$HM = ''; include "css/css.css"; ?>
Error: Any articles to show
Шевченкові дні
Щороку в березні вшановуємо пам’ять митця могутньої творчої сили, праці якого ототожнюються із боротьбою за свободу і людську гідність, – Тараса Григоровича Шевченка.
Дні вшанування його пам’яті віддавна стали неформальною традицією й для нашого Львівського національного університету природокористування.
В рамках виховних заходів на факультеті землевпорядкування та туризму під керівництвом наставників академічних груп першого року навчання спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» проведено тематичну виховну годину з нагоди 209-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.
Значення постаті великого поета з роками все глибше усвідомлює для себе кожен українець, а творам його надається нове звучання. Його творчість пророче перегукується з подіями сьогодення, а далекоглядність і пророчі слова просто вражають.
Свою любов до Великого Кобзаря передали студенти нашого факультету через декламування улюблених віршів.
Тарас Григорович Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.
Виховна година, присвячена Великому посту
1 березня 2023 року на факультеті землевпорядкування та туризму кураторами академічних груп Мирославою Смолярчук, Наталією Шпік та Оксаною Черечон спільно із капеланом Львівського національного університету природокористування отцем Іваном Венгрином та заступником декана з виховної роботи Олександрою Костишин проведена виховна година для здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» першого року навчання.
Під час години духовного спілкування отець Іван розповів про історію та правила Великого посту, його силу і користь, пояснив студентам, чому саме християнам варто дотримуватися посту. Капелан наголосив, що Великий піст – це час духовної весни, час оновлення душі і тіла.
Студенти активно долучались до дискусії та обговорень сьогоднішньої тематики та домовились про нові цікаві зустрічі, яких обов’язково чекатимуть.
Ректорат, професорсько-викладацький склад, працівники та студенти ЛНУП щиро вітають з ювілеєм завідувача кафедри землеустрою, почесного землевпорядника України Мирослава Степановича Богіру.
Вельмишановний Мирославе Степановичу!
Прийміть найщиріші привітання з нагоди Вашого ювілею!
Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, достатку, оптимізму, щирої поваги від людей, вдячності за Вашу працю, нових успіхів і вагомих досягнень у професійній діяльності, а також невичерпної енергії для подальшого розвитку.
Нехай у всіх починаннях Вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена лише задоволенням і перемогами.
Бажаємо Вам нових успіхів у праці на благо України, доброго здоров’я і многая та благая літ!
Відбулось відкрите лекційне заняття у групі ЗВ-11 з дисципліни «Інженерна графіка в землеустрої» на тему «Функціональні можливості та додаткові модулі програми Digitals». Програма Digitals призначена для створення, редагування і перегляду топографічних і спеціальних карт, друку топографічних карт відповідно до вимог вітчизняних нормативних документів до умовних знаків, забезпечення робіт із землеустрою. Програму вже багато років використовують тисячі організацій по всій Україні. З впровадженням на виробництві програми Digitals значно зменшився обсяг паперової документації, зменшилась кількість затраченого часу, підвищилась надійність збереження і передачі інформації, зменшився часовий розрив між польовими роботами і виготовленням карт та документації із землеустрою. Студенти активно брали участь в обговоренні даної теми та ставили багато запитань.
Незважаючи на важкий період військової агресії Росії та повномасштабної війни, згідно із рекомендаціями Міністерства освіти і науки України в нашому університеті продовжується навчальний процес в дистанційному режимі. Викладачами кафедри забезпечується навчальний процес за допомогою платформ Zoom та Moodle. Також активно проводиться виховна робота в академічних групах, студенти беруть участь в онлайн-зустрічах з практикуючим психологом університету.
Як стверджують студенти, процес навчання їх відволікає та допомагає підтримувати нормальний психоемоційний стан.
Сьогодні доцент кафедри О.О. Костишин провела профорієнтацію серед випускників Волицької та Новокам’янської ЗСО І-ІІІ ступенів Львівського району Львівської області та ознайомила учнів з навчанням на спеціальностях 193 «Геодезія та землеустрій» і 41 «Туризм».
