Історія кафедри

Кафедра сільськогосподарської техніки сформована у вересні 2018 року на базі кафедри сільськогосподарських машин, витоки якої сягають історії Вищої рільничої школи в Дублянах, а часом її заснуванням можна вважати 1903 рік, коли в Академії рільництва було відкрито кафедру сільської інженерії, що охоплювала вивчення машин для рільництва. Після створення сільськогосподарського інституту в Дублянах офіційно відкрито кафедру сільськогосподарських машин.

Першим завідувачем кафедри (1946–1964 рр.) був доцент Н.П. Левченко. Упродовж 1964–1977 рр. нею завідував к.т.н., доцент Д.Д. Прокопенко. У 1977–2005 рр. очолював кафедру заслужений працівник народної освіти України, професор В.Я. Рибарук. З 2005р. на посаді завідувача кафедри працює к.т.н., доцент О.М. Крупич.

У свій час на кафедрі працювали талановиті інженери та викладачі:Є.Т. Мартинов, С.К. Миронюк, В.В. Герасимчук, В.М. Сусліков, Ю.П. Козлов, Л.І. Любчик, В.Ф. Дідух, В.Ф. Курносов, А.Ф. Масальський, С.Я. Волинець, Я.Б. Ельгурт, В.М. Шмонін, Б.І. Затхей, Р.С Шевчук, В.М. Боярчук, В.Л. Любчик, В.П. Шолудько, Ю.М. Яцишин, І.І. Ріпка, Д.В. Кузенко та інші.

Склад кафедри

Буртак В.В. - к.т.н., в.о. доцента

Василькевич О.М. - провідний фахівець

Барабаш І.І. – майстер виробничого навчання

Завалій В.Р. – ст. лаборант

Науково-дослідна робота

Науковий напрям кафедри – розробка механізованих технологій та засобів для збирання і транспортування плодів, започаткований у 1985 р. Починаючи з 2000 р. співробітники кафедри беруть участь у створенні машин та обладнання для біологічного захисту картоплі від колорадського жука, скарифікації та подрібнення зерна й зернобобових сумішей, стаціонарного обмотування рулонів сінажу, розробки адаптивної механізованої технології збирання кукурудзи на зерно, а з 2015 р. відкрився ще один перспективний напрямок наукових досліджень – створення машин з робочими органами для поштучного орієнтованого садіння зубків часнику.

За останні десять років співробітниками кафедри опубліковано 194 статті, 12 навчальних посібників, 6 монографій, отримано 47 патентів на винаходи і авторські свідоцтва.

Колективом кафедри розроблено чимало зразків сільськогосподарських машин і механізмів, зокрема: віброплуг та віброборону; устаткування для знезаражування вантажів; пристрій для виявлення картопляної нематоди; агрегат для поліпшення лук і пасовищ; роторний ударний струшувач плодів потокової дії; комбінований збирально-транспортний агрегат, тросовий віброударний струшувач плодів з системою акумулювання енергії. Виробництву запропоновано нові технології смугового підсіву трав у дернину, механізованого збирання плодів та кукурудзи на зерно, садіння часнику.

На сьогоднішній день співпраця кафедри полягає у підтримці творчих науково-практичних зв’язків з АТ «Елворті» (Червона зірка), компаніями «MaterMacc» (Італія), «HORSCH Україна» (Німеччина-Україна), фізико-механічним інститутом ім. Г.В. Карпенка (м. Львів), ВАТ «Львівагромашпроект», ТзОВ «АГРОМАРК ЮКЕЙ», Рільничим університетом ім. Хугона Коллонтая в Кракові (Польща), багатьма вітчизняними заводами сільськогосподарського машинобудування та ремонтними підприємствами. Для проведення наукових досліджень кафедра уклала договори із Інститутом сільського господарства Карпатського регіону НААНУ, Львівським відділом садівництва ІС НААНУ, Львівською філією УкрНДІ ім. Л. Погорілого.

Навчальний процес

Кафедра сільськогосподарської техніки бере участь у підготовці фахівців інженерних, економічних та агрономічних спеціальностей.

На кафедрі вивчаються наступні дисципліни: «Сільськогосподарські машини», «Механіко-технологічні властивості сільськогосподарських матеріалів», «Система: машина-поле»; «Техніка і технології АПК»; «Механізація, електрифікація та автоматизація сільськогосподарського виробництва»; «Системи точного землеробства», «Механізовані технології виробництва продукції рослинництва», «Будівельні, дорожні та меліоративні машини», «Будівельні машини», «Інноваційні інженерні технології в землеробстві», «Механізовані технології виробництва продукції тваринництва», «Машини та обладнання переробної галузі», «Машини та обладнання АПК», «Машини і обладнання та їх використанні у тваринництві», «Навігаційні системи», «Теорія розрахунку і проектування обладнання», «Моделювання та оптимізація процесів і обладнання», «Дослідження процесів робочих органів»,

В розпорядженні кафедри є вісім аудиторій, а також парк навчальних машин в кількості 56 одиниць. Вся техніка зберігається в аудиторіях та ангарах.

Контакти:

80381, Львівська обл., Жовківський р-н.,м. Дубляни, вул. В.Великого 1,

кафедра сільськогосподарських машин

Тел. (032) 2-24-29-88.

Powered by Web Agency