Кафедра
Колектив
Наука
Навчання
Студенту
Абітурієнту
Лабораторії
Новини
Контакти
Оголошення

12 листопада 2021 року на 1 парі (групи Маш-41, Маш-22сп, Маш-23сп) відбудеться відкрита лекція з дисципліни «Технології та обладнання зварювання металів та пластмас» на тему «Зварювання неплавким металевим електродом в захисних газах (ТIG)». Викладач – к.т.н., в.о. доцента кафедри машинобудування С.А. Березовецький.

Лекція буде проведена в онлайн-режимі за допомогою платформи Zoom.
Підключитися до конференції Zoom: https://zoom.us/j/5772109085?pwd=aW5EUHY1OVMvakg2U1lNczhpZDdGZz09
Ідентифікатор конференції: 577 210 9085


Вітаємо студентів та наукових керівників з перемогою у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт

Код доступу: 0N2vN410 червня 2021 р. офіційно завершено другий етап II туру Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за окремими спеціальностями галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство», який проводився на базі Миколаївського національного аграрного університету за інформаційної підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України (лист від 26.08.2020 р. № 22.1/10-1686).
На перший етап конкурсу було подано 248 робіт з українських та закордонних закладів вищої освіти, у тому числі з 24 університетів таких країн, як: Індія, Польща, Словаччина, Азербайджан, Швеція, Казахстан, Узбекистан, Білорусь, Молдова, Китай, Боснія і Герцеговина, Грузія, Латвія.
В результаті II туру Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 208 «Агроінженерія» галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» наші студенти Ігор Городецький та Павло Павлат нагороджені дипломами III ступеня, а їх керівники (к.т.н., доцент кафедри машинобудування Руслан Гуменюк та к.т.н., доцент кафедри сільськогосподарської техніки Володимир Буртак) отримали сертифікати за високий рівень підготовки студентів.Вітаємо Олега Шмигеля з призначенням академічної стипендії Президента України


Вітаємо студента факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету Олега Шмигеля (група Маш-12сп) з призначенням академічної стипендії Президента України на 2020–2021 рр. (Наказ Міністерства освіти і науки України від 29 вересня 2020 року № 1208 «Про призначення академічних стипендій Президента України студентам закладів вищої освіти на І семестр 2020–2021 навчального року»).
Олег за час навчання проявив себе як здібний і старанний студент, активний учасник наукового гуртка кафедри машинобудування. Неодноразово виступав на студентських наукових конференціях, брав активну участь  у громадському та соціальному житті університету.

Вітаємо Олега та бажаємо нових наукових досягнень!
Вітаємо студента спеціальності «Галузеве машинобудування» з перемогою в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із дисципліни «Матеріалознавство»

23 квітня 2020 р. відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Матеріалознавство», який проводився на базі кафедри технології металів та матеріалознавства ім. О.М. Петриченка Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.

Для участі у конкурсі було надіслано 94 наукових роботи з 37 закладів вищої освіти України, більшість із яких – технічного спрямування.

Студент факультету механіки та енергетики Львівського НАУ групи Маш-31 Богдан Матвійчина належним чином виконав свою наукову роботу та за рішенням конкурсної комісії став одним із переможців і отримав диплом ІІІ ступеня.

Вітаємо студента-переможця та його наукового керівника к.т.н., в.о. доц. кафедри машинобудування Руслана Васильовича Гуменюка та бажаємо подальших наукових звершень!


Вітаємо Руслана Васильовича Гуменюка з присвоєнням йому вченого звання доцента кафедри машинобудування!

27 лютого 2020 року одноголосним рішенням Вченої ради Львівського національного аграрного університету присвоєно вчене звання доцента кафедри машинобудування Руслану Васильовичу Гуменюку.

Атестат доцента видано 14 травня 2020 року на підставі рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України.

Вітаємо здобувача вченого звання та бажаємо йому успіхів, наснаги в науковій діяльності, здійснення усіх планів та подальших наукових звершень!


Львівський національний аграрний університет став ліцензійним користувачем програмного забезпечення SolidWorks

У січні 2020 року ЛНАУ отримав сертифікат, який підтверджує, що університет є ліцензійним користувачем SolidWorks.

Використання в навчальному процесі лінійки програмних продуктів цього середовища зумовлене потребою підприємств, з якими університет тісно співпрацює, у кваліфікованих фахівцях інженерних спеціальностей з досвідом роботи в SolidWorks.

