Львівський НАУ, як провідний навчальний заклад аграрної освіти в Україні, має не тільки свою давню історію, але й широку географію міжнародних зв’язків і плідної співпраці з навчальними закладами інших країн. Вагомий авторитет і широке визнання навчального закладу в наукових колах світу свідчить про великі перспективи колективу, очолюваного ректором університету академіком НААНУ В. В. Снітинським.

Нещодавно було підписано ще одну угоду про співпрацю між Львівським НАУ та Державним Вищим Професійним Навчальним закладом в м. Замосць (ректор – проф., др. габ. Вальдемар Мартин).

У рамках співпраці між ЛНАУ та Природничим університетом м. Люблін (відділ у м. Замосць) упродовж вересня 2013 року на базі Інституту післядипломного навчання та кафедри технологій у рослинництві факультету агротехнологій і екології пройшли стажування др. габ. Анджей Самборскі, др. Іоанна Онух, др. Александра Гловацка. Керівництво стажуванням від ЛНАУ здійснював д. с.-г. наук, професор Шувар І. А.

Згідно з програмою стажування вони ознайомилися зі структурою університету, з досягненнями кафедр факультету агротехнологій і екології, роботою лабораторій, викладачів, особливостями практичної підготовки студентів, діяльністю студентських наукових гуртків, ННДЦ, з науковим фондом наукової бібліотеки університету, зокрема з матеріалами, що пов’язані з тематикою їх дослідження, побували в обсерваторії м. Львова, на аерологічній станції у м. Львові.

Учасники стажування взяли участь у семінарі під час роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні системи землеробства як основа сталого розвитку аграрної сфери» у секції кафедри агрохімії, землеробства і ґрунтознавства, на якій виступив з цікавою проблемною доповіддю «Вплив змін клімату на сільське господарство Польщі» др. габ. Анджей Самборскі.

Стажери побували у Державній установі «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія», де їх тепло зустріли працівники установи: Олег Федорович Стасів– начальник інспекції, Головний державний фітосанітарний інспектор Львівської області; Ігор Іванович Григорович– заступник начальника інспекції, завідувач відділу фітосанітарних процедур; Зоя Валентинівна Ягольник – завідувач відділу фітосанітарного аналізу. Гості ознайомилися з діяльністю обласної фітосанітарної лабораторії та її відділами: фітосанітарних процедур, фітосанітарного аналізу, аналітики пестицидів і агрохімікатів.

Цікавою була зустріч на дослідному полі з фахівцями Інституту карпатського регіону (с. Оброшино) та науковцями його лабораторій.

Гості із Замосця мали змогу відвідати музеї ЛНАУ і Степана Бандери, аудиторію ім. професора Г. С. Кияка, історичні місця Львова і Жовкви.

Учасники стажування з Польщі повністю виконали свою програму та висловили вдячність керівництву ЛНАУ за теплий прийом у стінах університету, створення сприятливих умов для стажування, надану можливість ближче і глибше пізнати історичні корені української науки, її проблем та накреслити спільні шляхи для поглиблення співпраці та взаємного збагачення.