24 листопада доцентом кафедри О.О. Костишин проведено практичне заняття з дисципліни «Основи просторового і містобудівного планування» зі студентами 4-го курсу в межах населеного пункту (м. Дублян). Розпочали свої спостереження з планування студентського містечка, липової алеї, навчальних корпусів ЛНАУ, парків, алей, стадіону та інших об’єктів, які студенти вчаться планувати на практичних заняттях. Оглянули і сучасне будівництво нового житлового комплексу. Завершенням нашого заняття (пішохідної подорожі) було приємне здивування і захоплення проєктами особистої житлової забудови – типових будинків, характерних для нашої місцевості… А також не характерних і не типових для України, як, наприклад, проєкт скандинавського будинку.
10 червня відбулося підбиття підсумків конкурсу «Кращий студентський науковий гурток Львівського національного аграрного університету – 2021», за результатами якого дипломом III ступеня нагороджений студентський науковий гурток «Землеустрій» кафедри землеустрою (керівник гуртка – к.е.н., доцент кафедри землеустрою Галина Миколаївна Дудич).
Вітаємо наших студентів-гуртківців та їх керівника і бажаємо їм творчого натхнення і нових наукових здобутків!
В конкурсі «Кращий наставник академічної групи Львівського національного аграрного університету» серед переможців – завідувач кафедри землеустрою, к.е.н., доцент М.С. Богіра та доцент кафедри землеустрою, к.е.н. О.І. Черечон.
Вітаємо переможців та бажаємо їм подальших успіхів у виховній роботі!
23 лютого в. о. доцента кафедри землеустрою к.е.н. О. І. Ступень та доценти кафедри геодезії та геоінформатики д.е.н. Р. М. Ступень і к.е.н. П. П. Колодій провели відкриті лекції для студентів Стрийського фахового коледжу ЛНАУ спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» з дисциплін «Державна землевпорядна експертиза у землеустрої», «Геодезія» та «Землеустрій». Було обговорено теоретичні основи впорядкування сільськогосподарської території, а також геодезичне забезпечення земельно-кадастрових робіт з використанням сучасних технологій і приладів.
3 грудня 2020 року доценти кафедри землеустрою Н.Є. Стойко та О.Г. Солтис онлайн взяли участь у Міжнародному круглому столі «Адаптація землевпорядної освіти в Східній Європі до пандемії COVID-19».
Під час круглого столу учасники обговорювали питання збереження якості землевпорядної освіти під час карантину, ділилися досвідом впровадження електронних навчальних курсів для інженерів-землевпорядників, розглянули організацію навчальної та наукової роботи викладацького складу з дому і перспективи міжнародного співробітництва та академічних обмінів.
У дискусії взяли участь викладачі та керівництво землевпорядних і геодезичних факультетів й кафедр східноєвропейських та прибалтійських університетів [Білоруська державна сільськогосподарська академія (Республіка Білорусь), Вармінсько-Мазурський університет в Ольштині (Польща), Вроцлавський університет природокористування (Польща), Державний аграрний університет Молдови (Молдова), Інститут планування землекористування та геоматики (Литва), Університет Вітовта Великого (Литва), Латвійський сільськогосподарський університет (Латвія), Львівський національний аграрний університет (Україна), Національний університет біоресурсів і природокористування України (Україна)].
З доповіддю від землевпорядного факультету ЛНАУ виступила Наталія Стойко.
30 листопада 2020 року викладачі землевпорядного факультету прослухали вебінар для гарантів освітніх програм та груп забезпечення якості освітніх програм, який проводили фахівці Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти на платформі Zoom. Спікери заходу: Сергій Квіт, Андрій Бутенко, Олена Єременко, Іван Назаров, Наталія Стукало, Богдан Моркляник, Михайло Винницький.
Прослухано доповіді з наступних питань:
- Національне агентство і запровадження нової парадигми забезпечення якості вищої освіти: стан справ;
- підготовка освітніх програм до акредитації;
- права ЗВО під час акредитації;
- особливості акредитації освітньо-наукових програм доктора філософії;
- роль стейкхолдерів у формуванні та реалізації освітніх програм;
- критерії оцінювання освітніх програм: часті помилки та підказки.
Під час заходу учасники вебінару отримали відповіді на часті запитання, які виникають у процесі акредитації освітніх програм.
