Кафедра
Колектив
Наука
Навчання
Студенту
Абітурієнту
Лабораторії
Новини
Контакти28 лютого 2023 року відбулась відкрита виховна година для студентів групи Ен-21 спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на тему «Цінуйте кожну мить життя».
Під час виховної години було розглянуто наступні питання:
1. Нечітка постановка мети.
2. Відсутність пріоритетів у справах.
3. Спроби надто багато зробити за один раз.
4. Відсутність уявлення про роботу, яка повинна бути виконана.
5. Погане планування дня.
6. Завалений письмовий стіл.
7. Надмірне читання (будь-якої літератури, яка не стосується справи).
8. Недостатня мотивація.
9. Невміння сказати «Ні».
10. Відсутність самодисципліни.
11. Невміння довести справу до кінця.
12. Відволікання на зовнішні фактори (часте перевіряння поштової скриньки, посиденьки у соціальних мережах тощо).
13. Синдром відкладання.

 


Візит делегації ЛНАУ до партнерського навчального закладу Республіки Польща – SGGW

12-16 грудня 2021 року в рамках реалізації наукового міжнародного проєкту «Теоретичне, комп’ютерне й експериментальне дослідження та оптимізація структури гібридної системи на базі відновлювальних джерел енергії для енергозабезпечення об’єктів цивільного будівництва» відбувся візит делегації ЛНАУ до партнерського навчального закладу в Польщі – Університету наук про життя у Варшаві (SGGW). Протягом тижня делегація у складі першого проректора В.В. Боярчука (керівник проєкту), завідувача кафедри енергетики С.В. Сиротюка, доцента кафедри економіки Г.В. Сиротюк, доцентів кафедри інформаційних технологій В.В. Пташника та О.В. Боярчук провели низку зустрічей з ректором SGGW (професор, доктор габілітований Міхал Єжи Засада), директором інституту механічної інженерії (професор, доктор габілітований Томаш Нурек) та науковцями кафедри основ інженерії та енергетики. На зустрічах обговорювались результати реалізації проєкту і перспективи виконання подальших проєктів, можливості розширення освітньої співпраці між закладами вищої освіти за програмами академічної мобільності.
13 грудня 2021 року проведено науково-практичний семінар «Системи гібридного електропостачання житлових об’єктів: особливості моделювання, проєктування та керування енергопотоками», на якому з польської сторони були присутні представники кафедри основ інженерії та енергетики SGGW-WULS: д-р. габ., інж. П. Обставський (завідувач кафедри), д-р. габ., інж. А. Хоховський, д-р., інж. Й. Алексєюк-Ґаврон (керівник проєкту), д-р., інж. М. Автонюк, д-р., інж. Т. Баконь, д-р., інж. Д. Чекальський, д-р., інж. К. Корпиш. З української сторони, крім членів делегації, участь взяв магістрант ЛНАУ Юрій Фітьо, який навчається за програмою подвійних дипломів. Учасники семінару ознайомились зі структурою та конструктивними особливостями експериментальної гібридної установки, а також зі структурою та конструктивними особливостями експериментальної установки, до складу якої входять вітроелектрична, сонячна фотоелектрична та теплопомпова установки. В результаті обговорення з польськими партнерами дійшли згоди щодо вимог та функцій, які повинна забезпечити система керування енергетичними потоками макета гібридної енергетичної установки.
Учасники делегації ЛНАУ висловлюють щиру подяку ректору Університету наук про життя у Варшаві М.Є. Засаді, директору інституту механічної інженерії Т. Нуркові, д-р. габ., інж. А. Хоховському (співпраця з яким триває з 2000 року), а також всім учасникам за теплу і дружню атмосферу, в якій відбувалися зустрічі, та продуктивні результати співпраці.


Заняття з директором підприємства «Spline Systems»

25 листопада на першій парі відбулось лабораторне заняття на тему «Монтаж  і експлуатація сонячних теплових і фотоелектричних установок» з дисципліни «Засоби та обладнання відновлюваної енергетики» для студентів групи Ен-41 факультету механіки та енергетики. На заняття було запрошено Костянтина Дудника, директора підприємства «Spline Systems», яке є вітчизняним виробником компонентів для кріплення фотоелектричних панелей та сонячних колекторів.