Впевнені, що увага до новітніх інформаційних технологій та впровадження у навчальний процес отриманих копій системи автоматизованого проєктування дозволять кафедрі машинобудування та університету загалом вийти на новий, ще більш високий рівень.

Факультет механіки та енергетики вдячний ТОВ «Інформаційні технології САПР», зокрема виконавчому директору Дмитру Вікторовичу Буличеву, за співпрацю.


Студенти-механіки повернулися з подвійною перемогою

24-26 квітня 2019 року на базі інженерно-енергетичного факультету Миколаївського національного аграрного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади із навчальної дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» серед закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Вітаємо переможців серед аграрних закладів вищої освіти України ІІІ–ІV рівнів акредитації – студентів групи Маш-21 факультету механіки та енергетики ЛНАУ Володимира Чудійовича (диплом ІІ ступеня) та Богдана Матвійчину (диплом ІІІ ступеня).

За організацію та проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади грамотою нагороджений керівник – к.т.н. в.о. доц. кафедри машинобудування Р.В. Гуменюк.

Дякуємо організаторам за високий рівень проведення олімпіади!Вітаємо з перемогою ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Матеріалознавство»

18–19.04.2019р. відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Матеріалознавство», який проводився на базі кафедри технології металів та матеріалознавства Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.

Вітаємо студента факультету механіки та енергетики Львівського НАУ Богдана Матвійчину (гр. Маш-21), який належним чином виконав та представив свою наукову роботу під науковим керівництвом к.т.н. в.о. доц. кафедри машинобудування Р.В. Гуменюка та отримав диплом ІІІ ступеня.

Вітаємо студента та наукового керівника і бажаємо подальших наукових звершень!Перемога у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади із навчальної дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання»


З 11 по 13 квітня 2018 року на базі інженерно-енергетичного факультету Миколаївського національного аграрного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади із навчальної дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» серед закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Враховуючи специфіку вивчення навчальної дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» в освітніх установах, заклади вищої освіти було розподілено на дві групи – технічні та аграрні. Відповідно до них учасники виконували завдання.

Вітаємо переможця ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади із навчальної дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» серед аграрних закладів вищої освіти України ІІІ-ІV рівнів акредитації – студента гр. Маш-21 факультету механіки та енергетики ЛНАУ Андрія Васильовича Дзюбака, який здобув диплом ІІІ ступеня.

За організацію та проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади грамотою нагороджений також керівник – к.т.н. в.о. доц. кафедри машинобудування Р.В. Гуменюк.


ІІІ місце II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади

4-7 квітня 2017 р. у Миколаївському національному аграрному університеті на інженерно-енергетичному факультеті відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади 2016–2017 навчального року з професійно орієнтованої дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» серед студентів вищих технічних і аграрних закладів освіти України III-IV рівнів акредитації.

В олімпіаді брали участь 77 учасників з аграрних ВНЗ України, у тому числі і з Львівського національного аграрного університету.

Вітаємо студентів гр. Маш-41 факультету механіки та енергетики ЛНАУ Юрія Ярославовича Ставничого, який здобув диплом ІІІ ступеня, та Романа Степановича Кирика, який нагороджений грамотою за високий рівень теоретичних знань.

За організацію та проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади грамотою нагороджений також керівник – к.т.н. в.о. доц. кафедри машинобудування Р.В. Гуменюк.


II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання”

5-8.04.2016р. у Миколаївському національному аграрному університеті на інженерно-енергетичному факультеті відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання” 2015-2016 навчального року серед студентів вищих технічних і аграрних закладів освіти України III-IV рівнів акредитації.

В олімпіаді брали участь 56 учасників з аграрних ВНЗ України.

Вітаємо студентів гр. Маш-31 факультету механіки та енергетики ЛНАУ Кирика Романа Степановича, який здобув диплом ІІ ступеня, та Ставничого Юрія Ярославовича, який нагороджений грамотою за нестандартне розв’язування інженерних задач під керівництвом к.т.н. в.о. доц. кафедри машинобудування Р.В.Гуменюка.1.07.2015р. під час проходження технологічно-заводської практики студенти факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету за напрямком підготовки «Машинобудування» та «Процеси, машини та обладнання АПВ» для закріплення і поглиблення теоретичних знань з дисципліни «Матеріалознавство і ТКМ» відвідали ДП «Львівський бронетанковий завод».


