На виконання листа Мінагрополітики України №37-18-1-11-/362 від 09.01.2013 року про підвищення кваліфікації керівних працівників і фахівців агропромислового комплексу України у 2013 році на замовлення Укрголовдержкарантину на базі Інституту післядипломного навчання Львівського НАУ із залученням фахівців державної установи „Львівська обласна фітосанітарна лабораторія” Державної фітосанітарної інспекції Львівської області продовж 3-14 червня проведено курси підвищення кваліфікації представників усіх областей України (36 осіб).

Університет забезпечує слухачів і студентів Інституту післядипломного навчання проживанням в гуртожитку (на території студентського містечка в Дублянах).

Відповідно до ухваленої програми навчання перед слухачами виступали провідні фахівці Львівського НАУ (доценти Косилович Г.О., Коханець О.М.), Державної фітосанітарної інспекції Львівської області з викладом найновіших досягнень вітчизняної та закордонної науки щодо реалізації державної політики у галузі ветеринарної медицини, безпечності харчових продуктів, сферах карантину та захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, державного нагляду (контролю).

Виїзні практичні заняття в умовах виробництва дають змогу слухачам на практиці побачити кроки щодо реалізації програми навчання, поспілкуватися з фахівцями-практиками. Відвідини товариства з обмеженою відповідальністю „Плантпол-Україна”(с. Чишки Пустомитівського району на Львівщині) – провідного виробника напівпродукту та готової продукції балконно-клумбових рослин, декоративної розсади, багаторічних рослин та мінеральних добрив Planton підтверджують ефективність такого виду занять.

Тепличні площі підприємства „Плантпол-Україна” займають понад 2 га, для вирощування хвойних порід відведено близько 10 га площ.

Компанія займається виробництвом та реалізацією посадкового матеріалу та готової продукції горщикових культур, квітів для балконів, терас, клумб, квітників, а також багаторічних грунтопокрівних, хвойних та листяних культур: квітучі горщикові рослини посезонно (сурфінія, пеларгонія, фукція, бальзамін, хризантема, цикламен, пуансетія, примула, цинерарія тощо); саджанці балконних і багаторічних квітів; сіянці горщикових квітів; рослини для зовнішнього озеленення (хвойні, листяні, квітучі, ґрунтопокривні тощо); послуги ландшафтного дизайну; супутні товари (горщики, субстрат, міндобрива тощо).

З метою виявлення регульованих шкідливих організмів, державні інспектори провадять системний моніторинг земельних угідь та господарств (об’єктів), на яких відбувається виробництво та/або обіг об’єктів регулювання, а також обстеження лісових насаджень для визначення видового складу шкідників лісу. Вдосконалюють оглядові та контрольні заходи щодо забезпечення та дотримання суб'єктами господарювання фітосанітарних правил, вивчають ризики небезпечних об'єктів.

14 червня науково-педагогічні працівники ЛНАУ, фахівці державної установи „Львівська обласна фітосанітарна лабораторія” Державної фітосанітарної інспекції Львівської області за участю представників Департаменту  (Башинська Ольга Володимирівна – завідувач сектору, державний фітосанітарний інспектор та Савчук Олена Василівна – головний спеціаліст відділу бактеріології Центральної фітосанітарної лабораторії України)провели атестування слухачів.

Слухачі мали змогу поєднати навчання з культурними заходами: ознайомитисяз лабораторіями, бібліотечним фондом, відвідали музеї університету, побували в історико-культурних закладах м. Львова.

З багажем знань, отриманими посвідченнями та приємними враженнями слухачі роз’їхались в усі куточки України.

Ведеться активна робота з покращення діяльності карантинної лабораторії, підвищення професійного рівня її спеціалістів. Заплановано проведення атестації лабораторії у відповідності до вимог міжнародних стандартів, а також на посилення її ролі як науково-методичного центру, генератора нових технологій боротьби з карантинними об'єктами.