Костянтин Дудник не тільки ознайомив студентів із номенклатурою алюмінієвих профілів та кріпильних компонентів, а й продемонстрував особливості використання даних елементів при монтажі сонячних електростанцій як дахового, так і наземного типу. Зокрема, було використано демонстраційні зразки, навчальні відеоролики та фото реалізованих об'єктів.

Заняття викликало у студентів жвавий інтерес, який підкріплювався тим, що всі продемонстровані компоненти є в наявності в лабораторії відновлюваної енергетики та енергозбереження. Частина з цих компонентів будуть складовими навчального стенда «Монтаж сонячних фотоелектричних установок».

Висловлюємо щиру подяку директору підприємства «Spline Systems» Костянтину Дуднику за надану матеріальну та інформаційну допомогу у проведенні заняття. Сподіваємось, що такі онлайн-заняття з нашими партнерами стануть регулярними.


Поглиблення співпраці з виробництвом


7 жовтня 2020 року в лабораторії відновлюваної енергетики кафедри енергетики ЛНАУ відбулись чергові лекційно-лабораторні заняття за участю завідувача кафедри енергетики, доцента Сергія Валерійовича Сиротюка, доцента кафедри енергетики Сергія Васильовича Коробки та нового працівника кафедри енергетики – асистента Тараса Олеговича Станицького, який є засновником підприємства ПП «Еко-СТ». Це підприємство є партнером кафедри енергетики та стейкхолдером ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Тематика занять стосувалась теоретичних та практичних основ функціонування холодильного обладнання, яке також є основою сучасних енергоощадних засобів – теплових помп.

Одне із занять було проведено для студентів першого бакалаврського рівня (дисципліна «Відновлювані джерела енергії»), а друге – для студентів магістерського рівня (дисципліна «Теплоенергетичне та холодильне обладнання» частина ІІ – холодильне обладнання).

Виклад теоретичного матеріалу було організовано із використанням мультимедійного обладнання, яке дало змогу в режимі онлайн ознайомитись із прикладним програмним забезпеченням, яке використовується для аналізу режимів роботи та добору комплектуючих при проєктуванні тепло-холодильних установок.

Практична частина заняття була проведена із використанням діючої моделі повітряного кондиціонера, на якому було проілюстровано теоретично розглянуті режими роботи установки, а також її складових компонентів.

Заняття пройшло у жвавій дискусії викладачів зі студентами, що підтвердило доцільність залучення фахівців з виробництва до проведення занять для підвищення їх професійного та практичного рівня.
Виїзні заняття на філії кафедри енергетики у ПП «Еко-СТ»

23 вересня кафедрою енергетики ЛНАУ спільно з провідним підприємством ПП «Еко-СТ» було організовано виїзні навчальні заняття щодо використання теплопомпових технологій в системах енергозабезпечення промислових та житлових об’єктів. Заняття провели засновники ПП «Еко-СТ» Олег Миколайович Станицький і Тарас Олегович Станицький та представники кафедри доценти С.В. Сиротюк і С.В. Коробка.

Заняття відбулись на філії кафедри енергетики у ПП «Еко-СТ» у два етапи. Перше відбулось за тематикою лекційно-лабораторних занять дисциплін «Проєктування та обслуговування систем відновлювальної енергетики» і «Теплоенергетичне та холодильне обладнання» (Частина 2. Холодильне обладнання) для студентів факультету механіки та енергетики спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ОС «Магістр» (гр. Ен-51). Друге заняття відбулось за тематикою дисципліни «Відновлювальні джерела енергії» для студентів факультету механіки та енергетики спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ОС «Бакалавр» (гр. Ен-31).

Під час проведення семінару розгорнулася жвава дискусія між представниками підприємства ПП «Еко-СТ» та студентами ЛНАУ.

За результатами дискусії було прийнято рішення продовжити практику проведення таких семінарів для студентів ЛНАУ з розширенням тематики на інші галузі відновлюваної енергетики відповідно до робочих програм дисциплін.

Тематика занять викликала значне зацікавлення як серед студентів, так і серед викладачів. З нового навчального року планується врахувати побажання виробничників щодо розширення обсягу лабораторних робіт, які будуть проведені на виробничій базі підприємства, під час організації навчального процесу у ЛНАУ, а саме під час доопрацювання освітніх програм, формування тематики лекційних, лабораторних занять, курсових та дипломних робіт (проєктів) тощо.