На підприємстві працюють висококваліфіковані кадри зварників, токарів, слюсарів, фрезерувальників, монтажників електроапаратури. В конструкторському бюро працюють досвідчені інженери-конструктори, котрі в своїй роботі користуються засобами системи автоматизованого проектування «Компас» та використовують 3D моделювання для верстатів з числовим програмним керуванням.

Студенти ознайомилися з технологічними процесами відновлення деталей машин, методами зварювання, литва, кування, штампування, різання та іншими способами механічної обробки на сучасному високопродуктивному обладнанні (вертикальний фрезерний обробний центр DMN 500, токарний станок CTX-510 ECOLINE, плазмова різка RUR 3000 GP ) з системами управління ЧПУ.

Керівники практики – к.т.н. в.о. доц. кафедри машинобудування Р.В. Гуменюк та к.т.н. доцент А. П. Пахолюк.
Студенти-механіки відвідали підприємство Ltd «Lemberg Industrial Park»

25.06.2015р. під час проходження технологічно-заводської практики студенти Львівського національного аграрного університету за напрямом підготовки «Машинобудування» і «Процеси, машини та обладнання АПВ» для закріплення і поглиблення теоретичних знань відвідали підприємство Ltd «Lemberg Industrial Park» – сучасне підприємство, що спеціалізуються на металообробці та виготовленні металовиробів на замовлення, випускає техніку та обладнання для обробки сільськогосподарських культур, фруктових садів, виноградників, ягідників і т.д.

Студенти ознайомилися з організацією виробництва, технологічними процесами ремонту і відновлення деталей, механічної обробки металовиробів, токарними та слюсарними роботами будь-якого рівня складності на високоточному та сучасному обладнанні з підтримкою ЧПУ, обладнанням і продукцією, що випускається (оприскувачі, картоплесаджалки, картоплекопалки, косарки, дроворуби, причепи, опалювальне обладнання та ін.).

Керівники практики – викладачі кафедри машинобудування к.т.н., в.о. доцента Р.В. Гуменюк та к.т.н. доцент А.П. Пахолюк


Вітаємо Олексія Володимировича Білоуса з присвоєнням йому вченого звання доцента кафедри машинобудування!

Бажаємо Вам успіхів, наснаги в науковій діяльності, здійснення усіх планів та задумів.

18-19 березня 2015 р. в Житомирському державному технологічному університеті відбувся ІІ тур Всеукраїнського  конкурсу студентських наукових робіт у галузі наук «Обробка матеріалів у машинобудуванні». Студентська наукова робота «Нанесення зносостійкого покриття методом електроіскрового легування із застосуванням евтектичного електродного матеріалу» студента Львівського національного аграрного університету, група Маш -31 Доманюка Д.Ю., під керівництвом доцента кафедри машинобудування,  к.т.н. Білоуса О.В., була гідно представлена на конкурсі і високо оцінена комісією, та посіла друге місце.
Вийшов з друку підручник «Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання». Автор: завідувач кафедри машинобудування ЛНАУ, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Микола Степанович Когут. Підручник рекомендований Міністерством освіти і науки України, виданий за державного фінансування накладом 22000 примірників.


Зміст, анотація, передмова.doc
У вересні 2014 року в у Миколаївському національному аграрному університеті відбувся ІІ-ий етап Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання», в якій взяли участь студенти факультету механіки та енергетики ЛНАУ А. І. Паленичка та А. М. Клак.

За результатами проведеної олімпіади студента гр. М-42 А. І. Паленичку нагороджено дипломом ІІІ ступеня, а студента гр. М-41 А. М. Клака нагороджено грамотою за нестандартне розв’язання інженерних задач.

Підготовка студентів здійснювалася на засіданнях наукового гуртка з поглибленого вивчення дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» під керівництвом завідувача кафедри машинобудування ЛНАУ, доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України М. С. Когута.


16.07.14р. студенти факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету відвідали Львівський державний авіаційно-ремонтний завод. Керівники технологічно-заводської практики –  викладачі кафедри машинобудування к.т.н., в.о. доцента О.В. Білоус та  к.т.н., ст. викл. Р.В.Гуменюк.

Львівський Державний авіаційно-ремонтний завод (ЛДАРЗ) – одне з найпотужніших підприємств, яке підпорядковане Державному концерну "Укроборонпром"

, яке спеціалізується в галузі ремонту авіаційної техніки військового призначення.

Спеціалізація заводу – легкі фронтові винищувачі та винищувачі-бомбардувальники типу «МіГ».

