З 14 по 16 травня заступник директора Інституту післядипломного навчання Львівського національного аграрного університету, к.е.н., доцент Курильців Роман Михайлович взяв участь у семінарі “Добровільні керівні принципи відповідального управління володінням і користуванням земельними, лісовими та рибними ресурсами”.

Регіональний захід для європейських країн та країн Центральної Азії у Києві організували та провели Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Державним агентством земельних ресурсів України.

Захід є частиною стратегії ФАО з підвищення інформованості щодо «керівних принципів" для поліпшення управління володінням земельними, рибними і лісовими ресурсами, обговорення їх впровадження та реалізації в регіонах.

У роботі семінару взяли участь близько 60 учасників із 10 країн світу. У ході проведення семінару було представлено «Добровільні керівні принципи», обговорено і проаналізовано використання їх в регіональному та національному контексті управління володінням природними ресурсами.

Триденний форум експертів у Києві дозволив визначити дієві механізми управління, що покликані захищати інтереси громадян, розв’язувати суперечності і забезпечувати реалізацію прав та обов’язків щодо земельних, рибних та лісових ресурсів. У ході дискусій експерти дійшли висновку, що "Добровільні керівні принципи" допоможуть урядам та іншим зацікавленим сторонам впровадити механізми й процеси, які гарантуватимуть продовольчу безпеку для мільйонів людей, зміцнять соціальний та економічний розвиток і сприятимуть сталому використанню природних ресурсів.

Семінар є першим кроком до побудови мереж учасників для обміну інформацією, досвідом і знаннями з управління володінням земельними, рибними і лісовими ресурсами на регіональному рівні. Він буде служити важелем для багатостороннього діалогу та співробітництва у різних країнах світу.