостійного виконання дослідницьких робіт, але й вміння вести дискусію і відповідати на складні запитання. Члени державної екзаменаційної комісії ретельно знайомляться із змістом робіт, уважно заслуховують повідомлення студентів-дипломників. Запитання, які звучать під час публічного захисту, торкаються сучасних проблем менеджменту, економіки і організації виробництва.


Символічно, що захист дипломних робіт відбувається у Музеї Є. Храпливого, який, як відомо, зробив чимало для поширення нових ідей і економічних рішень в аграрну сферу. Завідувач кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є Храпливого доц. Володимир Ковалів, підводячи підсумок захисту дипломних робіт висловив сподівання, що не лише отримані дипломи, але й набуті знання, навички, вміння, сприятимуть економічному розвитку суб’єктів бізнесу та особистому кар’єрному зростанню випускників.


22 жовтня 2014 р. відбулась студентська наукова конференція гуртків кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого ЛНАУ та кафедри менеджменту організацій ЛНУ ім. І. Франка на тему «Актуальні проблеми вітчизняної системи менеджменту».

Основна тематика наукових досліджень:

1. Управління соціальними конфліктами.

2. Відтворення трудового потенціалу села як основи розвитку сільських територій.

3. Особливості мотивації управлінського персоналу.

4. Стратегічні зміни в організації управління на основі концепції життєвого циклу.

5. Сучасні підходи до управління.

6. Мотивація на підприємстві.

7. Основні напрями адаптації європейського досвіду електронного урядування в Україні.

8. Стратегічні зміни як індикатор успіху ФК «Шахтар».

9. Корпоративна культура як основа впровадження змін в організації.       

 Кращими визнано доповіді наступних студентів:

1. Мачіха Ірина.

2. Жінчин Наталя.

3. Гвоздь Оксана.

4. Єгіазарян Анаїда.

5. Галань Мар’яна.

6. Брезицький Микола.

7. Подоляк Тетяна.

8. Копильчак Богдан.

9. Зозуля Ірина.

Після закінчення роботи студентської конференції із завершальним словом та побажаннями щодо подальшої науково-дослідної роботи виступили заступник декана економічного факультету ЛНАУ А. В. Сиротюк, завідувач кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого В.М. Ковалів та керівники гуртків О. П. Жук, Г. І. Тибінка, М. Р.Пархуць.

Пізніше студенти гуртків кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого ЛНАУ та кафедри менеджменту організацій ЛНУ ім. І. Франка разом із завідувачем кафедри менеджменту організацій та наставниками гуртків відвідали музей ім. С. Бандери, музей історії університету та музей кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є.Храпливого. 


10-12 жовтня 2014 року викладачі кафедри менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого та студенти Мо-32 III курсу економічного факультету в супроводі сільського голови с. Гусне Турківського району (звідки саме і починався наш 7-годинний маршрут протяжністю 21 км) п. Івана, здійснили сходження на вершину Вододільного хребта у межах Стрийсько-Санської верховини, найвищу точку Львівської області – г. Пікуй (1408 м.).

З вершини відкриваються чудові краєвиди. На сході серед відомих вершин видніється Тростян, Високий Верх, на південному сході Боржава велично розставила свої найбільші вершини Великий Верх та Стій, на південному заході  великим платом здіймається г.Полонина Рівна і майже поруч – Гостра Гора. А на північному заході простягається хребет Буковецька полонина, який за Ужоцьким перевалом продовжується на території Польщі, де видніється вершина Тарниця.

На північному сході простяглося село Біласовиця, за ним видно автомагістраль, яка піднімається на перевал. По інший бік хребта видно смт. Жденієво та село Щербовець. Саме з цього боку схили гори дуже стрімкі, а при вершині ще й скелясті.

Сама вершина є досить вузькою, в її центрі стоїть кам'яний тур.

Powered by Web Agency