Поки Україна думає, йти до Європи, чи ні, Європа сама прийшла до нас. Міністерство Аграрної політики Франції відрядило 40 викладачів своїх аграрних університетів і коледжів для налагодження співпраці між освітніми закладами наших країн

Європейські стандарти праці й побуту завжди цікавили наших студентів, а надто можливість стажування за кордоном за обраним фахом. Тому візит представників корпусу сертифікованих викладачів аграрної освіти на чолі із Марі-Клод Ранди – виконавчим співробітником у зв’язках України із Францією – до Львівського національного аграрного університету викликали неабияку зацікавленість студентів нашого вишу, адже мова йде про перспективу стажування в французьких аграрних університетах, ліцеях.

Французькі представники розповіли про можливості стажування з аграрних дисциплін в їхній країні, умови праці та дозвілля стажистів, а також про правила відбору претендентів для участі у їхній програмі. Цього разу зустріч мала швидше ознайомчий характер, нікого не відбирали на стажування, нікого не вчили французької мови, як це відбувається у ЛНАУ щороку.

Цьогорічний візит став продовженням розпочатої у травні 2013 року співпраці, коли ректор ЛНАУ, академік Володимир Снітинський, відвідав нараду керівників освітніх закладів у Парижі у рамках Днів української аграрної освіти у Франції. На відміну від інших видів співпраці з Францією, що проводить наш університет, цього разу стали задіяні високі дипломатичні кола: Анрі Барнабо, французький радник міністра аграрної політики України; Тьєрі Дорн, аташе з наукової та освітньої кооперації Посольства Франції в Україні, і мова йшла вже не про звичайні стажування на підприємствах, а про стипендії посольства для спільних тривалих наукових розробок і освітніх програм. Французи хочуть перенести на наші терени модель французьких кооперативів, що поставить на ноги власників малих земельних наділів, та формувати технічно грамотних сільськогосподарських керівників.

Під час візиту французької делегації було оголошено конкурс на участь у Аграрному салоні в Парижі, в якому у 2014 році візьмуть учать двоє українських студентів. З оригінальними аграрними ідеями просимо звертатись на кафедру фізики, до доцента Бурнаєва Олексія Михайловича.

Також Посольство Франції в Україні висловило занепокоєння тим, що жоден з аграрних ВНЗ України не подає проектів на стипендії Уряду Франції для міжнародної мобільності, освітніх і наукових проектів.

Делегація відвідала також Альянс Франсез у Львові, познайомилась з його новим директором, котрий обіцяв започаткувати співпрацю з ЛНАУ в галузі вивчення французької мови та культури, доступу до освітніх проектів та навчання за кордоном, чого ніколи не практикувалось раніше.

Європейські  стандарти праці й побуту завжди цікавили наших студентів, а надто можливість стажування за кордоном за обраним фахом. Тому візит  представників корпусу сертифікованих викладачів аграрної освіти на чолі із Марі-Клод Ранди – виконавчим співробітником  у зв’язках України із Францією – до Львівського національного аграрного університету викликали неабияку зацікавленість студентів нашого вишу, адже мова йде про перспективу стажування в   французьких аграрних університетах, ліцеях.

Французькі представники розповіли про можливості стажування аграрних дисциплін в їхній країні, умови праці та дозвілля стажистів, а також про правила  відбору претендентів для участі у їхній  програмі.