20 грудня 2018 року у Львівському національному аграрному університеті відбулася урочиста академія «Степан Бандера – незламний борець за волю України», присвячена 110-й річниці від дня народження Степана Бандери та 20-й річниці від дня заснування музею Степана Бандери у ЛНАУ.

Відкрив урочисту академію ректор Львівського національного аграрного університету, академік НААНУ Володимир Васильович Снітинський. У вступному слові ректор наголосив на важливості для сучасників вшанування героїчної постаті Степана Бандери – великого сина України, провідника ОУН, керманича, стратега української визвольної боротьби, що став символом Духу нації. В. Снітинський підкреслив той факт, що Степан Бандера студіював у Дублянах, де був старанним студентом, активним учасником драматичного гуртка та студентської організації «Основа».

Про вшанування національних героїв та вагу патріотизму як великої християнської чесноти у своєму виступі розповів владика Петро Лоза. Владика зазначив, що сильним є той народ, який плекає у молодого покоління почуття любові до Бога та землі, на якій росте, любові до народу і його відомих провідників.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Михайлович Синютка наголосив, що ЛНАУ славиться своїми традиціями та історією, але символічно є те, що цей заклад опікується землею – найбільшим і найціннішим скарбом українського народу. Не дивно, що феномен Провідника ОУН Степана Бандери сформувався саме тут, адже силу і наснагу йому дала українська прадідівська земля.

Керівник Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Петрович Шеремета привітав учасників урочистої академії від імені голови Львівської обласної ради Олександра Олександровича Ганущина та побажав розквіту Львівському національному аграрному університету і піднесеного патріотизму у вихованні студентської молоді.

Під час заходу з вітальними промовами виступили також радник міського голови Львова Олег Мірус та голова Конгресу українських націоналістів Степан Іванович Брацюнь. Почесними гостями свята були директори музеїв: Оксана Федорівна Бандера, директор Музею-садиби Степана Бандери в с. Воля Задеревацька; Ігор Якович Селецький, завідувач Музею Євгена Коновальця в с. Зашків.

Вперше відбулася презентація нещодавно знятого художньо-документального фільму «Степан Бандера: незламний борець за волю України», сценарій до якого створили керівник інформаційного відділу ЛНАУ Ірина Володимирівна Фостяк та директор Музею Степана Бандери Антоніна Василівна Ковалів.

Важливою частиною заходу стала доповідь «Степан Бандера – ідеолог і провідник українського визвольного руху» кандидата історичних наук, наукового співробітника Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України Миколи Романовича Посівнича. Про популяризацію та гідне вшанування постаті Степана Бандери у Львівському національному аграрному університеті при підтримці ректора ЛНАУ, академіка Володимира Снітинського доповіла кандидат філологічних наук, доцент кафедри гуманітарної освіти А.М. Куза. Анжела Михайлівна відзначила великий внесок В. В. Снітинського у створення пам’ятника Степанові Бандері у Дублянах та Музею Степана Бандери.

Урочисту академію продовжив святковий концерт, який подарували учасники творчих колективів ЛНАУ, патріотична молодь, вихована на традиціях любові до Бога, України та ідеях Провідника нації Степана Бандери. Концерт був присвячений усім героям, хто віддав життя за волю України та її народу. Звучали патріотичні марші «О, Україно» у виконанні Народного духового оркестру (керівник – Назарій Банга), марш «Симон Петлюра» – Народного ансамблю «Троїсті музики» (керівник – Степан Вус). Гімн українських націоналістів «Зродились ми великої години» і «В'язанку повстанських пісень» виконав чоловічий вокальний ансамбль. Народна хорова капела «Джерела Розточчя» (керівник – Марія Мандзак) подарувала глядачеві пісню «Хай живе Бандера і його держава». Усіх вразили пісні у виконанні талановитих студентів університету: «Стрілецький романс» Карини Гюрджян, «Чорна вишиванка» Христини Пустовит та Марії Мандзак; «Кленова балада» Михайла Іващенка; Марш юнацтва ОУН «Чуєш, сурми грають» Христини Зозулі; «Кедь ми прийшла карта» Дмитра Ковальчука та вокально-інструментального ансамблю; «Галичина» Миколи Фаєвича, Андрія Висоцького, Олексія Качмара, Марії Мандзак, Маркіяна Маїка.

Окрасою концерту став український народний танець «Гопак» у виконанні Народного ансамблю танцю «Первоцвіт», постановка Заслуженого працівника культури України та художнього керівника Побєди Харісова. Фінальна пісня «О, моя свята Україно» у виконанні Марії Мандзак та усіх учасників концерту засвідчила, що ідеї Провідника нації Степана Бандери – дороговказ майбутнього України.