$HM = ''; include "css/css.css"; ?>
30 СічняКолектив ЛНУП щиро вітає к.т.н., доцента кафедри технології та організації будівництва А.Я. Регуша з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях. |
31 СічняКолектив ЛНУП щиро вітає доцента кафедри землеустрою Л.В. Дудич з Днем народження! Нехай Ваша плідна праця буде щедрою на життєдайні плоди, повагу та любов. Ми від щирого серця бажаємо, аби всі Ваші справи були непідвладні плинучасу та зміні поколінь. |
31 СічняКолектив ЛНУП щиро вітає професора кафедри вищої математики Ю.І. Ковальчика з Днем народження! Нехай у Вашому житті все задумане складається легко та кожна Ваша справа знаходить розуміння та вдячність оточуючих. Бажаємо Вам міцного здоров’я, незламної сили духу, відвертих і достойних людей на Вашому шляху. |
1 ЛютогоКолектив ЛНУП щиро вітає доцента кафедри агрохімії та ґрунтознавства Н.І. Лагуш з Днем народження! Нехай кожен Ваш день буде наповнений корисними справами і теплом людських відносин, а мрії втілюються у життя та приносять бажану радість і задоволення. |
1 ЛютогоКолектив ЛНУП щиро вітає к.е.н., доцента кафедри землеустрою О.І. Ступень з Днем народження! Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях. |
1 ЛютогоКолектив ЛНУП щиро вітає к.т.н., доцента кафедри сільськогосподарської техніки В.І. Бангу з Днем народження! Нехай здійсняться всі Ваші творчі задуми і кожен Ваш день буде осяяний почуттям любові і взаєморозуміння, а добре здоров’я та гарний настрій стануть запорукою успішної праці в ім’я розквіту рідної України і добробуту Вашої родини. |
1 ЛютогоКолектив ЛНУП щиро вітає к.т.н., в.о. доцента кафедри електротехнічних систем С.М. Хімку з Днем народження! Нехай Ваш шлях буде наповнений приємними несподіванками, цікавими зустрічами та успішними справами! Нехай завжди з Вами поруч будуть ті, кому Ви довіряєте, хто готовий розділити радість і підставити плече в скрутну хвилину! |
1 ЛютогоКолектив ЛНУП щиро вітає к.т.н., доцента кафедри машинобудування Р.В. Гуменюка з Днем народження! Нехай Ваша плідна праця буде щедрою на життєдайні плоди, повагу та любов. Ми від щирого серця бажаємо, аби всі Ваші справи були непідвладні плинучасу та зміні поколінь. |
2 ЛютогоКолектив ЛНУП щиро вітає к.е.н., доцента кафедри міжнародних економічних відносин та маркетингу О.Б. Булик з Днем народження! Нехай у Вашому житті все задумане складається легко та кожна Ваша справа знаходить розуміння та вдячність оточуючих. Бажаємо Вам міцного здоров’я, незламної сили духу, відвертих і достойних людей на Вашому шляху. |
2 ЛютогоКолектив ЛНУП щиро вітає к.е.н., доцента кафедри економіки Н.І. Василеньку з Днем народження! Нехай кожен Ваш день буде наповнений корисними справами і теплом людських відносин, а мрії втілюються у життя та приносять бажану радість і задоволення. |
3 ЛютогоКолектив ЛНУП щиро вітає к.т.н., доцента кафедри енергетики Р.Є. Кригуля з Днем народження! Нехай здійсняться всі Ваші творчі задуми і кожен Ваш день буде осяяний почуттям любові і взаєморозуміння, а добре здоров’я та гарний настрій стануть запорукою успішної праці в ім’я розквіту рідної України і добробуту Вашої родини. |
В умовах активного входження України в світовий академічний і соціально-економічний простір та наближення нашого суспільства до світових морально-естетичних цінностей особливо зросла роль навчальної дисципліни «Іноземна мова», принциповим завданням якої є готувати міжнародно орієнтованих фахівців, здатних розв’язувати новітні виробничі завдання, спілкуватися із зарубіжними колегами, брати участь у різного роду міжнародних конференціях та семінарах.
Традиції викладання іноземних мов для студентів виробничих напрямів підготовки формувалися ще за часів Рільничої школи у Дублянах.
У ХІХ ст., коли в Дублянах була заснована сільськогосподарська школа, знання іноземних мов (латині, грецької та німецької) було невід’ємним атрибутом будь-якого фахівця, зокрема й у сфері сільського господарства.
У 20-х роках XX ст., коли сільськогосподарська школа в Дублянах стала частиною Львівської політехніки, студентам викладали такі іноземні мови: французьку, італійську, німецьку.
Кафедру іноземних мов у Львівському політехнічному інституті було відкрито у 1945 році, одразу після Другої світової війни. Її очолила ст. викладач, а згодом доцент О.О. Шейкіна. Після заснування у 1946 р. Львівського сільськогосподарського інституту О.О. Шейкіна (1906–1986 рр.) перейшла на роботу до цього закладу, очолила кафедру іноземних мов і працювала на посаді завідувача до свого виходу на пенсію у 1972 році. Цікаво, що у повоєнний період, поряд зі звичною для всіх німецькою мовою, почали вивчати й англійську мову, популярність і значення якої стрімко зростали у наступні роки.