Факультет механіки та енергетики щиро вдячний фірмі ПП «Еко-СТ» за співпрацю.
Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із галузі знань «Механічна інженерія»


28-30 квітня 2020 року на факультеті технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету галузевою конкурсною комісією оприлюднено підсумки ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі знань «Механічна інженерія». Від Львівського національного аграрного університету студентські наукові роботи були подані на секцію «Гідравлічні машини, гідроприводи та гідропневмоавтоматика».

За результатами оцінювання студенти факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету Святослав Царюк та Назар Чижевський стали одними з переможців конкурсу і нагороджені дипломом ІІІ ступеня.

Наукова робота виконувалася під керівництвом к.т.н., доцента, завідувача кафедри енергетики Сергія Валерійовича Сиротюка.

Вітаємо з перемогою і бажаємо подальшої плідної дослідницької праці,  успіхів та перемог!


Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1313 від 28 листопада 2018 року Львівський національний аграрний університет визначений базовим навчальним закладом для проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» або напряму «Енергетика та електротехнічні системи в АПК» та зі спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» або зі спеціальності «Енергетика сільськогосподарського виробництва».


Урочисте відкриття відбулося в залі засідань Вченої ради університету. З вітальним словом виступили перший проректор університету, професор В.М. Боярчук та декан факультету механіки та енергетики, професор С.Й.  Ковалишин.

Олімпіади відбулися 15-17 травня 2019 року. Для участі в олімпіадах прибули близько 130 представників із Таврійського державного агротехнологічного університету, Запорізького національного технічного університету, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Подільського державного аграрно-технічного університету, Миколаївського національного аграрного університету, Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, Житомирського національного агроекологічного університету, відокремленого підрозділу НУБіПУ «Бережанський агротехнічний інститут», відокремленого підрозділу НУБіПУ «Ніжинський агротехнічний інститут», Вінницького національного аграрного університету, Львівського національного аграрного університету.

Програма олімпіад передбачала змагання учасників у теоретичному та практичному турах.

За результатами інтелектуальних і творчих змагань ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму «Енергетика та електротехнічні системи в АПК» переможцями та призерами стали:

- Диплом першого ступеня – Анастасія Шумєєва, студентка Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка;

- Диплом другого ступеня – Роман Сколоздра, студент Львівського національного аграрного університету, В’ячеслав Жук, студент Вінницького національного аграрного університету

- Диплом третього ступеня – Артем Клик, студент Таврійського державного агротехнологічного університету, Катерина Крисан, студентка Запорізького національного технічного університету, Руслан Чурило, студент Миколаївського національного аграрного університету, Роман Гомоляко, студент НУБіПУ «Ніжинський агротехнічний інститут»

Зі спеціальності «Енергетика сільськогосподарського виробництва»:

- Диплом першого ступеня – Олександр Авраменко, студент Національного університету біоресурсів і природокористування України;

- Диплом другого ступеня – Арсен Букса, студент Львівського національного аграрного університету, Ілля Шишлов, студент Миколаївського національного аграрного університету.

- Диплом третього ступеня – Вадим Федькін, студент Таврійського державного агротехнологічного університету, Олександр Полудняк, студент Подільського державного аграрно-технічного університету, Сергій Цибульський, студент НУБіПУ «Бережанський агротехнічний інститут»

Нагороди учасникам олімпіади (сертифікати учасника, дипломи, грамоти за найкращі знання у різних турах олімпіад, подяки представникам команд) вручив декан факультету механіки та енергетики ЛНАУ, професор С.Й. Ковалишин.

Для учасників і гостей Всеукраїнської студентської олімпіади її організатори представили широку екскурсійну програму у місто Львів.30 листопада – 1 грудня 2017 року Львівським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у Львові було проведено Карпатський форум регіонального розвитку. До участі у цьому форумі в якості спікера пленарного засідання «Енергетична самодостатність територіальних громад» було запрошено завідувача кафедри енергетики Львівського НАУ Сергія Сиротюка, який виступив з доповіддю про можливості використання відновлюваних джерел енергії в територіальних громадах.

Модератором пленарного засідання був представник Громадської ради при Львівській ОДА з питань паливно-енергетичного комплексу, голова виконкому ГС «Ліга ділових кіл паливно-енергетичного комплексу» Тарас Галич.28-29 вересня 2017 року викладачі кафедри енергетики факультету механіки та енергетики М.І. Бабич, С.В. Коробка та Р.Є. Кригуль провели профорієнтаційну роботу в школах Турківського району Львівської області, зокрема відвідали загальноосвітні школи та навчально-виховні комплекси у м. Турка, с. Явора, с. Ільник, с. Верхня Яблунька, с. Верхнє Висоцьке.