25 листопада відбувся вебінар на тему «Що робити новообраним головам ОТГ у земельних питаннях», у якому взяла участь доцент кафедри землеустрою Львівського НАУ Ольга Григорівна Солтис. Учасники детально зупинилися на аспектах державної реєстрації як фундаменту законних відносин землекористувань, вели розмову щодо періодів реєстрації, переваг та недоліків даного інструмента, обговорили стан справ тощо.
2 грудня 2020 року відбувся вебінар на тему «Що робити новообраним головам ОТГ у земельних питаннях», у якому взяла участь доцент кафедри землеустрою Львівського НАУ Ольга Григорівна Солтис. Учасники розглянули низку питань щодо землевпорядного аудиту земель ОТГ, стану непроінвентаризованих земель, проблем накладок, помилок геометрії, відсутності сформованих земельних ділянок, необґрунтованого обробітку агропідприємств, а також обговорили результати земельного аудиту.
Презентація навчального посібника
29 жовтня 2020 року на науково-теоретичному семінарі, який проходив на землевпорядному факультеті, відбулася презентація навчального посібника «Землеустрій: організація та впорядкування сільськогосподарських угідь».
Автори посібника:
Роман Михайлович Ступень – доктор економічних наук, доцент;
Галина Миколаївна Дудич – кандидат економічних наук, доцент;
Леся Василівна Дудич – кандидат економічних наук, в.о. доцента.
У навчальному посібнику викладено теоретичні основи організації та впорядкування сільськогосподарських територій, розкрито зміст організації та впорядкування сільськогосподарських угідь. Розглянуто елементи впорядкування території сівозмін, багаторічних насаджень, культурних пасовищ, сінокосів. Описано перенесення в натуру елементів проєкту, визначення еколого-економічної та соціальної ефективності заходів із землеустрою, а також розглянуто територіальні особливості організації та впорядкування сільськогосподарських угідь.
К.е.н., в.о. доцента Л.В. Дудич відзначено дипломом за якісну підготовку здобувача вищої освіти групи Зв-62 Тетяни Берецької до участі в конкурсі «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів», що відбувся в рамках Німецько-українського агрополітичного діалогу на базі Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» у м. Києві 8 жовтня 2020 р. Дипломом за активну участь у конкурсі також нагороджено студентку Тетяну Берецьку, яка займається науковою роботою на кафедрі.
Філія кафедри
Філією кафедри землеустрою є Львівська філія ДП «Тернопільський науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою», з яким поновлено договір. Уся необхідна інформація про співпрацю оформлена належним чином. На засіданні кафедри 10 вересня схвалено план роботи філіалу кафедри на 2020–2021 навчальний рік. Основні напрями роботи: впровадження науково-дослідних розробок у розрізі наукової тематики кафедри; організація спільних науково-практичних семінарів з питань землеустрою та охорони земель.
Запропоновано: 1) залучати фахівців ДП «Тернопільський науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою» для проведення практичних занять зі студентами; 2) залучати викладачів кафедри до розробки наукових прогнозів, концепцій, головних напрямів розвитку земельних відносин і землеустрою, розробки проєктів нових законодавчих та інших нормативних актів земельного законодавства, підготовки пропозицій для застосування чинного земельного законодавства, розробки проблем методології та науково-методичного забезпечення проведення земельної реформи в регіоні, здійснення моніторингу землі, ведення землеустрою.
15 березня 2019 року доценти кафедри землеустрою землевпорядного факультету Львівського національного аграрного університету О.Г. Солтис, Г.М. Дудич та Р.М. Ступень провели профорієнтаційну роботу серед студентів Бурштинського енергетичного коледжу (м. Бурштин, Івано-Франківська область).
Цього ж дня проведено олімпіаду (фахове випробування) за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» серед випускників Івано-Франківського коледжу.
Анотації магістерських робіт студентів кафедри землевпорядного проектування землевпорядного факультету ЛНАУ
Ми в facebook. Instagram. Канал Youtube.
Міністерство аграрної політики. Міністерство освіти,науки,молоді та спорту. НМЦ аграрної освіти. Освітній портал. Освіта.ua. Міністерство доходів і зборів України.
$HM = ''; include "templates.php"; ?>