6 березня 2019 року у Львівському національному аграрному університеті відбулася конференція духовенства і мирян щодо Київської Софії «Наша Свята Софія. Київське християнство перед викликами сучасності». Цей захід було організовано Сокальсько-Жовківською єпархією на заклик правлячого архиєрея Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Кир Михаїла Колтуна. У роботі конференції взяли участь понад 350 священиків єпархії, вчителів катехизму та християнської етики загальноосвітніх шкіл, керівників відділів освіти та голів районних державних адміністрацій (Жовківської – Н.С. Щур, Буської – П.С. Мороз), а також викладачі та студенти університету.

Конференцію було розпочато духовним гімном «Боже Великий Єдиний» та молитвою «Отче наш» у виконанні Народного камерного хору «Бужани» ЛНАУ.

Усіх учасників конференції привітав ректор ЛНАУ, академік Національної академії аграрних наук України та Академії вищої школи України, професор, доктор біологічних наук Володимир Васильович Снітинський, який побажав плідної праці конференції, втілення в життя рішень і донесення до усіх послання Блаженнішого Святослава з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави «Наша Свята Софія».

У своєму зверненні до присутніх Преосвященний Владика Михаїл Колтун наголосив: «Ми відчуваємо, що стоїмо на порозі нової епохи, повної несподіваних викликів. Ці новітні виклики спрямовані до всіх людей. Ми входимо у цілковито невідомий, але сповнений надії етап перетворень: релігійних, економічних, технологічних і суспільно-політичних. Ми – діти і спадкоємці Київської Церкви, і успадкували цю премудрість, щоб будувати свою Українську державу. Найбільше добро розвивається у церковному колі. І це добро нас окрилює. Ніхто не може протистояти цінностям Божим: це мають знати усі – і наші друзі, й недруги».

Участь в обговоренні взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Михайлович Синютка, який закликав: «Ми мусимо бути єдині, ми мусимо триматись разом: впаде держава – непрості часи переживатиме Церква. Не буде Української Церкви – точно не буде Української держави. Сьогодні вибір – хто ми, де ми і яким шляхом йтимемо – залежить від кожного з нас».

З доповіддю на тему «Софія Київська – геном української національної самобутності» виступив о. Андрій Зелінський, радник Отця і Глави УГКЦ зі стратегії комунікації, заступник керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ. Доповідач проаналізував звернення Блаженнішого патріарха Святослава «Наша Свята Софія», яке запрошує нас шукати Божу Премудрість, яка стала фундаментом нашого народу, представив концепцію цивілізаційної генези української нації та народу. Розкрив «систему цінностей, сукупність певних світоглядних, етичних і моральних принципів, які в лоні Київської держави сформували основи самобутньої культури, унікальний спосіб світосприйняття та налагодження зв’язку з дійсністю». Спікер підкреслив, що «Київська Церква стала серцем київської цивілізації, а «Софія Київська» – «мудрістю українського народу, що заклала ціннісний фундамент формування нашої національної ідентичності та створила умови для розвитку української держави». Отець Андрій підсумував:  «Наше завдання сьогодні – на основі ціннісних засад софійної логіки київської цивілізації сформувати ефективну стратегію розвитку незалежної соборної України. Адже «Софія Київська» – це шлях, який пройшов крізь віки і тепер може впевнено довести нас до нашого спільного майбуття».

Після доповіді владика Михаїл подякував усім учасникам конференції та склав слова вдячності усім, хто долучився до організації цієї важливої зустрічі. Молитвою до Святого Духа було завершено конференцію.