У різні періоди кафедру очолювали: доцент О.М. Ноздрін (1973–1984), професор О.Т. Молчанова (1985–1989), доцент Н.М. Семко (1990–2000), ст. викладач Л.Я. Гошко-Лихочвор (2000–2015), з 2000 року кафедрою завідує в.о. доц., к.е.н. С.Р. Добровольська. Першими викладачами кафедри були: М.В. Труш, М.М. Добрянський, О.Ю. Мюлер, І.А. Гофман, А.А. Мінкіна. Серед викладачів-ветеранів кафедри – В.І. Майорова, Ш. Федорова, С.Д. Войчеховська, С.М. Смик, Я.Ю. Войтинська, О.М. Ноздрін, Г.Р. Гойс, Г.П. Мусій, Т.Г. Якобенчук, Н.М. Семко, Б.В. Добош, Л.Я. Гошко-Лихочвор, І.І. Добош, С.Д. Дешко.
Упродовж 15 років на кафедрі працювала С.М. Андрусів, талановитий публіцист, член Спілки письменників України. Основним напрямком науково-дослідної роботи колективу є дослідження особливостей сільськогосподарської літератури іноземними мовами, укладання посібників, словників і методичних рекомендацій.
Значного розвитку кафедра досягла у 90-х роках, коли колектив очолила Н.М. Семко – талановитий педагог, науковець, здібний організатор. Вона всіляко сприяла фаховому росту викладачів, зокрема й науковому, про що свідчить активна участь викладачів кафедри у наукових конференціях різних рівнів, широка географія публікацій того періоду. Під її керівництвом на кафедрі було розпочато роботу з вивчення особливостей фахової літератури й укладання серії перекладних термінологічних словників з усіх спеціальностей університету. Результати наукових досліджень втілені у численних посібниках, методичних матеріалах, перекладних словниках.
Плідними й активними для кафедри стали 2000-ті роки, коли посаду її завідувача посіла ст. викл. Л.Я. Лихочвор – автор чималої кількості наукових розвідок з лінгвістики та методики викладання іноземних мов у школах різних рівнів, успішний педагог і наставник. Саме з того часу рамки діяльності кафедри іноземних мов значно розширилися. Зміцнилася її матеріально-технічна база, а науково-педагогічний склад поповнився талановитою й науково обдарованою молоддю.
З 2015 р. кафедру очолює к.е.н., в.о. доц. С.Р. Добровольська.
На кафедрі підготовлено і видано перекладні словники різного обсягу: з механізації сільськогосподарського виробництва, відновлюваних джерел енергії, агрономії, захисту рослин, економіки сільського господарства, фінансового менеджменту, сільськогосподарського будівництва та архітектури, землевпорядкування, картографії, земельного кадастру, зовнішньоекономічних термінів, базовий словник з економічних спеціальностей, термінологічний словник з геодезії та фотограмметрії тощо. Розроблення фахової термінології й укладання перекладних словників і надалі залишається актуальним, і кафедра продовжує активно працювати у цій ділянці науки.
Щороку викладачі публікують статті у зарубіжних та всеукраїнських наукових збірниках. Кафедра повністю забезпечує навчальний процес методичною літературою.
Сьогодні у складі кафедри іноземних мов плідно працюють: к.е.н., в.о. доц. С.Р. Добровольська, к.пед.н., доц. Н.Г. Городецька, д.пед.н., проф. Б.І. Шуневич, к.пед.н., в.о. доц. І.М. Турчин, ст. викладачі О.Я. Іщенко, Л.М. Гуня, М.Б. Опир, С.Б. Панчишин, Н.Г. Гавришків, О.Т. Куцин, Н.Ю. Дубневич.
В умовах утвердження України в світі перед університетом і кафедрою іноземних мов відкрилися нові можливості, розширилися ділові контакти із зарубіжними ЗВО та аграрними об’єднаннями Англії, Німеччини, Франції, США, Польщі.
Доступними стали література іноземними мовами, поїздки за кордон викладачів та студентів, можливість спілкування з іноземними партнерами в Україні. Все це, безперечно, сприяє усвідомленому вивченню іноземних мов.
За новітніх обставин кафедра іноземних мов вбачає своїм принциповим завданням вдосконалювати навчальні програми, відшліфовувати методики, урізноманітнювати навчально-виховні заходи свіжими підходами.
File | Опис | File size |
---|---|---|
![]() | 411 Kb | |
![]() | 258 Kb | |
![]() | 410 Kb |
Ми в facebook. Instagram. Канал Youtube.
Міністерство аграрної політики. Міністерство освіти,науки,молоді та спорту. НМЦ аграрної освіти. Освітній портал. Освіта.ua. Міністерство доходів і зборів України.
$HM = ''; include "templates.php"; ?>