Викладачі університету ознайомили учнів з правилами прийому до Львівського національного аграрного університету на денну та заочну форми навчання, особливостями студентського життя, тематикою навчальних дисциплін та переліком спеціальностей, за якими відбуватиметься набір у 2018 році.Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1495 від 9 грудня 2016 року Львівський національний аграрний університет визначений базовим навчальним закладом для проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» або напряму «Енергетика та електротехнічні системи в АПК» та зі спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», або зі спеціальності «Енергетика сільськогосподарського виробництва».

Олімпіада відбулася 17-19 травня 2017 року. Урочисте відкриття відбулося в залі засідань Вченої ради університету. З вітальним словом виступили: перший проректор університету, професор В.М. Боярчук та декан факультету механіки та енергетики, професор С.Й. Ковалишин.

Для участі в олімпіаді прибули близько 80 представників з різних вищих навчальних закладів, а саме: Запорізького національного технічного університету, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Подільського державного аграрно-технічного університету, Миколаївського національного аграрного університету, Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, Житомирського національного агроекологічного університету, відокремленого підрозділу НУБіПУ «Бережанський агротехнічний інститут», відокремленого підрозділу НУБіПУ «Ніжинський агротехнічний інститут», Вінницького національного аграрного університету, Львівського національного аграрного університету.

Програма олімпіади передбачала змагання учасників у теоретичному та практичному турах.

За результатами інтелектуальних і творчих змагань ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади, переможцями та призерами стали:

- З напряму «Енергетика та електротехнічні системи в АПК»:

Диплом першого ступеня – Павло Кучер, студент Львівського національного аграрного університету;

Диплом другого ступеня – Михайло Запорожан, студент Миколаївського національного аграрного університету, та Віталій Попик, студент Вінницького національного аграрного університету;

Диплом третього ступеня – Артем Діденко, студент Запорізького національного технічного університету, та Тарас Нанівський, студент Житомирського національного агроекологічного університету.

- Зі спеціальності «Енергетика сільськогосподарського виробництва»:

Диплом першого ступеня – Микола Масюк, студент Національного університету біоресурсів і природокористування України;

Диплом другого ступеня – В’ячеслав Замніус, студент Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка;

Диплом третього ступеня – Роман Яковинен, студент Подільського державного аграрно-технічного університету, та Богдан Хмарний, студент НУБіПУ «Бережанський агротехнічний інститут».

Нагороди учасникам олімпіади (сертифікати учасника, дипломи, грамоти за кращі знання у різних турах олімпіади, подяки представникам команд) вручив декан факультету механіки та енергетики ЛНАУ, професор С.Й. Ковалишин.

Для учасників і гостей Всеукраїнської студентської олімпіади її організатори представили широку екскурсійну програму у місто Львів.11 квітня 2017 року на кафедрі енергетики в рамках співпраці з виробничими підприємствами для студентів факультету будівництва та архітектури, які вивчають дисципліну «Енергоощадність будівель і споруд» було проведено семінар за участю представника фірми «Картікея-Буд» Василя Олексійовича Багрійчука. Темою семінару було представлення сучасної філософії будівництва екологічного та енергоефективного житла. Семінар пройшов у жвавій дискусії зі магістрантами груп Буд-61 та Буд-62. За результатами семінару було окреслено майбутні плани щодо відвідування пілотних об’єктів екологічного та енергоефективного житла, які споруджуються у Львівській області.
Стажування викладачів кафедри енергетики в SGGW, Польща

23-25 жовтня викладачі кафедри енергетики Львівського національного аграрного університету к.т.н. С.В. Сиротюк, к.т.н. М.А. Михалюк, к.т.н. М.І. Бабич та к.т.н. Р.Є. Кригуль розпочали шестимісячне стажування у Варшавському університеті наук про життя (SGGW).

Метою стажування є науковий та академічний обмін досвідом і знаннями у галузі інженерії.

Викладачі ЛНАУ ознайомились із матеріально-технічною та навчально-методичною базами SGGW та узгодили індивідуальні плани підвищення кваліфікації.


Круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи організації роботи щодо ефективності використання енергетичних ресурсів у Львівській області»

18 жовтня 2016 року в національному університеті «Львівська політехніка» за сприяння ліги ділових кіл паливно-енергетичного комплексу, Львівської облдержадміністрації, Львівської облради, Громадської ради при ЛОДА було проведено круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи організації роботи щодо ефективності використання енергетичних ресурсів у Львівській області».

В роботі круглого столу від Львівського національного аграрного університету взяли участь перший проректор ЛНАУ, професор Віталій Мефодійович Боярчук та завідувач кафедри енергетики, доцент Сергій Валерійович Сиротюк, який виступив з доповіддю «Організація роботи з підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів у навчальному циклі вищих навчальних закладів Львівщини».

За підсумками круглого столу було створено робочі групи, які будуть розробляти Дорожні карти за різними напрямками та формувати план проведення заходів щодо покращення використання паливно-енергетичних ресурсів у Львівській області. Представники ЛНАУ ввійшли до робочих груп відновлюваної енергетики та біоенергетики.


Науково-практичний семінар з питань монтажу та експлуатації енергоощадних технологій в системах опалення та використання теплоти

 20 жовтня 2016 року в Львівському національному аграрному університеті на кафедрі енергетики спільно з ТОВ «Rehau» було проведено науково-практичний семінар з питань монтажу та експлуатації енергоощадних технологій в системах опалення та використання теплоти.

Семінар відвідали студенти факультету механіки та енергетики спеціальності енергетика сільськогосподарського виробництва ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр».

Під час проведення семінару відбулась дискусія між інженером відділу внутрішніх інженерних мереж ТОВ «Rehau» Вадимом Матусевичем та студентами і викладачами ЛНАУ.

За результатами дискусії було прийнято рішення продовжити практику проведення подібних семінарів для студентів Львівського національного аграрного університету з розширенням тематики у сфері будівництва, автомобілебудування та індустрії.


25 березня 2016 року в розрізі договору між Львівським НАУ та ПрАТ «ВЕНТС», а також за сприяння регіонального менеджера проектів Ростислава Сабана відбувся виїзний семінар в галузі проектування і монтажу систем вентиляції на тему «Енергозберігаюче вентиляційне обладнання Вентс. Шляхи підвищення енергоефективності вентиляції в будівництві» на завод ПрАТ «ВЕНТС» (PRJSC «VENTILATION SYSTEMS»), що знаходиться у м. Боярка Київської області.
До участі у заході було запрошено науковців кафедри енергетики Львівського національного аграрного університету, зокрема завідувача кафедри к.т.н., Сергія Валерійовича Сиротюка, к.т.н., доцента Ярослава Васильовича Шолудька та к.т.н., старшого викладача Романа Євгеновича Кригуля.
ВЕНТС  – потужне науково-виробниче підприємство, яке володіє найбільшою сучасною виробничою базою в Європі і самостійно виробляє повний спектр обладнання для систем вентиляції та кондиціонування будь-якого ступеня складності під торговими марками ВЕНТС, Домовент, Пластивент, Алювент, X-VENT, AirVENTS. Асортимент вентиляційної продукції ВЕНТС становить понад 10000 найменувань для побутової, комерційної та промислової вентиляції, різних цільових аудиторій споживачів і світових географічних регіонів. Виробничі потужності розташовані більш ніж на 60 000 м2. Кожен з 16 цехів компанії обладнаний відповідно до міжнародних стандартів і здійснює повноцінний виробничий цикл. На підприємстві працюють понад 2000 професіоналів, які забезпечують втілення вентиляційної продукції від ідеї і конструкторського рішення до готового високотехнологічного продукту. На сьогоднішній день продукція компанії PRJSC «VENTILATION SYSTEMS» використовується в 96 країнах світу.
Для цього ВЕНТС реалізує стратегію сталого розвитку, яка заснована на впровадженні інновацій та застосуванні передових технологій в області кліматичного обладнання.
Львівський національний аграрний університет щиро вдячний керівнику відділу регіональних проектних продажів Олександру Пащенко і сподівається на подальшу співпрацю.


19 листопада 2015 року з ініціативи кафедри енергетики для студентів факультету механіки та енергетики була організована та проведена зустріч з представником фірми ТзОВ «КАН» Олександром Савченком.

