Кожного року в третю суботу квітня Україна відзначає Всеукраїнський день довкілля, у який громадськими організаціями, активістами та просто небайдужими людьми проводиться безліч природоохоронних заходів, покликаних очистити водні джерела й озеленити території, зібрати та вивезти сміття, підтримати флору і фауну, подбати про екосистему нашої країни та посприяти екологізації свідомості населення. Львівський національний аграрний університет не залишився осторонь цих акцій, організувавши 16 квітня 2021 р. проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Духовно-моральні, екологічні та соціоекономічні виклики сучасного людства в контексті енцикліки папи Франциска "Laudato Si"».
Розпочав науковий захід ректор ЛНАУ, академік НААНУ, професор Володимир Снітинський, який охарактеризував стан довкілля, зокрема на заході нашої країни, навівши численні приклади байдужого та безвідповідального ставлення людини до природних багатств. До цих слів долучився й директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, який розповів аудиторії про ті технології та заходи, яких вживає влада з метою збереження і відтворення природного середовища. Цікаво, що Бюро УГКЦ з питань екології та Львівська ОДА сприяли публікації та поширенню примірників енцикліки папи Франциска «Laudato Si» в українському перекладі.
Дуже приємно, що осторонь цієї наукової конференції не залишилися й представники духовенства. Так, керівник бюро з питань екології Української греко-католицької церкви Володимир Шеремета і доктор морального богослов’я Патріаршої курії Української греко-католицької церкви Володимир Містерман наголосили на релігійних і духовних аспектах формування екологічної свідомості людини, посилаючись на енцикліку папи Франциска «Laudato Si», яка стала центральною темою усіх презентацій. Під час своєї доповіді Володимир Містерман дуже влучно зауважив, що ми не можемо бути християнами лише наполовину, не можемо йти до сповіді, а потім залишати сміття у під’їздах, не можемо берегти природу, коли наші душі засмічені. Доповідач закликав усіх присутніх подбати про себе, про свою душу і прожити своє життя у стилі еко.
Загалом же тематика виступів доповідачів торкнулась екологічних проблем сучасності та новітніх технологій захисту довкілля, особливостей формування екосвідомості учнівсько-студентської молоді через призму екологічного туризму, еколого-економічних аспектів розвитку суспільства в епоху глобалізації, ролі А. Шептицького у збереженні багатств Розточчя та багатьох інших питань. Так, наші гості з Яворівського національного природного парку подарували учасникам конференції унікальну нагоду послухати голос славетного митрополита в аудіозаписі його проповіді.
Підсумовуючи конференцію, проректор з наукової роботи ЛНАУ Ігор Яців подякував усім учасникам заходу за плідну співпрацю, їх ініціативу й особисту активність у популяризації екологічно свідомої позиції в суспільстві, а також висловив надію на те, що такі заходи допоможуть змінити руйнівний курс людства та переспрямувати його на збереження довкілля та економну і відповідальну взаємодію з природним середовищем.


Powered by Web Agency