Рекомендації для студентів для захисту від зараження і поширення респіраторних захворювань як у ЗВО, так і за його межами (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до лікаря):

1. Тримайтеся подалі від інших людей, якщо ви захворіли або одягайте одноразову медичну маску. Не відвідуйте навчальні кімнати та тримайтесь на відстані не менше 2 м від інших осіб до повного одужання. Якщо у вас є сусіди по кімнаті, подивіться, чи можуть вони залишитися в іншому гуртожитку або з друзями, поки ви не видужаєте.  Багато відпочивайте. Пийте багато рідини –  мінеральна негазована вода, чай. Якщо у вас є супутні хронічні захворювання або ви схильні до високого ризику ускладнень респіраторних захворювань, негайно зверніться до лікаря.

2. Дотримуйтесь дистанції.

Люди, хворі на респіраторні захворювання, можуть поширювати вірус на інших людей на відстань до 1 м.  Тримайтеся подалі від хворих людей. Намагайтеся не ділитися посудом із захворілими особами. Уникайте місць, де збираються великі групи людей, таких як класи, концерти, фестивалі та спортивні заходи, особливо якщо ви схильні до високого ризику ускладнень респіраторних захворювань (наявні хронічні захворювання дихальної, серцево-судинної систем).

Намагайтеся брати участь в зборах або заняттях в онлайн-режимі, щоб уникнути особистого контакту з людьми, які можуть бути хворі.

3. Зупинити поширення вірусів можливо, якщо виконувати кашльовий етикет.

При кашлі або чханні прикривайте ніс і рот одноразовою серветкою, це допомагає попередити поширення вірусу через ваші руки та поверхні. Викиньте використані серветки, а потім вимийте руки. Якщо немає можливості вимити руки, обробіть їх спиртовмісним антисептиком. Рекомендовано носити одноразову маску для обличчя під час захворювання, щоб знизити ризик поширення хвороби іншим.

4. Мийте руки.

Ретельно і часто мийте руки з милом і теплою водою. Якщо мило і тепла вода недоступні, використовуйте спиртовмісний антисептик для рук з вмістом спирту не менше 60%. Не торкайтеся до своїх очей, носа або рота брудними руками.

5. Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся.

Клавіатури, пульти телевізорів, мобільні телефони, столи та дверні ручки слід чистити часто і ретельно. Очищення поверхонь і об'єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.

6. Будьте в курсі епідемічної ситуації щодо поширення респіраторних захворювань, в т. ч. COVID-19, використовуючи офіційні джерела:

- офіційний сайт ВООЗ https://www.who.int/

- офіційний сайт ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» - https://phc.org.ua/

Attachments:
FileОписFile size
Download this file (Додаток.pdf)Додаток.pdf 215 Kb
Powered by Web Agency