Про історію підприємства, основний вид діяльності, заслужених працівників, інженерів-конструкторів і льотчиків-випробувальників студенти мали можливість дізнатися в музеї заводу з розповіді завідувача музею Ярослава Ярославовича Янчака.

Наступний етап знайомства з технологічним процесом ремонту авіатехніки відбувся в спеціалізованих цехах підприємства, де на сучасному високотехнологічному обладнанні працюють близько тисячі працівників.

На сьогодні завод опановував ремонт літаків МіГ - 21, МіГ - 23 , МіГ - 24 та МіГ - 29 всіх модифікацій

Екскурсію заводом провів начальник бюро управління якістю, стандартизації і сертифікації виробництва А. П. Мурський


Вітаємо

Руслана Васильовича Гуменюка, викладача кафедри  машинобудування, з успішним захистом дисертації і присвоєнням йому наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності «Механіка деформівного твердого тіла».
9.07.2014р. під час проходження технологічної заводської практики студенти Львівського національного аграрного університету за напрямом підготовки «Машинобудування» і «Процеси, машини та обладнання АПВ» відвідали підприємство Ltd «Lemberg Industrial Park», де ознайомилися з організацією виробництва, технологічним процесом, обладнанням і продукцією, що випускається (оприскувачі, картоплесаджалки, картоплекопалки, косарки та ін.).Керівники практики – викладачі кафедри машинобудування к.т.н., в.о. доцента О.В. Білоус та к.т.н., ст. викл. Р.В. Гуменюк.


25.06.2014 р. студенти факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету за напрямком підготовки «Машинобудування» відвідали для закріплення і поглиблення теоретичних знань з дисципліни «Матеріалознавство і ТКМ» Львівський бронетанковий ремонтний завод. Вони ознайомилися з технологічними процесами відновлення деталей машин методами зварювання, литва, кування, різання та іншими способами. Керівники практики – доценти кафедри машинобудування А. П. Пахолюк та О. В. Білоус.


19.06.2014 у рамках технологічно-заводської практики студенти факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету відвідали СП «Електронтранс».
Студенти ознайомились із виробничим процесом і технологічним циклом виробництва, технічними характеристиками і можливостями сучасного верстатного парку з числово-програмним керуванням, організацією роботи спеціалізованих дільниць – лазерної різки металу, листо- та трубозгинання, токарно-фрезерної, зварювальної, фарбування та ін. Весь виробничо-технологічний процес – від механо-заготівельного виробництва до складання готової продукції –  майбутнім інженерам-механікам детально розповів заступник головного технолога підприємства Ігор Божейко.
Як пояснив доцент кафедри машинобудування аграрного університету Олексій Білоус, СП «Електронтранс» було обрано кафедрою як найсучасніший завод європейського рівня і найкращий для безпосереднього ознайомлення, практичного поглиблення та закріплення знань, отриманих студентами у процесі вивчення теоретичних дисциплін.

Вийшло у світ енциклопедичне видання «Державні нагороди та нагороджені в Україні». На його сторінках можна прочитати, зокрема, про досягнення громадян у різних сферах життя та їх заслуги перед державою. До книги увійшло й ім’я видатного вченого у галузі механіки – Миколи Степановича Когута, завідувача кафедри машинобудування Львівського національного аграрного університету. Указом Президента України від 21 вересня 2012 року №556 Когуту М. С. було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» за вагомий внесок у розвиток машинобудівної галузі, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм.


Вже другий рік поспіль студенти факультету механіки та енергетики поглиблено вивчають процеси відновлення та підвищення зносостійкості деталей машин під керівництвом доцента кафедри машинобудування Пахолюка Андрія Пантелейовича та беруть участь в олімпіадах.


Цього року студенти гр. М-61 Барчишин В.Р. і Лесюк І.В., переможці першого етапу олімпіади у ЛНАУ, взяли участь у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій», яка відбулася  13-22 березня 2013 року у Запорізькому національному технічному університеті, і зайняли високі місця серед учасників з восьми вузів України, а також вибороли друге загальнокомандне місце.Колектив кафедри машинобудування щиро вітає свого завідувача,

професора, доктора технічних наук Миколу Степановича Когута

з присвоєнням почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України»

(Указ Президента України В.Ф.Януковича №556/2012 від 21 вересня 2012р. Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня машинобудівника).

Бажаємо подальших наукових звершень та успіхів на педагогічній ниві на благо України!

Powered by Web Agency