Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності (ПТБ) 25 травня провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Організаційно-економічні та соціальні складові розвитку підприємництва». Конференція є складовою Плану наукових заходів МОН України. Треба відзначити, що конференція була присвячена 165-річчю нашого університету та 70-річчю факультету управління, економіки та права.
Незважаючи на важкі та невизначені умови воєнного стану, кафедрі та співорганізаторам (а це провідні університети Луцька, Харкова, Херсона та Одеси) при підтримці Департаменту АПР Львівської ОВА та Львівської торгово-промислової палати (ЛТПП) вдалося чітко організувати широке гроно науковців і практиків, які висловили бажання на науковому рівні обговорити питання сучасного стану та перспектив розвитку підприємництва. Консолідовано і дружно ідею конференції підтримали науковці із Литви та Польщі.
Понад 120 наукових повідомлень з усіх шести заявлених наукових напрямків – ось що включала програма конференції, сформована завдяки електронній системі реєстрації. Найтитулованішими були повідомлення авторитетних академіків, визнаних світочів вітчизняної, польської, литовської наукової еліти. Учасниками конференції були, зокрема, директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» (м. Київ) академік Юрій Лупенко, проректор з наукової та міжнародної діяльності Херсонського державного аграрно-економічного університету професор Олександр Аверчев, визнаний гуру аграрної економіки нашого університету професор Георгій Черевко. Було особливо приємно вітати серед учасників велике наукове гроно із Литви на чолі з проф. Юліусом Раманаускасом та директора Європейського інституту регіональної політики доктора Гедімінаса Радзевічюса, також із Литви. Учасники мали приємність вітати колег із Польщі, зокрема нашого надійного партнера доктора Віталія Крупіна (IRWiR PAN), докторку Ірину Костецьку (UMCS, Люблін) та професорку Марію Парлінську з Університету технологій і торгівлі (Варшава).
Відкриваючи конференцію, слова привітання та програмні тези виголосили проректор з наукової роботи ЛНУП проф. Ігор Яців, директорка Департаменту АПР ЛОВА Тетяна Гетьман, віцепрезидент Львівської ТПП Володимир Коруд та декан факультету управління, економіки та права доц. Володимир Ковалів. Впродовж усієї конференції злагоджено і чітко працювала невелика, але згуртована команда кафедри ПТБ, зокрема група модераторів: проф. Юрій Губені, доц. Богдан Шувар та доц. Ольга Лисюк. Поточні питання та координацію забезпечували доц. Володимир Крупа, в.о. доц. Наталія Маркович та ст. лаборант, магістр Михайло Іващенко. Учасників конференції привітали ветерани кафедри – професор Михайло Яцків та доцент Роман Возняк.
Треба відзначити, що рівень організації та науковий рівень дискусії теж приємно вразив учасників конференції. Адже на конференції було представлено понад 37 наукових та академічних інституцій, з них 5 – зарубіжні. В переліку учасників конференції були представники усіх провідних університетів Львова. Природно, що найчисленнішу групу (понад 35 учасників) становили науково-педагогічні працівники нашого Львівського національного університету природокористування. В їх числі також 8 працівників коледжів, які входять у структуру ЛНУП. Серед усіх учасників конференції 44 професори або доктори наук, 52 доценти та кандидати наук (PhD). Аспіранти кафедри ПТБ та інших кафедр теж долучились до роботи.
Тематично доповіді торкались багатьох актуальних питань розвитку, функціонування та перспектив підприємницької діяльності. Чимало доповідачів спрямували свої дослідження на особливості та специфіку ведення підприємницької діяльності в умовах війни або після її завершення. Значна група учасників звернула увагу на теоретичні та методологічні аспекти функціонування підприємництва в національному та секторальному вимірах, висвітлено питання оцінки стану, перспектив, наслідків та очікуваних результатів розвитку підприємництва, виконано різнопланові оцінки тенденцій розвитку та становлення підприємництва, обґрунтовано перспективи розвитку підприємництва, комерційної діяльності, торгівлі в регіоні та територіальних громадах. Попри різноплановість та значну тематичну диверсифікацію, усі повідомлення викликали зацікавленість, і підтвердженням тому були численні запитання, обговорення, коментарі.
Конференція висловила консолідовану підтримку справедливій боротьбі українського народу супроти агресора. А також висловила сподівання, що наступна зустріч відбудеться під мирним і переможним небом України.