ТзОВ «КАН» – українське представництво відомого польського виробника сучасних систем опалення і водопостачання KAN Sp. z.o.o. На сьогоднішній день продукція компанії KAN використовується в 15 країнах Європи, в п’яти з них, як і в Україні, відкриті власні представництва. Фірма KAN є виробником сучасних інсталяційних систем опалення та водопостачання KAN-therm. Система KAN-therm є універсальною і дозволяє запроектувати будь-який вид обладнання, зокрема: системи холодного і гарячого водопостачання, системи радіаторного опалення і опалення з нагрівальними елементами у підлозі і стінах, протипожежні системи, промислове обладнання, системи стисненого повітря, системи охолодження.

Олександр Савченко для студентів та викладачів факультету механіки та енергетики представив пакет програм, які допомагають у проектуванні інженерного обладнання в системі KAN-therm, а саме: OZC – програма для розрахунку тепловтрат приміщень і всієї будівлі; СО-Graf – графічна програма для проектування і регулювання систем опалення; H2O – графічна програма для проектування систем холодного та гарячого водопостачання, а також циркуляції.

Програми викликали значне зацікавлення як серед студентів, так і серед викладачів, і з нового навчального року планується їх впровадження у навчальний процес.

Факультет механіки та енергетики щиро вдячний фірмі ТзОВ «КАН», і сподівається на подальшу співпрацю.


24 листопада в Тренінговому центрі енергозберігаючих технологій ТзОВ «Еко-СТ» спільно з кафедрою енергетики ЛНАУ було проведено науково-практичний семінар з питань енергоощадних технологій в системах опалення та використання теплопомпових технологій в теплопостачанні.

Семінар відвідали студенти факультету механіки та енергетики спеціальності енергетика сільськогосподарського виробництва ОКР «Спеціаліст» та ОС «Магістр».

Під час проведення семінару відбулась жвава дискусія між представниками Тренінгового центру та студентами і викладачами ЛНАУ.

За результатами дискусії було прийнято рішення продовжити практику проведення семінарів для студентів ВНЗ Львівщини з розширенням тематики на всі галузі відновлюваної енергетики.


Міжнародна науково-технічна конференція «Енергоефективність, ресурсоощадність і використання відновлюваних джерел енергії»

24 вересня 2015 року в рамках Міжнародного наукового форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» на факультеті механіки та енергетики в аудиторії 34м відбулась шоста Міжнародна науково-технічна конференція «Енергоефективність, ресурсоощадність і використання відновлюваних джерел енергії», присвячена 15-річчю кафедри енергетики.
На конференції були присутні перший завідувач кафедри енергетики, д.т.н., професор Микола Медиковський, який сьогодні є директором Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій НУ «Львівська Політехніка», викладачі кафедри енергетики та кафедри електротехнічних систем, які свого часу були одним колективом, а також представники всіх кафедр факультету механіки та енергетики, викладачі та аспіранти інших університетів.
В конференції взяли участь закордонні партнери як університету, так і кафедри: Євгеніуш Красовський (Люблінське відділення Польської академії наук), Анджей Хоховський (завідувач кафедри енергетики Варшавського університету наук про життя (SGGW)), Мальте Ольм (Генеральний директор консорціуму «Поновлювана енергетика ЛНАУ–Аврора Віндповер», Гамбург, Німеччина).
Серед вітчизняних гостей були присутні представники різних структур, зокрема Анатолій Акімов, Заслужений енергетик України, заступник керівника секції з енергетики та енергозбереження Західного наукового центру НАН України, Богдан Левчук, к.ф.-м.н., член експертно-аналітичної групи з проблем паливно-енергетичного комплексу Львівської області при Львівській ОДА, Оксана Денис, к.іст.н., Шеф-редактор журналу «Еко-інформ», Олег та Тарас Станицькі, які представляють приватну фірму «Еко-СТ», що працює в галузі відновлюваної енергетики.
Конференція пройшла у дружній та творчій атмосфері, було заслухано та обговорено доповіді, що стосувались розвитку енергоощадних технологій та застосування відновлюваних джерел енергії у різноманітних галузях сільськогосподарського виробництва.
За результатами конференції було означено подальший напрям науково-практичної діяльності як кафедри енергетики, так і кафедр факультету механіки та енергетики, який повинен стосуватись розвитку енергоощадних технологій в сільськогосподарському виробництві, зокрема в рослинництві, тваринництві, переробці і зберіганні сільськогосподарської продукції, а також в системах енергозабезпечення цих процесів.

Powered by Web Agency